Sportovní kočárek s ruční brzdou, co nejvíc do lehu i do sedu, vyšší nosnost, nižší cena (i z bazaru)

Zodpovězené
4. pro 2020

Dobrý den,

píšu ještě jednou ohledně rady se sporťákem. Manžel teď přišel s požadavkem, že musí mít ruční brzdu.

Plus tedy mé upravené požadavky jsou:

  • aby šel ideálně do úplného lehu (nebo aspoň co nejvíc) a zároveň, aby šel co nejvíce do sedu
  • lehčí konstrukce, ale není to úplně podmínka (často jezdíme autem)
  • nosnost více jak 15 kg!!!
  • polohovatelná opěrka nohou
  • nastavitelná výška madla by byla fajn, není podmínkou
  • stříška s prodloužením a s průzorem, ať na dítě vidím
  • větší prostor na ležení, ať tam není dítě jako sardinka
  • aby měl obstojné odpružení kol a zvládnul lehký terén
  • nízká cena, bazarovému kočárku se nebráním

Děkuji

Ahoj!

V první řadě bych Ti chtěla objasnit nosnost. 15 kg je dáno Evropskou normou, a tedy většina, hlavně těch kvalitnějších, kočárků zvládne i více. Já sama jsem v kočárku do 15 kg občasně vozila i dvě děti najednou, přes 30 kg, a kočárku se vůbec nic nestalo. Ve druhém do 17 jsem občas měla naložené i 3 (ale to byl opravdu pevný, kvalitní - drahý model) a tedy ustál i to, bez problémů. Mnohem důležitější není, co je na papíře uvedené (a zda si dal výrobce zaplatit nějakou certifikaci, že může uvádět i více kg), ale kolik reálně v sedadle je prostoru - ať tam takové dítě i narveš. Drtivá většina sporťáků s vysokou nosností nemá šanci např. 25kg dítě vejít do sedáku, co se prostornosti týká. Takže uvádím spíše různorodé sportovní kočárky a neřeším jen tu vysokou nosnost, protože tu mají i kočárky, což ji uvedené nemají, pokud jsou kvalitní a mají dost prostoru v sportovní části.

Ruční brzda celý výběr - výrazně - omezuje. Počítej s tím, že pokud výrobce dal na kočárek ruční brzdu, počítal, že bude terénnejší, a tedy to nebudou lehké skladné kočárky. Taky všechny ostatní vlastnosti kočárku tomu budu podrobovat, protože zas tak velký výběr tu není, abych ještě přihlížela i na úplný sed a další vlastnosti... Pokud tedy, tak - zejména z těch levnějších resp. dostupných v bazarové nabídce - doporučím asi (bohužel nijak extra skladný) Jané Slalom.

Jané Slalom Pro

Bazarové koukni také Thule Urban Glide model (ten ale zase nemá polohování nožní opěrky),

Thule Urban Glide 1

TFK Joggster Twist

či jiné modely od TFK (např. X4 by tě mohl zaujmout, https: //deti.bazos. cz / inzeraty / TFK-x4 /), ty tu ruční mají plus jsou i prostorné (zase ale ne lehké a skladné).

TFK Joggster X4

A také některé Gesslein a Hartan kočárky ji mají, pokud si ho první majitelka objednávala s ním.

Joie Crosster je také veeelmi schopný a ovladatelný kočárek s XXXL stříškou i ruční, ale je opravdu robustní, s tím třeba počítat.

Joie Crosster

Všechno jsou to kočárky spíše dostupné z bazaru, protože levný s ruční brzdou, co Ti i reálně umím doporučit, že by stál (kvalitou, výkonem) za to, neznám. Třeba odkázat muži, že pokud ruční musí být, měl by koskočárek vždy nakládat a vykládat, PROTOŽE to bude kočárek velký, těžší. Plus je dobré vědět, že pokud nejdete jezdit nějaký úplně šílený svah, někdy stačí i ten popruh na ruku a ruční, co ten výběr tak omezí, možná vynechat... nebo se smířit s jinými mínusy.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.