Kdy jsem asi mohla otěhotnět?

Zodpovězené
20. zář 2022

Dobrý den,

chtěla bych prosím vědět, kdy jsem asi otěhotněla.

PM 23.4., další měsíc v květnu už jsem to nedostala, tak jsem si dělala test a vyšel pozitivní. 25.5. jsem byla na kontrole, aby mi doktor potvrdil, že jsem těhotná a byla jsem 4+5. Dneska (14.9.) jsem 19+4 a termín porodu bych měla mít podle UZ 5.2. 2023. 🙂

Děkuji 🙂

Dobrý den,

úplně jednoduše odpovědět nelze. Stáří podle menstruace a podle ultrazvuku z toho, co píšete se liší o cca týden. Nepíšete, zda tento rozdíl byl řečen v prvním trimestru během prvotrimestrálního screeningu, kdy je datace těhotenství obvykle nejpřesnější. Nicméně, i tak je týdenní rozdíl poměrně běžný, u kterého obvykle nejde říci, zda je těhotenství mladší nebo je rozdíl způsoben variabilitou a chybou měření (viz také https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...).

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz