Cybex Balios S. Nebude to hrkačka? Příp.jaký jiný, odpružený sporťák do 10 000 Kč?

Zodpovězené
12. srp 2019

Dobrý den,

uvažuji nad sportovním kočárkem Cybex Balios S, ale stále si nejsem jistá - recenzí není tolik. Viděla jsem ho i naživo v prodejně a trochu se bojím, aby to nebyla "hrkačka" - hlavně ve srovnání s naším Hartanem Racer GT. Potřebuji ho pro dceru a skoro v půl roce má přes 8 kg.

Případně můžete doporučit jiný sportovní kočárek do města, kde jsou kočičí hlavy a ne vždy ideální chodníky?

Požadavky:

  • musí jít úplně do lehu
  • prodloužená stříška
  • dobře odpružený
  • výškově nastavitelná rukojeť
  • cena do 10 tis.

Děkuji

Ahoj!

Cybex Balios S

je převážně městský kočárek. Pro dítě i rodiče pohodlný, protože kombinuje fajn váhu, skládání i polstrování. Je mírně odpružený - pro tlumení nárazů, ale v porovnání s Tvým Hartan Racer GT

Hartan Racer GT

to bude úplně něco jiného (pokud bys je postavila vedle sebe, určitě z toho vyjde jako "hrkačka").

Ono je to tak - pokud chceš lehčí, skladnější kočárek, vždy (konstrukčně) ubude z těch extra vlastností - extra pevnosti, houpání či měkkého odpružení... Jinak si myslím, že je to kočárek s dobrým poměrem cena - výkon. Jen tedy to, jestli ti bude vyhovovat, záleží v první řadě na Tvých požadavcích. Ve stejné kategorii a ceně však nejde lépe vybrat. A prostorově - za mě fajn, úměrně typu (otočný). Zádová opěrka je jistě vyšší než u jiných podobných kočárků, ale kvůli otočnosti to není nejprostornější kočárek tak či tak.

Doporučuji podívat se i na recenze na slovenské Kočíkopédii (aktuálně 21): https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/cybex-bal...

Z prostorných, dobře odpružených kočárků polohovatelných do lehu mi první přišel na mysl Britax Go Big, ale bohužel ten není ani cenově dostupný, ani moc skladný.

Britax Go Big

Možná by bylo dobré zvážit i neotočné modely jako Britax B-Motion Plus, Nuna Tavo, Baby Jogger City Mini GT, možná i Oyster Zero, Lionelem Annet Tour ... z hlediska ceny i prostoru pro dítě. Ale vím, že dcera je ještě malinká.

Britax B-Motion 3 Plus

Nuna Tavo

Baby Jogger City Mini GT2

Babystyle Oyster Zero

Cybex Balios M

Lionelo Annet Tour

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.