Imunoglukan

Imunoglukan jsou přípravky na bázi biologicky aktivních látek získaných izolací z hlívy ústřičné (Pleurotus ostreatus), účinnými látkami jsou ve vodě nerozpustné polysacharidy betaglukany2.

Účinky betaglukanů

Konzumace betaglukanů pomáhá udržovat normální hladiny cukru a cholesterolu v krvi, ideální hmotnost a je prevencí cukrovky II. typu a kardiovaskulárních chorob. Výzkumy naznačují i možné protirakovinné a protiinfekční účinky betaglukanů, možnosti použití při léčbě ozáření a alergií. Poměrně velké molekuly nerozpustných betaglukanů se vážou na receptory na povrchu bílých krvinek ve stěně tenkého střeva. Tím dochází ke stimulaci buněčné nespecifické imunity (makrofágů), společně s probiotiky6 působí betaglukany příznivě na správné mikrobiální osídlení a funkci trávicí soustavy.

Významné imunomodulační účinky vykazují ve vodě nerozpustné betaglukany získané z droždí a některých druhů hub. Posilují imunitní systém, obranyschopnost organismu při preventivním užívání i během onemocnění, jako je např. chřipka nebo jiné virózy, bakteriální infekce, napadení organismu parazity. Doporučují se také u alergiků, ekzematiků24 a při jiných poruchách imunitního systému pro zmírňování obtíží. Užívání betaglukanů je vhodné i po operacích, především těch v břišní a hrudní dutině, nebo při a po chemoterapii.

Imunoglukan P4H sirup

Sirup obsahuje imunoglukan a vitamín C. Je vhodný pro děti od 3 let, po doporučení od lékaře již od 1 roku. Užívá se jednou denně 1ml sirupu na 5kg tělesné hmotnosti a to dlouhodobě (minimálně 2 až 3 měsíce). Dle potřeby, např. při nemoci, lze užívat po dobu 3 až 7 dnů vyšší dávku 2ml/5kg/den. Sirup se podává večer před spaním anebo ráno nalačno, před použitím je nutné sirup protřepat. V 1ml sirupu je obsaženo 10mg Imunoglukan (izolovaného z hlívy ústřičné), 10mg askorbátu vápenatého (neutralizovaného vitamínu C), fruktóza, kyselina citrónová a konzervant kyselina benzoová.

Imunoglukan P4H kapsle

Kapsle obsahují imunoglukan a vitamín C. Jsou vhodné pro dospělé a děti od 3 let, užívají se denně 1 až 3 kapsle nalačno a to dlouhodobě (alespoň 2 až 3 měsíce). V jedné kapsli je obsaženo 100mg Imunoglukan (izolovaného z hlívy ústřičné), 100mg askorbátu vápenatého (neutralizovaného vitamínu C) a stearan hořečnatý.

Imunoglukan P4H krém

Jedná se o promašťujicí kosmetický přípravek typu emulze olej ve vodě, je určený k regeneraci, ochraně a udržování dobrého stavu kůže. Krém se nanáší na postižené místo 2 - 3x denně. Obsahuje vodu, ester kyseliny kaprylové a kaprinové a glycerolu, betaglukan, gklycerol, kyselinu stearovou, silikonový olej (dimethicone), phenoxyethanol, estery kyseliny undecylové a glycerolu, chlorphenesin, cetrimoniumbromid a hydroxid sodný.

Imunoglukan P4H SynBio kapsle

Tyto kapsle obsahují imunoglukan, probiotika6 (Duolac - obsahuje 5 kultur), prebiotika (FOS - fruktooligosacharidy) a vitamín C. Jsou vhodné pro dospělé a děti od 3 let, užívá se denně 1 kapsle nalačno. V jedné kapsli je obsaženo 100mg Imunoglukan (izolovaného z hlívy ústřičné), 100mg askorbátu vápenatého (neutralizovaného vitamínu C), 2,5 miliardy probiotických bakterii (Bifidobacterium lactis , Lactobacillus acidophilus, Streptococcus thermophilus, Lactobacillus casei, Bifidobacterium bifidum), 25mg fruktooligosacharidů, 25mg isomaltooligosacharidů, stearan hořečnatý a kukuřičný škrob.

Více i Imunoglukanu na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.imunoglukan.com/cz/
  2. https://web.archive.org/web/20181128233428/https://betaglukan.cz/
  3. http://en.wikipedia.org/wiki/Beta-glucan

Hodnocení a zkušenosti s imunoglukanem

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s imunoglukanem?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
cinky  20. bře 2015

Nám pomáhá

Sirup Imunoglukan jsem koupila na doporučení lékarnice. Byla jsem skeptická, ale nakonec se ukázal, jako skvělý pomocník při boji s nemocemi.

Když v září nastupovala dcerka do školky, vůbec jsem nečekala, že nás ty nemoce až tak budou pronásledovat. Od půlky září byly obě mé děti věčně na hromádce. Týden ve školce vystřídal týden či dva doma. Byl to masakr. V listopadu měl mladší dokonce dvoje atb za sebou. To už jsem ale nevydržela, schovala vitamín C a nasadila Imunoglukan.

Během dvou týdnů bylo vše ok a děti nebyly nemocné několik týdnů. V lednu dobraly zbytek a už jsem nový nekupovala a ejhle, už je to tu zase. Takže ho určitě koupím znova a doporučila jsem ho i pár svým kamarádkám.
3 lidé považují za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce