Trvající zarudnutí okolo úst u roční dcery. Prosím, poradíte?

Zodpovězené
4. bře 2020

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Mám 11měsíční dceru, zdravá, od narození na UM, alergie v rodině nemáme. Více než měsíc má rudé tváře a bradu, nyní i krk, zarudnutí je velmi suché, intenzivnější při teplotních výkyvech.
Babička při hlídání zakoupila v lékárně Bepanthen Sensiderm, výsledkem bylo okamžité zhoršení, Uriage peri-oral taktéž, pak jsem si vzpomněla na Ondřejovku, po ní bylo několikadenní zlepšení, ale problém je zpět.
Právě jí roste několik zubů najednou, tak nevím, zda to má spojitost. Vyrážka nesvědí, na spouštěč jsem zatím nepřišla.

Moc děkuji za názor, popř. Vaši radu.

Dobrý den,

v této lokalitě a intenzitě bývá ekzém ve většině případů spojen s růstem zubů.
Bohužel je to způsobeno velkou dráždivostí imunity během růstu zubů a s tím může být spojena také citlivost pokožky, navíc pokožku dráždí i v této době, kdy zuby rostou, i velmi agresivní sliny.
Osobně bych nedoporučila používat vůbec přípravky s dráždivou chemií. Buď nemazat ničím a spíše hlídat, aby sliny neulpívaly na tváři, dítě ale neotírat vlhčenými ubrousky, pouze vlhkou látkovou plenou.
Pokud bude tvář suchá a zjevně podrážděná, můžete zkusit lehce namazat, ideálně na předem lehce zvlhčenou pokožku, dětské tělové máslo Purity vision, které je obvykle velmi dobře snášené i dětmi s velmi citlivou pokožkou, navíc směs másel utvoří mírnou barieru proti agresivním slinám. Nenanášet silnou vsrtvu, nesmí být přemaštěné, spíše lehce vklepat tak, aby se dobře vstřebalo.
Seženete v každé DM
https://www.dm.cz/purity-vision-bio-detske-telo...

Přeji Vám krásný den.
Pavla