Golfky-lehký terén, polohovatelné, stabilní, dvojitá kolečka, atd. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
20. led 2020

Dobrý den,

prosím poradíte nějaké dobré, skladné golfky, které zvládnou i lehký terén typu polní cesta?

Polohovatelné, ideálně stabilní, dvojitá kolečka, koš na věci. Máme sporťák jen do 15 kg. Máme těžké dítě, tak s větší nosností. Nevím si rady.

Děkuji

Ahoj!

U golfek je to těžké - aby prošly vůbec nějaký terén, a taky aby poskytovaly kopu prostoru... Mezi těmi odolnějšími, s většími koly a vysokou nosností, však jednoznačně třeba vypíchnout značku Maclaren. Jedny z nejprostornějších goflových kočárků, které často trumfnou i mnohé sporťáky, plus s opravdu vysokou nosností (některé až do 30+ kg)... A tedy konkrétně i na horší povrchy třeba určitě zvážit nejvyšší model Maclaren Techno XLR.

Maclaren Techno XLR

Díky odpruženým, větším a zdvojeným kolečkům občasnou polní cestu jednoznačně projdete. Já osobně bych pro takové použití o jiném golfovém kočárku ani neuvažovala - a sama přesně tento, starší (bazarový) model mám u starých rodičů jako záložní. Jedná se o dražší značku, ale pokud nechceš investovat, určitě se při této značce, tak jisté si svou kvalitou, že nabízí i doživotní záruku. Pouvažuj i o nabídkách z druhé ruky - je hodně oblíbená, tak jich většinou bývá více. Pokud je rozpočet vyšší, nové Maclaren Techno XLR už nabízí i spojenou rukojeť.

Maclaren Techno XLR 2018

Pokud by si přece chtěla i něco jiného ke zvážení, Cybex Topaz je určitě fajn kandidátem - ale tím, že už ho nevyrábějí, budeš se také asi muset podívat pouze do bazaru.

Joie Versatrax

Z ultraskladných sporťáků, které se do kategorie golfek teoreticky také zařadit dají, bych se když tak podívala i na Cybez Eezy S + nebo CBX Etu Plus, kvůli nafukovacím kolům (ale zdvojené nejsou). I rychleskladná trojkolka Baby Jogegr City Mini GT2 podle mně stojí na takovéto používaní, prostor a přechod terénem, za zamyšlení.

Cybex Eezy S+

CBX Etu Plus

Baby Jogger City Mini GT2

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.