Výběr kombinovaného kočárku Zopa, Joie nebo ABC Desing. Který (do 15 000 Kč) je lepší?

Zodpovězené
27. led 2020

Ahoj,

potřebovala bych poradit s výběrem kočárku pro našeho třetího prcka. Narodí se na konci dubna, takže počítám s tím, že na zimu bude stejně ve sporťáku.

Měla jsem vybranou značku Zopa - hodně se mi líbil model Evoque, ale někde jsem vyčetla, že mají krátké stříšky. Potřebovala bych nějakou spíše delší, aby v zimě na prcka do sporťaku nefoukalo. Tak uvažuji nad Joie nebo nad ABC Design. Převážně ho budu potřebovat do města, ale sem tam se stane, že vyrazíme někam do lesa nebo nas výlet.

Tak prosím o radu, který je podle Tebe lepší, co se týká odpružení a použití celkově. Předtím jsme měli Dorjan a teď chci něco skladnějsího, ale i kvalitního. Cenově max. těch 15 000 Kč.

Moc děkuji za radu.

Karin

Ahoj!

Mně přijdou kombinované kočárky značky Zopa spíše městské, levnější a slabší varianty - nejzdařilejší se mně osobně zdá model Move, ale ten mi nepřijde jako vhodný výběr pro tebe (dle požadavků).

Zopa Move

Takový Zopa Evoque mně osobně přijde méně skladný a jak říkáš, s kratší stříškou - na to, co to je a co potřebuješ. Za mě ne.

Zopa Evoque

ABC Design Salsa 4 mi naopak přijde jako dostatečně lehký, ale zároveň do lesa i na výlet schopný výběr, takže za mě z toho, co píšeš, by mi přišel jako nejoptimálnější volba. A ty stříšky - na korbě, ale i na sportovní části - jsou fakt XXL - a takovým je i ten perfektní nákupní košík. Za mě v cenové a typové kategorii topka.

ABC Design Salsa 4

No a k Joie - z otočných asi myslíš jen Joie Versatrax,

Joie Versatrax

neboť Chrome DLX

Joie Chrome DLX

je takový menší, no ne až tak skladný a ne moc terénní model - a tedy Versatrax je na svou cenu a typ super, ale netřeba očekávat nejvyšší úroveň přepracování či tu nejpevnější konstrukci. Pokud si ochotná kvůli ceně dělat kompromisy, za mě Versatrax může být (pozor však na stříšku, je spíše kratší - clona se bude hodit).

Já osobně bych ale, popravdě, v této cenové hladině vybrala ABC-čko - přijde mi jako nejoptimálnější možnost a nejlepší poměr cena-výkon. Mimo něj však doporučím ještě jednu, a to Concord Wanderer, který najdeš v super setu za outletovou cenu v outletu kiido (https://www.kiido.cz/vysledky-hledani/concord-w...).

Concord Wanderer

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.