Cybex Mios nebo Bugaboo Fox? Jaký perfektní, kvalitní kombin. kočárek, lehký, skladný, neokoukaný?

Zodpovězené
21. zář 2020

Ahoj,

přiznám se hned, že jsem trochu kočárkový maniak - se synem jsem vyměnila za dva roky x kočárků. Prošla jsem si od bodu "chci kočárek do terénu" přes "chci velký kočárek" až po konečný stav "chci skladný kočárek do města". Momentálně už máme syna v Easywalker Buggy XS a nemohu si ho vynachválit - nevadí mi ani, že po Praze se s ním jezdí hůř, miluji jeho skladnost, a to jak je lehký a úzký, takže se s ním všude dostanu, s kostkami si poradí.

S druhým dítětem jsem ale dostala podmínku, že si mohu vybrat jakýkoli kočárek chci (finančně se meze nekladou, snad bychom se ale mohli bez doplňků vejít do 35 tisíc), ale nesmím ho xkrát vyměnit. Mám představu, co přibližně chci, ale nejsem si úplně jistá, jestli to na trhu najdu. takže:

1. Kočárek musí být lehký.
2. Kočárek musí být skladný.
3. Sportovní část se musí dát složit spolu s podvozkem.

Mám vyhlédnutý samozřejmě Bugaboo Fox 2. Mám s ním ale 2 problémy: korýtký sporťák a mám pocit, že je profláknutý a má ho každý druhý. Ale designově se mi líbí, je naprosto skvělé, že se dá kočárek složit i s nasazenou korbičkou, dá se korbička naklonit. Ale to korýtko .. no nevím nevím, syn má dost rád vyložené nožky v sedě. Vím, že je blbost se rozhodovat podle toho, kolik lidí ho má, ale přijde mi, že celá Praha chodí poslední dobu s Bugaboo kočárky, a to mě trochu také odrazuje.

Dále se mi líbí Cybex Mios. Ale byla jsem se na něj podívat osobně a přišel mi takový nějaký "vyhrkaný". Na něm se mi líbí, že je skladný, je to takový kočárek do obchoďáku, ale asi nic moc neprojde. Je pěkně odpružený, takže alespoň by na těch dlažebních kostkách dítě tak nedrncalo. Také ho nemá každý, co se mi líbí, Priam je na mě už moc veliký.

Oba kočárky se mi líbí designově.

Který by si mi doporučila?

Popřípadě neexistuje na trhu ještě nějaká TOP značka, kterou jsem nezaregistrovala a dělala by kočárky, které by se přibližovaly tomu, co chci?

Já chci de facto Bugaboo Fox ale s nekorýtkovým sporťákem ...

Děkuji předem za radu, protože když už do toho dáme takové peníze a má to být jediný náš kočárek, tak bych to chtěla fakt pořádně všechno prozkoumat.

Ahoj!

Z toho, co píšeš že bys chtěla, mně osobně vychází, že pokud Ti tvůj Easywalker Buggy XS vyhovuje - co se velikosti, váhy, a také manévrovatelnosti i s těmi malými kolečky týká,

Easywalker Buggy XS

z Tvého výběru by byl nejlepším jednoznačně a jen Cybex Mios.

Cybex Mios

Totiž, vadí Ti korýtkový sedák Bugaboo Fox-u,

Bugaboo Fox 2

ok, to je v pořádku. ALE k tomu, Fox není vůbec nějaký skladný kočárek, a to už vůbec ne s nasazeným sedadlem či korbou. Takže bod 2 by vůbec nesplňoval - zatímco nekorýtkový Cybex ano, a také jízda je podle mě velmi příjemná (akorát po sněhu ne, jinak absolutně ano - to odpružení je velmi příjemné).
Mimo toho Ti poradím dvě takové v podstatě novinky - první by byl Nuna Triv, v USA a celkově na západě oblíbený, ale u nás nepříliš známý (a není ani nejlevnější). Městský, kompaktní, ale jízdně příjemný model s možností poskládání si kombinace.

Nuna Triv

Dalším, ještě čerstvějším a novějším, by byl Mamas&Papas Strada. Krásný, minimalistický, moderní městský model. Objednávat ho ale budeš muset asi přímo z M&P stránky, protože v CZ a na SK ještě tak úplně nejsou.

Mamas&Papas Strada

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.