Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

8měsíční miminko a znovu těhotná. Jsou moje pocity normální?

Zodpovězené
25. kvě 2021

Krásný den, Zuzanko,

mám doma 8měsíční miminko a v březnu jsme si řekli, že začneme pracovat na dalším, ale rozhodně jsem nečekalala, že se to podaří hned napoprvé. Těhotenství mám už potvrzené i od gynekoložky. Vůbec nemám nadšení jako u první. Spíše mám negativní myšlenky, že zase přiberu, jestli to budu zvládat, jestli nebudu mít jedno miminko raději. Miminko si samozřejmě nechat chci, interupci bych nikdy dobrovolně nedopustila.

Jsou takové pocity normální a je možnost, že je to jen chvilkové pobláznění hormonů?

Děkuji za odpověď.

Hezký den, milá 🙂,

ano, je to úplně normální a v pořádku. Z části pracují hormony a z části jednoduše obava z něčeho nového. Uvědomuješ si, že to bude velká změna pro vás všechny. Jsi zaskočena, že to bylo tak rychle, možná Ti hlavou běží otázky, jak to zvládnu, protože už víš, kolik času a energie miminko potřebuje.

Vstup do neznáma je provázen těmito pocity a není potřeba se jim bránit, jednoduše je pozorovat, ale nesnažit se je nějakým způsobem uchopit a dále rozvádět. Ideálně tak jak přišly, je zase nechat plout dále.

Je fajn si uvědomit jednu důležitou věc. Další miminko k vám přišlo, protože ví, že jste připraveni VŠICHNI. Máš v sobě tolik lásky, kolik bude potřeba pro obě děťátka, manžela i pro sebe. Těhotenství, porod i první měsíce budeš prožívat zase jinak. Bude Tě u toho provázet Tvé první dítko, se kterým to budeš sdílet. Zjistíš, že to má zase úplně jiné rozměry.

Moc Tě objímám a kdyby cokoli, můžeš napsat, jsem tady. 🙂


Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů