Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Trpíte otoky koncem těhotenství?

innula
21. led 2014

Ahoj, zajímalo by mě jestli koncem těhotenství cca měsíc před porodem trpíte na otoky. Je pravda, že zadržováním vody - otoky trpí spíš ženy, které čekají holčičku? Díky

ivcacekb
21. led 2014

Ahoj, mám chlapečka a nohy jsem měla jak konve a několik měsíců trvalo, než mi otoky zmizely, hoodně mi pomohl Detralex-brala jsem ho po porodu. Někdo nateče po porodu-ztráta krve a tím pádem bílkovin, takže pomáhá i doplňovat bílkoviny.

nikollita
21. led 2014

Taky mám chlapečka a otoky mi začly na konci 6. měsíce těhotenství a hodně se to zhoršovalo až do porodu. Nakonec jsem nabrala 22 kilo "vody" a do týdne po porodu byly všechny kila pryč. Měla jsem oteklé nohy až ke kyčlím, ruce až k ramenům 😅
Takže asi to pravda není.

klaire22
21. led 2014

Já čekala holčičku a natekla jsem cca od 6 měsíce a byla jsem nateklá až do porodu - měla jsem nahoře 15kg, ale vše byla voda!!!!! Pár dní po porodu bylo vše dole 🙂

lv
21. led 2014

já měla u obou holek nohy hrozně oteklé, nedostala jsem se do žádných bot, jen do manželových crocs vel. 42,5 a to mám 38 😕

lucieandrlova
21. led 2014

Já jsem měla ke konci těhotenství nateklé nohy a máme holčičku. (Spíš u mě platilo, že holky berou krásu - přibrala jsem 30 kg ☹ )

Nejvíc natékaly po špatném vyspání nebo klábosení s kamarádkou do noci (když u nás přespala).

Pomáhala mi rada maminky - nastrouhat syrovou bramboru a obalit s tím nohy do ručníku a dát je do vyšší polohy... (Ručník musí být starší - barví to...)

lenicka07
21. led 2014

U obou těhu (s holkou i klukem) jsem tenhle problém měla asi tak stejný. Většina nabraných kil v těhu byla jen voda, v porodnici jsem nechala všechna těhotenská kila. Dobrý jsou i kompresivní punčochy, hodně se mi po nich ulevilo, předepsal je praktik, protože se mi zároveň dělaly i křečové žíly. Detralex jsem taky brala.

malinna
22. led 2014

@ivcacekb:ahoj,koukám,že píšeš,že jsi brala Detralex.Já ho taky beru,hlavně kvůli křečím v nohách.prosímtě,musí se nějak před termínem vysazovat (jako Magnesium) nebo brát až do konce a klidně i při kojení? díky!

lenus202
23. led 2014

Já mám občas nohy jako konve, hlavně když někde chodím...nebolí mě, ale večer "jsou unavený" 🙂

ratatooy
23. led 2014

no tim že čekaji holčičku to nebude asi víc pro otoky,ja mma dva kluky a otky sem mela u obou u druhyho sem mela i otoky rukou od 25tt a od 30 tak hroný že sem bolestí řvala a v noci nespala ty ruce šileně bolely že bych si je urvala,hrnek sem neudržela,něco nakrájet nepřipadalo v uvahu vubec sem přes den ruce necejtila,a přešlo to až ted po šestinedělí

vkkc
23. led 2014

Ja byla otekla hodne moc - krasnych 30 kg navrch - a mam dva kluky 🙂 Takze podle toho nejde pohlavi urcit. 🙂 Hlidej si tlak, doplnuj bilkoviny. Ja mela nakonec preeklampsii, kvuli tomu sli i kluci driv ven.

Sem začni psát odpověď...

Odešli