Ekzém okolo očí. Jak řešit?

Zodpovězené
27. zář 2019

Dobrý den,

cca měsíc má syn kolem očí červený ekzém, kůže je suchá, ale nějak ho očička nesvědí. Některé dny to má více, jindy méně. Teď aktuálně má rýmu, a tím pádem i výraznější ekzém... Někdy taky navečer nebo při únavě značně zesílí. Celkově má očička taková jakoby unavená, někdy pod očima "pytle ". Spánku a odpočinku má dostatek, jinak mezitím energie plno🙂. Atopik není, ale kůži má hodně citlivou.

Děkuji za odpověď a pomoc 🙂

Dobrý den,

kolem očí bych nedoporučila něčím promazávat, děti si často šmrdlají ručkama po obličeji a mohl by si zanést zbytky krému či másla do očí.

Doporučila bych pouze obklady z odvaru světlíku nebo kvalitní květový hydrolát, který může přijít do kontaktu s očním okolím, pro bezpečné použití a konkrétní tipy se zkuste obrátit na certifikovanou aromaterapeutku Mgr.Kateřinu Kloudovou, www.aroma-atelier.cz, za kterou se stran odbornosti mohu plně zaručit.

Na vině může být jak dráždění vlivem prachu, alergenů, chemických látek, tak nějaká mírná potravinová intolerance.

Pokud by se stav nelepšil ani po odeznění virózy, zkusila bych domů pořídit čističku vzduchu a opravdu důsledně dbát na eliminaci chemie v kosmetice, pracích a úklidových prostředcích.

Inspiraci na alternativy naleznete na našem webu www.svetnontoxic.org

Přeji Vám krásný den.
Pavla