Přírodní prostředky pro zmírnění alergie. Existují takové, které by mi mohly pomoci?

Zodpovězené
19. pro 2020

Dobrý den,

můj dotaz má dvě části.

1) Na jaře jsem dostala silnou alergii, pravděpodobně na břízu. Dosud jsem alergická nebyla (s výjimkou alergie na Penicilin a viz. druhá otázka), alergie mě dost překvapila svou silou a razancí, s jakou nastoupila. Bohužel to vypadá, že s sebou přinesla i další, zkřížené, alergie. Nemohu totiž od té doby jíst de facto žádné ovoce. Výjimkou je snad jen banán a hroznové víno, jinak jablka, meruňky, broskve, třešně, hrušky, švestky, citrusy, ananas... u všeho se po pár soustech objeví štípání jazyka, trnutí rtů a pokud sním ovoce více, pak jako by otok patra v ústech a svědění v uchu. Je přitom jedno, zda jde o ovoce kupované nebo domácí, původně zvažovaný vliv chemického postřiku ovoce je tedy nulový. Já, která jsem dříve jedla ovoce v opravdu velkém množství, jsem se tak teď ocitla ve stavu, kdy si nemohu dopřát ani půlku jablka.

2) Několik let jsem "alergická", resp. přecitlivělá (protože jako klasická alergie to, pokud vím, uznáno není) na chlór. Při styku např. s čistícím prostředkem s obsahem chlóru se osypu svědící vyrážkou, při pobytu v uzavřené místnosti, kde jsou výpary této látky, pak pociťuji slabost a mohu i omdlít (což mám vyzkoušené, když se mi to ve dvou případech "povedlo"). Bohužel doba je jaká je, a spousta lidí nyní používá nejrůznější čističe a desinfekce s větším či menším obsahem chlóru. A co je horší, množství chlóru zvýšily i místní vodárny, pitnou vodu tak musím opakovaně převařit, než ji mohu pít (nechat odstát nepomáhá), při vaření musím mít otevřené okno kvůli výparům, a kvůli sprchování touto vodou (byť omezeném na nejnutnější dobu) mám po celém těle přesušenou kůži a potíže s vlasy. Všechny tyto potíže jsem mívala i v minulosti, proto vím, že jsou dočasné a jakmile se hodnota chlóru ve vodě ustálí na původní nízké hranici, bude zase vše v pořádku. Bohužel nyní je docela riziko, že takové zlepšení nemusí ještě dost dlouho nastat.

Chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaká přírodní cesta, jak příznaky z obou otázek zmírnit. Po Novém roce se pokusím dostat na alergologii, ale předpokládám, že čekací doba nebude krátká.

Existují nějaké bylinky či přírodní prostředky, které by mohly pomoci?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

u mírnějších i silnějích alegií má dobré podpůrné výsledky enzymoterapie, opakovaně dobré feedbacky máme například na produkt Enzymedica allerase. Dá se sehnat levněji na Iherb, ale v čr eshopech seženete také. Nutno brát již před začínající pylovou sezónou a pokračovat po celou dobu pylové sezóny.
Další dobré výsledky u alergiků přináší například Quercetin.

Nepodceňovala bych ani vliv stravy jako takové, více se alergiím věnuje například Gaps terapeutický protokol, nebo i protizánětlivý protokol AIP. Kniha Gaps terapeutický protokol má již český překlad a vysvětluje vztah narušeného střeva a mnoha onemocnění, mezi které řadí i četné autoimunitní onemocnění včetně alergií.

Ad 2.dotaz
Chlór ve vodě mnoho lidí dráždí a zejména alergiky. Lze to v současné době řešit celkem pohodlně filtry na sprchu a filtry pitné vody.
Dobré zkušenosti s filtrem kohoutkové vody mám například s konvicí oasa /uhlíkový filtr/, tento systém představuje ekonomicky nenáročné řešení.
Dále můžete zvolit filtry přímo na kohoutek, např. značky Instapure, z těch dále velmi dobře hodnocených, ale již dražších, filtry značky Berkey.

https://www.filtry-vodni.cz/katalog/filtry/filt...

https://www.vodnifiltryberkey.cz/filtry-berkey/

Přeji Vám krásný den.
Pavla