Výběr kombinace hluboké korby a sporťáku pro dítě nad 15 kg, obojí do terénu

Zodpovězené
15. led 2019

Dobrý den,

předem moc děkuji za radu ohledně kočárku, protože sama velmi tápu, po jaké značce se ohlížet. Čekám na začátku března druhé dítko. Starší bude mít tou dobou 2 roky a 10 měsíců a předpokládám, že stejně jako dosud, bude chtít usínat ještě několik měsíců pouze v kočárku - už teď má 15 kg a 96 cm. Bydlíme na vesnici pod horami (v zimě dost sněhu, všude obrubníky a nerovné chodníky), jezdíme po polních cestách a do mírného kopce (kvůli venčení psa). Chci vyměnit náš sporťák kupovaný z druhé ruky - I'COO (asi nějaký starý model Peak Air), se kterým až na jízdní vlastnosti nejsem spokojená. Předtím jsme měli Hartan Topline S, ale jak jsem později zjistila, není dost odpružený a terénem, kterým jezdíme projel za cenu "nadskakování" miminka v hluboké korbě. Skončil u babičky ve městě, na to je celkem ok.

Co nyní potřebuji je - kočárek (cena do 15000 Kč) s velmi dobrým odpružením a jízdou v nerovném terénu (polní cesty). S možností koupit hlubokou korbičku, adaptéry na vajíčko Maxi-Cosi (ať nemusím kupovat nové jiné, když toto máme) a přídavné stupátko pro staršího sourozence, kterého budou "bolet nožičky". Kočárek by měl mít kvalitní sporťák pro dítě vážící více než 15 kg (ze začátku plánuji mít miminko často uvázané na sobě v šátku a staršího uspat ve sporťáku, ale mít možnost vyměnit sporťák za hlubokou korbu a uvozit mimčo, bude-li třeba).

Raději bych nafukovací kola, dobrou polohovatelnost sporťáku do úplného lehu i sedu a něco mezi tím, nastavitelnou délku nožičkové opěrky (aby se tam staršímu dobře spalo, nevadí že bude mít trochu pokrčené nožky), zakryté větrací síťování, dostatečné síťování u hluboké korby, protože v ní bude mimčo v létě, stříšky korbiček aby se daly dost přehnout a nefoukalo v zimě zejména do sporťáku (neb mimčo bude na zimu už asi ve sportovní části) a ideál by bylo mít i možnost otáčet sporťák ve směru i proti směru jízdy). Nevozím velké těžké nákupy, ale košík by měl být větší, než u toho I'Coo Peak Air. Ideál součástí nánožníky, madlo, pláštěnka. Váha ne extra vysoká, budu dávat do auta převážně sama a co nejvíce skladný, protože budu vozit ve Škoda Octavia Combi, ale potřebuji, aby se tam vlezly i další věci, když jezdíme často k babičce a vozíme spoustu věcí co musím do kufru také vměstnat. Je mi jedno, jestli bude hranatý, zakulacený, jen potahy spíše tmavší či dobře čistitelné, ale aby hned nevybledly na sluníčku a daly se vyprat.

Velmi děkuji za nějakou radu a tipy!

Ahoj!

Chtěla bych začít tím, že máš opravdu velké množství požadavků, které je velmi těžko sloučit.
Samotná nafukovací kola udělají kočárek těžším chtě-nechtě, takže s vyšší váhou v případě terénních vlastností a kvalitní, pevné a stabilní konstrukce prostě musíš počítat. Stejně vyšší nosnost, prostornost, velmi dobré odpružení bude na váze pouze přidávat a cenou za ně bude prostě větší kočárek. Pokud přidáš i kvalitu a výborné jízdní vlastnosti, přičti i vyšší cenu.

Úplně nejlepší kočárek, který můžeš do podmínek, které popisuješ, koupit, je jednoduše Britax Go Big 2.

Britax Go Big2

Jezdit budeš jako na obláčku, prostoru kopec, nosnost vysoká, košík velký, pružení houpavé, kola terénní. Skládání je jednoduché, ale bohužel ne úplně nejmenší. Po odnětí kol je však dostatečně skladný na svůj typ bych řekla. Připrav se na o něco vyšší cenu, a nánožník bude třeba zakoupit zvlášť (doporučuji spíše lepší univerzální, Britaxácký nesedí tak pěkně). Možností je podívat se po něm i v bazaru, což by nějakou část penízků ušetřilo. Kvalita je dostatečná i na více dětiček. 🙂 Investice opravdu stojí za to a kočár si drží hodnotu i po dopoužívaní (můžeš ho pak prodat).

Jen pro inspiraci doplním pár dalších modelů, ale jak říkám, určitě budeš dělat kompromis ať už v nosnosti, váze, skladnosti, košíku nebo v ceně. Podívat se však můžeš i na Easywalker Mosey+ (užší), Baby Jogger City Versa GT (korýtko), nebo Bebetto Nico (bohužel těžší a větší, nosnost oficiálně 15 kg).

Easywalker Mosey+

Baby Jogger City Versa GT

Bebetto Nico

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.