Ucpaný nos - alergie na roztoče. Co dělat s povlečením?

Zodpovězené
6. bře 2023

Dobrý den,

mám potvrzenou alergii na roztoče, noci ucpaný noc.

Poradíte, co dělat s povlečením?

Dá se dát do sušičky po vyprání?

Zničí to roztoče?

Nějaký speciální prášek na praní či aviváž?

Moc díky.

Dobrý den,

roztoče zničí pouze velmi vysoká teplota nebo pára. Pokud máte pračku s parním programem anti alergy, bylo by to skvělé, to by mělo stačit, v opačném případě zkuste prát na 90, sušičku lze také použít, musí se ale jednat o vysokou teplotu.

Prášek ani aviváž na roztoče neexistuje, respektive u alergiků bych se vyhnula jakékoli škodlivé chemii a prala ryze v NT pracích prostředcích, včetně máchadla (aviváže). NT prací gely a prášky najdete např. na www.netoxickadomacnost.cz

Přeji Vám krásný den.
Pavla