Dá se vyprat/vyčistit stříška spotovního kočárku Valco Snap Ultra?

Zodpovězené
16. lis 2020

Dobrý den,

dá se nějak sundat a vyprat stříška z Valco snap ultra? Nebo jak nejlépe čistit?

Děkuji

Ahoj!

Teoreticky se to dá, ale zahrnovalo by to hodně technicky náročné rozmontovávání a pak dávání dohromady. Oficiálně se to ale dělat takto nemá, a výrobce doporučuje prostě přetřít a tak podobně. Vždyť to známe. Více špínavější ale samozřejmě potřebuje trochu efektívnější řešení, a tím je čištění přímo na konstukci, a to konkrétně tepovacím sprejem. Osvědčil se mi ten z DM drogerie nebo z Lidlu. Navlhčit, nastříkáš, necháš působit, prokartáčuješ, vytřeš, a nakonec převysáváš. I při těžké špíně, max. 2 takové opakování, mně osobně vždy zabraly.

Také doporučuji článek o čištění a údržbě kočárků, který jsem k tomuto před časem psala (zatím je jen v slovenském jazyce, přeložíme): https://www.modrykonik.sk/blog/kocikopedia/arti...

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.