Laparoskopie vejcovodů. Provádí se ještě za účelem zprůchodnění?

Zodpovězené
23. čer 2021

Dobrý den,

skrze HYCOSY a HSK mi byla zjištěna pravděpodobná neprůchodnost vejcovodů.

Provádí se ještě v dnešní době laparoskopie za účelem zpruchodnění vejcovodů?

Bylo mi primárně doporučeno IVF, ale ráda bych zkusila i tuto cestu.

Děkuji

Dobrý den,

metoda zprůchodňování vejcovodů laparoskopicky je již dlouhodobě opuštěna. Souvisí to s tím, že:

  • anatomická průchodnost vejcovodů neznamená, že vejcovod je funkční

- IVF dosahuje výrazně lepších výsledků v kratší době

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz