Kyselina citronová. Může ublížit miminku?

Zodpovězené
6. dub 2022

Dobrý den,

jsem ve 4. měsíci těhotenství a omylem jsem vypila čaj s kyselinou citronovou. Čistila jsem jí konvici, muž to nevěděl a udělal mi čaj. Já jsem měla za to, že mi do něj vymačkal citron.

Může to nějak ublížit miminku?

Děkuji

Hezký den,

vzhledem k tomu, že jste to dokázala vypít, tam té kyseliny citrónové nemohlo být moc. Nedělal bych si starosti, tento omyl nebude mít žádné následky, snad kromě překyseleného žaludku.

Ať se Vám daří a příště si čaj dělejte radši sama. 🙂

Fytoporadna Leros ve spolupráci s PharmDr. Janem Martinem, Ph.D.
www.leros.cz | info@leros.cz