Jaký otočný sporťák zvolit na výletování (i mírný terén)? Zopa, Bomimi, Valco?

Zodpovězené
12. říj 2019

Ahoj.

Prosim o tvuj nazor na tyto kocarky:
Zopa Move
Bomimi Bastien Air
Valco Snap 4 Ultra Sport

Shanim 4-kolovy sportovni kocarek s otocnym sedadlem, dlouhou striskou, polohovani nohou i zad (idealne do lehu), aby se dala nacvaknou Cybex Aton sedacka na podvozek. Mel by byt skladny, aby s nami vyletoval, na presuny do mesta, ale aby zvladl nejaky teren - kdyz prave pojedeme na dovolenou/vylet, tak aby dal zpevnenou lesni cestu, prejezdy po trave atd.

Pripadne muzes navrhnout dalsi tipy? Mne zde vychazi nejlepe asi ten Bomimi, ma jediny nafukovaci kola a slozeny zabere skoro stejne jako Zopa, ktera se mi ale libi o neco vice.
Co myslis?

Predem dekuji.

Ahoj!

Co se terénu týká, Bomimi Bastien Air je určitě nejlepší volbou, práce kvůli větším nafukovacím kolům, ale i robustnější konstrukci s odpružením. Mimo toho mi ale nepřijde jako nejvhodnější kandidát - na vyletování je vždy lepší mít menší, lehčí, spratnejší kočárek, a ne těžší a robustnější. Druhým mínusem mi u něj přijde i menší sedadlo - tak realisticky do roku a půl, dvou, pokud tedy nemáš opravdu drobka... Takže tento jedině, pokud zvážíš a jsi zmířená s tymito dva hlavní, a tedy nemalými mínusy - pak bude opravdu fajn kočárkem, zejména za tu cenu.

Bomimi Bastien Air

Valco Snap 4 Ultra se Sport kolesami, tedy verze s nafukovacími koly, mi přijde jako podstatně lepší nápad, v první řadě kvůli váze. Plus tedy má i ty nafukovací kola, které průjezd běžným terénem - jako tráva, štěrk, občasné horší nerovnosti - usnadní... Určitě spíše tento, alespoň za mě.

Valco Baby Snap Ultra Tailormade

Zopa Move je takovým středem - kola jsou spíše městskejší, tvrdší, ale zase je pěkně kompaktní, a myslím si, že cosi vydrží. Pokud by tedy kompaktnost i s nasazeným sedákem byla prioritou, je jistě nejvhodnějším kandidátem.

Zopa Move

Já osobně bych, k zmiňované Zope, přihodila i Cybex Balios S, což mi přijde stejný (funkčně), ale v některých věcech udělán designově lépe...

Cybex Balios S

A ještě bych kuk Jané Kendo - malý a lehký, ale s koly hybridními, vhodnými i na nerovnosti a zhoršený terén.

Jané Kendo

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.