Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Opalovací krém při ekzému. Který by mě nedráždil?

Zodpovězené
9. črc 2020

Dobrý den,

koupila jsem opalovací krém Badger zinc cleare. Používám ho pro děti dle Vašeho doporučení tady v poradně. Když děti mažu, tak mi krém velmi dráždí ekzém na ruce.

Existuje nějaká jiná netoxická alternativa opalovacího krému, která by ekzém nedráždila?

Děkuji

Dobrý den,

pravděpodobně Vás v krému dráždí přímo složka clear zink, která je trochu odlišná od klasického zinku. Kompozice u clear zinc je jinak celkem pěkná, nicméně podráždění by mohlo vyvolat i samotné přesušení, které vlivem zinku na pokožce může vzniknout. Zkuste tedy vždy nejprve ruce před aplikací dobře hydratovat, pak pečlivě omýt a opět dobře hydratovat krémem, např. pokud Vám vyhovuje třeba Weleda skin food na ruce, nebo jakýkoli jiný nt krém, může být i máslo, eventuelně alespoň krém Alverde na ruce (mně se od Alverde osvědčil měsíčkový krém na ruce, ostatní jsou poměrně dost ovoněné).
V případě, že to takto nepomůže, tak je stále pravděpodobné, že některá složka Badger clear zinc vám Vadí, pravděpodobně samotný clear zinc.
V takovém případě bych volila jinou alternativu nt opalovacího krému/mléka, například Wooden spoon nebo Odylique, eventuelně zkusit jiný Badger, který má běžnou verzi zinku. Jestliže Vám ale jde o lepší roztíratelnost, pak spíše ty první dva, hodím Vám dolů odkaz.
V případě Odylique zkuste kontaktovat eshop www.prirodaregeneruje.cz (majitelka Lucie Trejbalová), napište jí, že máte problém u Badger clear zinc s podrážděním a zda by bylo možné si nejprve zakoupit od Odylique vzoreček na vyzkoušení snášenlivosti. Lucka z eshopu je velmi vstřícná těmto situacím a věřím, že Vám vyhoví, klidně se můžete odvolat i na mě, že jste toto doporučení dostala od Pavly z poradny Modrý koník.
Odylique
https://www.prirodaregeneruje.cz/opalovaci-krem...
Wooden spoon
https://www.prirodaregeneruje.cz/wooden-spoon-o...

Pokud by Odylique také dráždil, sáhla bych k opalovacímu mléku Wooden spoon, ten má velmi jednoduchou kompozici.


Přeji Vám krásný den.
Pavla