Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Ekzém a mast od Odylique repair lotion od 3 let. Může ublížit mladšímu dítěti?

Zodpovězené
9. únor 2020

Dobrý den,

chci se zeptat, pořídila jsem pro syna (7 měsíců) na ekzém proti svědění a celkové regeneraci mast od Odylique repair lotion, ale na krabičce je od 3 let u dětí.

Znamená to, že by mu to mohlo ublížit?

Děkuji

Dobrý den,

značka Odylique má repair lotion také ve verzi baby, která je certifikovaná pro děti již od 3 měsíců, nejsem si tedy jistá, které lotion máte na mysli, zda toto a jen jste omylem zaměnila 3 m a 3 roky nebo repair lotion pro dospělé.
https://www.netoxickadomacnost.cz/ODYLIQUE-Krem...

Pokud to pro dospělé, pak by ublížit určitě neměl, receptura je podobná a jedná se především o legislativní opatření, které musí výrobce uvádět, pokud nemá výrobek registrovaný pro danou věkovou kategorii, což ale neznamená, že by ho mladší děti nemohly snášet, respektive, že by byl škodlivý. I samotní lékaři běžně doporučují produkty určené pro dospělé běžných značek pro malé děti, vždy záleží na konkrétním složení. I u non toxic kosmetiky se řídíme složením a konkrétními nároky dané věkové kategorie.
Pokud je dítě maličké a má ekzém, mohou mít některé lotion a krémy horší snášenlivost například díky obsahu alkoholu nebo rostlinných extraktů, na které dítě není zvyklé. Což samozřejmě neznamená, že by byly vhodnější produkty z ropných derivátů plné hydrogenovaných složek, ty zase škodí pokožce na jiné bázi.
U non toxic kosmetiky je vždy nutno počítat s indiviuální snášenlivostí a ta se může měnit jak věkem, tak stavem ekzému, někdy si pokožka prostě jen chvíli zvyká. Každopádně je vždy nutno učinit test snášenlivosti na malém kousku kůže (předloktí, holeň atd...) a dle toho se pak řídit.
V případě, že by lotion nebylo dobře snášené, můžete ho požívat zatím Vy a počkat, zda se postupně snášenlivost nezmění. Osobně mám na mazání i u dětí raději lehčí lotion a krémy, než tuhá másla, ale pokud by nějaká složka v produktu vadila, nebo se Vám to jakkoli jinak nezdálo, bude lepší začít spíše 1-2 druhovou směsí, například mango máslo vyšlehat s vhodným olejem, u kterého máte již ověřenou dobrou snášenlivost, eventuélně zkusit dětské tělové máslo od Purity vision, to je obvykle dobře snášené a dostupné v každé DM nebo eshopech.
U másel však platí, že je vždy nutno nanášet na vlhkou pokožku.
Lotion již vodní složku obsahuje, čili tam lze nanášet i na suchou, případně je dobrá kombinace jemný hydrolát (lehce postříkat nebo rukou nanést na pokožku) a poté potřít krém. Jednak tím spotřebujete méně krému a také to dobře prospívá pH kůži a krém je pak obvykle ještě lépe snášený. Hydrolát pro miminka nabízí i firma Puritiy vision (květová voda) nebo jiné hydroláty na nt eshopech /např. zde: https://www.netoxickadomacnost.cz/Hydrolaty-kve...
Případně velmi kvalitní hydroláty od francouzské destilerie Florihana nabízí na
www.aroma-atelier.cz . Pro miminka v tomto věku je vhodná například levandule, růže, heřmánek, případně se lze poradit přímo s certifikovanou aromaterapeutkou Mgr.Kateřinou Kloudovou, kontakt naleznete na stránkách aroma ateliéru.


Přeji Vám krásný den.
Pavla