Padání vlasů a seborea. Poradíte mi prosím nějaký přírodní doplněk? Nebo je lepší upravit stravu?

Zodpovězené
27. pro 2021

Dobrý den,

mužete mi prosím poradit např. přírodní doplněk stravy na padání vlasů?

Nebo je lepší celkově upravit stravu? Jak?

Dále mě trápí mastná pokožka hlavy a seborea.
Non toxic šampon jsem na seboreu už zkoušela, ale bohužel mi moc nefunguje. Zkouším kapat teď do šamponů tea tree olej pro větší účinek.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

u seborhei nelze očekávat příliš velké výsledky jen topickou péčí. Jedná se o systémové onemocnění, takže bez úpravy stravy a režimu se člověk většinou nevyléčí a onemocnění přejde do chronicity.

Nejsem výživový poradce, abych vám radila konkrétní změny jídelníčku. Toto je vždy vhodné aplikovat individuálně. Na základě Vašich podmínek a Vašeho nutričního profilu, vyhledejte vhodného poradce. Třeba Petr Havlíček.

Padání vlasů - určitě komplex kvalitního přírodního vitaminu E s tocotrienoly, a astaxantin. Existují studie potvrzující pozitivní vliv právě na podporu růstu nových vlasů a stabilizaci výpadku. Doporučuji si nastudovat informace např. v tomto videu, kde se to podrobně vysvětluje:

Přírodní vitamín E Favea

Přírodní vitamín E Favea je doplněk stravy se sladidlem, který obsahuje vitamin E získaný z obilných klíčků. Balení obsahuje 30 tablet. Jedinečná technologie enkapsulace chrání vitamin E před působením žaludečních šťáv.

Astaxanthin Advance

Astaxanthin Advance je certifikovaný extrakt s vysokým obsahem astaxanthinu. Obsahuje 60 tablet. Je to silný antioxidant. Podporuje zdraví a chrání proti poškození buněk, hlavně mozku a cévního systému

Zkuste topicky podpořit ještě hydrolátem z kopřivy.

100% Květová voda Kopřiva divoce rostoucí 1l

100% Květová voda Kopřiva divoce rostoucí 1l je čistý přírodní produkt bez konzervantů. Přináší rovnováhu kombinované a mastné pleti. Země původu je Bulharsko.

Přeji Vám krásný den.
Pavla