Bodnutí vosou v těhotenství. Může to ublížit miminku?

veronika8808
18. srp 2019

Ahojky.Nikdy mě nepichla ani včela ani vosa tak se jdu hloupě zeptat :D
V pátek mě pichla vosa do ruky a od pátku se mi udělal takovyhle lívanec. Mazu to fenistilem.Jsem 25tt a moje blba otázka zní jestli to nemůže miminku nějak ublížit?A je normální že je to několik dní takhle otekle?

kattyd
18. srp 2019

Ja jsem byla v tehotenstvi pobodana srsni a syn uz ma 4 roky a je ok, si delame legraci ze je odolny diky srsnimu jedu. Tak myslim ze ani od vosy to nijak nevadi

kejt29
18. srp 2019

Vypada to na alergickou reakci, na miminko by to nemelo mit vliv, jen bych pak byla vic opatrna az bude dite vetsi, jestli nebude taky alergicke...

kajalka
18. srp 2019

Tohle je normální reakce.
@kattyd Sršní jed je několikanásobně slabší, než vosí či včelí.

kackakastanka
18. srp 2019

tak uplne normalni reakce treti den po to není, me bodla vosa nedavno, oteklo to, boule, namazala jsem fenistilem a hned to opadlo..., takze bud vice jedu, nebo trochu alergicka reakce, mimcu to neublizi, ještě je dobry hned po ocet, cibule... a chladit
@kajalka opravdu, ja si dodneška myslela, ze od srsne je to drastak?

zelenaesmolda
18. srp 2019

@veronika8808
male natekla takhle noha po ockovani,pry to muzou zpusobovat ty vedra co ted jsou takze bych nejak nepanikarila

priefi
18. srp 2019

@veronika8808 dej si vapnik, pomuze to odbourat. Je treba to chladit (ledovat) a manzelovi trochu pomohl i sudokrem, fenistil bez efektu. Pokud mas kalciovou mast, mela by taky pomoci

kattyd
18. srp 2019

@kajalka jojo, je slabsi, no me jich bodlo asi 5 nebo 6, omylem jsem slapla v lese do hnizda... tak to se mozna jedne vose vyrovna 😁 skoncila jsem na dva dny v nemocnici na pozorovani

priefi
18. srp 2019

@kackakastanka srsen ma vetsi vpich, ale je pravda, ze i manzel mel vetsi a horsi reakci po srsni nez po vose ci vcele. U toho srsne zabrala az framykoinova mast, je to atb.masticka, nevim,.zda se ji muze v tehu, ale pri kojeni jsem ji pouzivala, kdyz jsem mela zanet prsa, diky tomu byla i doma. Osobne si myslim, ze je to lokalni a vadit by to nemelo, ale lepsi je se poradit s dr. @veronika8808, myslim, ze je jen na recept

barulina
18. srp 2019

Me pichla poprve dva mesice zpatky. Do loktu, loket jak bambule a jeste ted citim ze neco bylo. Asi se mi strefila do nejakeho nervu. Mimcu to neublizi

babanci
19. srp 2019

Ne, ale je fakt, že jsou ty vosy a včely nějaké zmutované. Každého, koho v poslední době píchne, šíleně oteče.

martt
19. srp 2019

@veronika8808 Zkus si na to dát obklad z octu popřípadě na to přiložit rozkrojenou cibuli. Nejlepší je to dát hned po pichnuti. Ale ted by to také mělo zabrat.

veronika8808
autor
19. srp 2019

@martt svatá pravda.Mazala jsem to ruznyma mastickama a opravdu zabral až obklad z octa :D

vendes
19. srp 2019

@babanci Protože jdou plné sra*ek z postřiků na polích, hlavně z řepky. To reakci na štípnutí zhoršuje.

baskervile
4. zář 2019

Ahoj,obnovím diskuzi: Dopoledne mě do dlaně ďobla vosa.Seděla na houpačce a já jí vší silou přimáčkla.Musela jsem jí druhou rukou smést, nechala tam i žihadlo (ano,byla to vosa).Bolelo to jako pr..., a bolest se šíří až k lokti.Jinak jen začervenání,ale oteklé to není.Co na to?

priefi
4. zář 2019

@baskervile zkus treba cibuli, nebo ocet
Pak treba sudokrem, fenistil gel, kalciovou mast aj.

kejt29
4. zář 2019

@baskervile z prirodnich ocet, cibuli nebo tea ree oil, fenistil. Me pichla pred tydnem do podpazi a ne hala jsem to tak.

baskervile
5. zář 2019

@kejt29
@priefi děkuji, už je to lepší,ale překvapilo mě, že to bolí až tak vysoko

kejt29
6. zář 2019

@baskervile zalezi na miste, me pichla v podpazi a citila jsem to fakt vsude. Ale treba v lytku to bude “pohodicka” 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru