Otok pod pravým okem. V čem by mohl být problém?

Zodpovězené
11. bře 2023

Dobrý den,

asi před měsícem se mi udělal otok pod okem viz foto. Neléčím se s ničím. Sportuju celý život a mám koncem jara pouze pylovou alergii. Otok nebolí ani nesvědí Je mi 36 let, nikdo z mé rodiny a rodičů nemá nic podobného. Možná je to věkem. Opravdu nevím.

Pokud by byl problém s ledvinami, otok by měl být pod oběma očima? Jaký nejspíš?

Můžete prosím poradit?

Moc díky.

Dobrý den,

s věkem se podobné otoky mohou tvořit, většinou se spíše jedná o nahromadění podkožní lymfy a tekutiny. Co se osvědčilo mně: nejíst po 18. hodině, dostatek spánku a obličejová jóga, kolagen. Kolagen např. tento rybí, ten má výborný vliv na pokožku, současně ho můžete používat při přerušovaném půstu, což se také pozitivně projeví na stavu lymfy.
https://www.prirodaregenerujenas.cz/wild-marine...

Zkuste např. tuto masáž.

Přeji Vám krásný den.
Pavla