Sportovní kočárek na cesty, skladný i se sedátkem, nafukovací kola na terén, ~do 5 tisíc

Zodpovězené
18. srp 2020

Dobrý den,

chtěla bych poradit s výběrem sportovního kočárku.

Nyní, na běžné procházky po okolí, využívám sporťák z trojkombinace co mám, a vyhovuje mi - ráda bych si ale na cesty pořídila nějaký skladnější sporťák. Nynější mi zabere celý kufr (sezení zvlášť, podvozek zvlášť).

Chtěla bych tedy něco, u čeho se kočárek skládá celý; ráda bych, aby šel do lehu. Protože kočárek bych ráda brala i na výlety a na dovolené např. na hory, ráda bych, aby byl schopný jet po polních cestách, aby zvládl štěrk apod. - s tím tedy souvisí odpružení koleček a jejich materiál - asi bych radši nafukovací (nyní mám gelová a nevím, zda do terénu nejsou lepší nafukovací). MHD s ním budu cestovat pouze vyjímečně a bydlíme v přízemí, takže hmotnost příliš neřeším. Raději bych čtyřkolku. Cenově ideálně kolem 5 tis. nový, ale nebráním se ani bazarovému.

Zatím jsem se dívala na Valco Snap 4 Sport, Joie Litetrax Air, Moon Resea Sport. Koukala jsem, že se hodně doporučují i KinderKraft Grande či Lionelo, cenově velmi příznivé - mám však obavy, co s takovými kočárky udělá občasná jízda v terénu.

Děkuji
Zuzka

Ahoj!

Pokud i výlety, terén, štěrk či polní cesty budou na programu Tebou hledaného kočárku, asi bych spíše předem vyloučila značku Valco. Jelikož odpružení tam není vůbec, nevím, jestli ta odolnost, kterou očekáváš, bude dostatečná - podle mě se Sport koly co to projdou, ale konstrukčně to tyto kočárky zatěžuje. Ten bych doporučila pouze v případě, že by váha byla jednou z nejvyšších priorit, neboť kočárky jsou to velmi lehké.

Joie Litetrax 4 Air

je určitě vhodnější volbou s pevnější konstrukcí, takže Ti ho doporučím určitě spíše. Problém, který může nastat, je řachtání předních koleček - Litetrax a Mytrax série je tím typická. Stává se to proto, že nejsou tak dobře vypevněné ve spoji. Stačí si pomoci vložením těsnících gumiček do spojů předních kol a problém to vyřeší - takže bych se tím samotným nedala odradit, ale je dobré to vědět a počítat s tím.

Pokud vysloveně nepotřebuješ otočný model, Moon ReSea Sport mi přijde zbytečný, protože kvůli otočnosti je ložnou plochou podstatně menší, vydrží méně (z časového hlediska). Také je to spíše tvrdší model, i když co to projde.

Moon ReSea Sport

Já bych ještě navrhla Britax B-Motion (3) Plus,

Britax B-Motion 3 Plus

případně i bazarový - nebo z lepších Baby Jogger City Mini GT / BJ City Elite - opravdu skvělé, i jízdně perfektní kočárky, a dobré i z druhé ruky...

Baby Jogger City Mini GT

Baby Jogger City Elite

a ještě koukni i na TFK Dot 2.

TFK Dot 2

A z dostupnějších s nafukovacími koly, podle mě by Lionelo Bell absolutně mohl vyhovět. Jednoduchý, ale v mnoha prodejnách značka Lionelo v ČR nabízí 5letou záruku, takže i kdyby ses rovnou bála, že nevydrží, bude krytý zárukou...

Lionelo Bell

Podobná je i novinka Zopa Cyrrus Air, koukni, jestli nezaujme 😉.

Zopa Cyrrus Air

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.