O jakou vyrážku se může jednat?

Zodpovězené
8. dub 2023

Dobrý den,

prosím o radu, o jakou vyrážku se může jednat.

Dítě necelých 6 měs., vyrážka od Vánoc, postupně se rozšiřující. Začalo to na nohách - jedná se o suchá kolečka, která jsou ohraničená. Nyní to začíná přecházet po jednom fleku na každé paži, na břicho. Na doporučení lékařky jsem používala Linolu (krém, mléko, olej do vody), nyní pár dní používám Leniens mast. Kolečka jsou většinou po ránu červenější, přes den mírně zblednou. K večeru opět spíš červenější.

Kojím a poslední týden máme i příkrmy. Předtím jsem postupně zkoušela vysadit různé potraviny, změnit prací prášek, bez úspěchu. Nejspíš stejnou vyrážku má i na čele a v okolí před ušima. Ze začátku jsem myslela, že je to seborea (na kterou jsme trpěli a občas ještě na temeni má), ale vypadá to taky spíše jako ohraničená kolečka, suchá, která jsou taky většinou každé ráno více červená, také od Vánoc.

Moc děkuji za případné rady.

Dobrý den,

bohužel s ohledem na to, že mi situace neumožňuje veřejně sdílet žádné konkrétní rady a doporučení s ekzémem, pokud nemáte jasnou diagnózu, mohu Vás pouze odkázat na naše platformy, ze kterých můžete čerpat. Primárně u kojence musí řešit situaci Váš ošetřující lékař, případně kožní dermatolog, nebo alergolog. Máte-li zájem o cestu zaměřenou spíše na funkční medicínu, můžete se zkusit obrátit na kliniku Pontina.cz

Zdarma jsou pak dostupné všechny informace na našich platformách zaměřené na non toxic , čili fb komunita Svět non toxic,
web www.svetnontoxic.org a YouTube kanál Svět non toxic.

Projděte si informace na téma ekzém, praní, péče o dítě, najdete i na YT přednášky a záznamy z přednášek na téma péče o dítě, informace Vám mohou pomoci zorientovat se v rámci topické péče.

Na stravu a případné eliminace se musíte obrátit na odborníka, ideálně alergolog/imunolog, např. klinika imunoflow.

Konkrétní rady a tipy pro non toxic péči a domácnost najdete také na našich ig platformách, jedná se o ig účty @svetnontoxic a @pavlanontoxic

Přeji Vám krásný den.
Pavla