Kombinovaný kočárek do města, kolem 20 tisíc. Tutis, Noordi. Která kombinace je lepší?

Zodpovězené
28. srp 2019

Ahoj Eli,

zaujaly nás dvě značky kočárků, a to Tutis Aero nebo Tutis Viva Life a Noordi Fjordi - obojí v dvojkombinaci. Kočárek budeme využívat převážně ve městě, občas lehký terén.

Požadavky: odpružení, obousměrné a vicepolohovatelné sportovní provedení, dostatečný úložný prostor, cenové rozpětí kolem 20 tis., kola nevím, která je lepší volit, a dále kloubové madlo.

Dokážeš poradit, který typ má lepší vlastnosti a byl by vhodnější?

Prcek se má narodit v lednu, všechny kočárky mají vhodné polstrování, jen v obchodě doporučili volit spíše látkovou verzi než tu kombinaci s koženkou (kvůli oděrkám).

Děkujeme za pomoc s výběrem a případné doporučení jiné značky.

V.

Ahoj!

Pojďme na tvůj výběr. Tutis Aero

Tutis Aero

je designově povedený kousek, s robustnější odpruženou konstrukcí, dobrou ovladatelností a dostatečně dlouhou sportovní částí. Počítej, že budeš spokojenější s korbičkou - je na ni totiž u tohoto, i podobných modelů, hlavní důraz. Je fakt propracovaná a komfortní. Sportovní sedák ujde, ale není to nějaké extra terno.

Tutis Viva Life

mně osobně už přijde těžký. Také se mi až tak nezamlouvá sportovní část. Jsem přesvědčena, že tu časem postupně jednoduše vyměníš. Příliš robustní, místo zabírající, ne až tak pěkná ani funkční ... Určitě je Aero lepším modelem než Viva Life.

Noordi Fjordi

je designově pěkný a relativně ucházející ... Stále však mluvíme o spíše těžším kočárku, který není ani náhodou kompaktní po složení. Korbičková část supr, ale sportovní část je typická pro trojkombinace, tedy ok, ale nic moc. Tam by se hodilo vylepšit prostornost, stříšku... A u celého kočárku - asi hlavně celkovou kvalitu, na kterou jsem již vícekrát dostala feedback, že je slabší. Zde se cosi pokazí, tam... Takže já spíš tento model, značku ne. Neznamená to, že Tobě se jistě pokazí - jen můj pocit z kočárku je, že za tu cenu by měl být lepší.

Jestli hledáš opravdu dobrý poměr ceny a výkonu, Kinderkraft Prime 2019

Kinderkraft Prime 2019

by mohl být pro Tebe zajímavý. Opravdu dostupný kočárek, ale funkční a ne příliš těžký (ve skutečnosti ve své kategorii jeden z nejlehčích). Kromě něj bych se z tohoto robustnějšího typu, co se výdrže a funkčnosti týká, dívala na značku Bebetto. I Baby Design si maminky chválí, co se ceny versus kvality týče. Mimo ty určitě koukni i na trošku jiný, ale váhově i funkčně velmi vyhovující ABC Design Salsa 4

ABC Design Salsa 4

odpružení je fakt top na takový kočárek. A také bych tu ráda připomněla - sama říkáš, že budete jezdit převážně ve městě, a jen občas lehký terén - tam platí, čím lehčí a šikovnější, tím lépe. Velký a těžký kočárek Ti časem bude pouze zátěží.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.