Otok pouze levé nohy ve 29tt, je to závažný problém?

lucieta7
6. čer 2016

Ahoj ženy, jdu si k Vám pro radu. Už druhým (možná dokonce třetím?) dnem mam dost výrazný otok. Problém je, ze pouze levé nohy, práva je relativně v pořádku, ten rozdíl je tam dost znát. ☹ Moje otázka zní, zda je to závažný problém, čili jestli mám počkat do zítřejšího rána, kdy bych navštívila svoji gynekolozku anebo raději jet na pohotovost, aby mi na to mrkli? Vím,že jsou otoky klasickým neduhem těhotenství, jen mě děsí, že tak brzy, tak MOC a jen jedna noha. Moc ,moc predem děkuji za radu.

anetadr
6. čer 2016

Má se vzít pružný metr, změřit obvod stehna/lýtka a pokud je rozdíl víc než 3cm (tuším - už si nejsem 100% jistá), je to na návštěvu pohotovosti - nebo minimálně na to, tam zavolat. Každopádně já to tak měla, jela na pohotovost, kde mi nohu obvázali a poslali domů s tím, že mám přijít druhý den na kontrolu. To mi ale už otekla i ta druhá, tak to dr vyhodnotila jako že je to v pořádku a taky asi bylo - žádné další komplikace jsem s tím neměla.

lucieta7
autor
6. čer 2016

@anetadr No, tak na to zrovna ja nepotřebuju ani metr, je to znatelně vidět ☹ myslíte, že bych se měla rozjet na pohotovost? Teď jsem tam zkoušela volat a zeptat se, bohužel mi to nikdo nezveda

bartovka83
6. čer 2016

Také mi v prvním tehu hodně otekaly nohy, jedna víc, vypadala jak sloní noha, mohla jsem nosit jen pantofle. Žádné jiné potíže jsem neměla, otok vždy přes noc celkem splasknul, takže jsem to moc netesila. U mě to bylo vyšším tlakem. Ale doktorovi se to moc nelíbilo, to je pravda. Zkuste zítra zavolat na gyndu a uvidíte co řekne.

lucieta7
autor
6. čer 2016

@bartovka83 no, mě to pravé bohužel přes noc nesplasklo - a to už to mám asi druhým,třetím dnem, tak nevím jestli mám plasit ☹ a tu druhou nohu nemam vůbec, proto mi to nejde do hlavy. Hlavně me ta noha i boli...

danny36
6. čer 2016

@lucieta7 okamžitě jeďte na pohotovost. Může to být jen přiskřípnuté cévy, ale může se jednat i o trombozu.

anetadr
6. čer 2016

@lucieta7 pokud je to opravdu výrazné, pokoušela bych se dovolat (klidně i do jiné porodnice s tím, že do té své se nemůžeš dovolat - myslím, že tě nikde neodbudou) a případně tam zajela. Já volala a stejně mi jen řekli, že mám přijet. Jela jsem ještě ten den večer - i když se člověku moc nechce - to chápu. Oni udělají krevní rozbor, který buď ukáže, nebo neukáže nějaké parametry, které by případně ukazovaly na krevní sraženinu v noze. Může to být opravdu jen klasický otok, který je v těhotenství běžný, ale bohužel taky nemusí - těžko ti kdokoli v tomhle na dálku poradí:(

anetadr
6. čer 2016

@lucieta7 jestli bolí a je to už třetí den tak není na co čekat.... určitě na pohotovost.

lucieta7
autor
6. čer 2016

@danny36 Myslíte, ze bych měla hned? Aby mě tam neměli za hysterku ☹

danny36
6. čer 2016

@lucieta7 hned

pajula123
6. čer 2016

Lepsi byt za hysterku nez neco podcenit.

yipee
6. čer 2016

Já bych teda jela! Může to být trombóza!

petule12
6. čer 2016

Doktora určitě, jedna noha by mohl být opravdu problém. Nemusí, ale raději plašit a nic z toho než opak 😉

lucieta7
autor
6. čer 2016

Moc děkuju za rady, oblekam se a jedeme

serrena
6. čer 2016

@lucieta7 jestli to bolí, tak okamžitě jeď na pohotovost, je vysoké riziko trombózy a to není sranda. Udělají ti ultrazvuk nohy a bude jasno.

danny36
6. čer 2016

@lucieta7 dejte pak vědět, hodně štěstí 🙂

loprajska
6. čer 2016

Taky bych určitě hned jela na pohotovost. Měla jsem takto nateklou nohu několik dní, byla to žilní trombóza a bylo to opravdu velmi nebezpečné. Určitě bych pro jistotu jela hned a nečekala do rána. Třeba to ono nebude, ale jistota je jistota, s tímto není dobré si zahrávat :(

lavia
6. čer 2016

Vyššie ti radia veľmi dobre, že je najlepšie ísť hneď na pohotovosť, lebo jednostranný opuch je veľmi podozrivý z hlbokej žilovej trombózy. Hlavne v gravidite a ešte ak je postihnutá noha citlivá a bolestivá na dotyk. Ak by to bol len klasický opuch dolných končatín z nadbytku cirkulujúcej krvi počas tehotenstva, bol by obojstranný (a počas noci by mal ustúpiť). Tá symetrickosť je jeden z hlavných rozdielov 🙂

eldrag
6. čer 2016

levou nohu mam dvakrat takovou co pravou je to tim, ze leva strana krevniho obehu je vzdy zatizenejsi.. pokud oteka trochu i ta druha, vetsinou to nic neni (proste tehotenske otoky) ja mam otoky u obou deti vyrazne bolestive a nesplaskavajici...

serrena
6. čer 2016

Mně zase tři měsíce otékala pouze pravá noha. Naštěstí to nic neznamenalo, ale je dobré vědět následující: 1) pokud otok bolí, má jinou barvu nebo je horký, popřípadě všechno najednou, určitě jet hned k lékaři, aby se vyloučila trombóza. 2) jestli je noha pouze oteklá, je možné počkat s návštěvou lékaře do rána a nechat si zkontrolovat krevní tlak a bílkoviny v moči kvůli preeklampsii. 3)Jednostranný otok může být i následek dřívějšího úrazu nohy, rozhodně na to však není dobré spoléhat a doporučuji pro jistotu nechat otok zkontrolovat.

lavia
6. čer 2016

@eldrag prosím ťa, odkiaľ máš informáciu, že ľavá strana krvného obehu je vždy viac zaťažená? Piaty rok študujem medicínu a doteraz som sa s takouto informáciou nestretla. Tak len, či to máš z nejakého relevantného zdroja, že by som sa niečo nové dozvedela do praxe, alebo je to len tvoj osobný názor? Jediné, čo viem, že ak si meriaš tlak krvi na ľavej ruke, tak je o pár milimetrov ortuťového stĺpca vyšší kvôli menšej vzdialenosti k srdcu oproti ruke pravej. Ale že by bol všeobecne zaťažený viac ľavý cievny systém - tak s tým som sa nestretla.

bartovka83
6. čer 2016

@lucieta7 Tak pokud otok neustupuje ani při odpočinku a "nohách nahoře " tak je asi lepší opravdu vyrazit hned, až se na to kouknou. Ha to vždy přes noc měla dobrý, proto jsem to nijak zvlášť neresila. Ale Dr. Říkal hlídat. Držím palce a dejte vědět.

anetadr
10. čer 2016

@lucieta7 tak jak jsi dopadla?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru