Opalovací krém při ekzému. Který by mě nedráždil?

Zodpovězené
9. črc 2020

Dobrý den,

koupila jsem opalovací krém Badger zinc cleare. Používám ho pro děti dle Vašeho doporučení tady v poradně. Když děti mažu, tak mi krém velmi dráždí ekzém na ruce.

Existuje nějaká jiná netoxická alternativa opalovacího krému, která by ekzém nedráždila?

Děkuji

Dobrý den,

pravděpodobně Vás v krému dráždí přímo složka clear zink, která je trochu odlišná od klasického zinku. Kompozice u clear zinc je jinak celkem pěkná, nicméně podráždění by mohlo vyvolat i samotné přesušení, které vlivem zinku na pokožce může vzniknout. Zkuste tedy vždy nejprve ruce před aplikací dobře hydratovat, pak pečlivě omýt a opět dobře hydratovat krémem, např. pokud Vám vyhovuje třeba Weleda skin food na ruce, nebo jakýkoli jiný nt krém, může být i máslo, eventuelně alespoň krém Alverde na ruce (mně se od Alverde osvědčil měsíčkový krém na ruce, ostatní jsou poměrně dost ovoněné).
V případě, že to takto nepomůže, tak je stále pravděpodobné, že některá složka Badger clear zinc vám Vadí, pravděpodobně samotný clear zinc.

V takovém případě bych volila jinou alternativu nt opalovacího krému/mléka, například Wooden spoon nebo Odylique, eventuelně zkusit jiný Badger, který má běžnou verzi zinku. Jestliže Vám ale jde o lepší roztíratelnost, pak spíše ty první dva, hodím Vám dolů odkaz.
V případě Odylique zkuste kontaktovat eshop www.prirodaregeneruje.cz (majitelka Lucie Trejbalová), napište jí, že máte problém u Badger clear zinc s podrážděním a zda by bylo možné si nejprve zakoupit od Odylique vzoreček na vyzkoušení snášenlivosti. Lucka z eshopu je velmi vstřícná těmto situacím a věřím, že Vám vyhoví, klidně se můžete odvolat i na mě, že jste toto doporučení dostala od Pavly z poradny Modrý koník.

Odylique

ODYLIQUE opalovací krém SPF 30

ODYLIQUE opalovací krém SPF 30 je krémem s lehkou roztíratelností, vysokou účinností proti slunečním paprskům, neobsahující syntetické filtry, konzervační látky, silikony, či barviva anebo vůně. Bezpečně tak blokuje škodlivé UVA a UVB paprsky slunečního záření a je bezpečný a vhodný i pro tu nejcitlivější pleť.

Wooden spoon

WOODEN SPOON opalovcí krém SPF 50

Tento opalovací krém je vyroben z jednoduchých a bezpečných přísad, což znamená, že si rodiče mohou být jisti, že je vhodný i pro skutečně citlivou pokožku. Svým složením bez nano částic zabezpečuje kvalitní ochranu proti slunečním paprskům nejen dětem, ale celé rodině. Rostlinná másla s mírným UV faktorem zabezpečí pokožce i potřebnou výživu. Wooden Spoon je voděodolný, ve vodě se tak nesmyje, ale po mechanickém narušení (například ručníkem) je nutné aplikovat krém znova.

Pokud by Odylique také dráždil, sáhla bych k opalovacímu mléku Wooden spoon, ten má velmi jednoduchou kompozici.

Přeji Vám krásný den.
Pavla