Zlatý stafylokok Staphylococcus aureus ve výtěru v krku,ekzém na těle. Jak léčit stafylokoka u dětí?

Zodpovězené
15. čer 2019

Zdravím Vás, Pavli.

Dcera (3.5r) v dubnu prodělala angínu, využívala Atb a po dobrání se jí na bříšku a tváři objevily takovéto "výsypy" viz foto. Začaly různě migrovat, zmizely, ale na bříšku zůstaly i nyní po 2 měsících. Nasadila jsem jí hned probio Dophilus 2odměrky denně. Mažu mangovým + neem olejem. Sem tam použiju i zinek anebo badger. Zkusila jsem na týden vysadit i mléko, nepomohlo. (myslela jsem si, že to může být jím).

Pediatr i alergo řekli, že je to asi alergie na ATB, ale že počkáme a uvidíme. Vyžádala jsem si tedy výtěry nos a krk, kromě dcerky i má celá rodina. Jediná dcerka má nález Staphylococcus aureus, my 3 jsme v pořádku (tj. klasické osídlení sliznic). Kožní lékařka nedoporučuje léčbu ATB (jsou prý rezistentní vůči zlatému staf.).

Zatím jsou mé informace tyto: Nasadit Probio (už užívá), lichořeřišnici, Acerolu.

Je ještě něco, co dělat? Rakytník nemám, betaglukany ani jiné imunopřípravky jsem nikdy nepořizovala.

Moc Vám děkuji za odpověď

Dobrý den,

shrnutí doporučení k léčbě resistentních kmenů S.aureus. Atb nasadit dle kultivace-citlivosti. Již během léčby nasadit silná probiotika s odstupem od atb min 3 h. Denně podávat fermentované potraviny /domácí jogurt/kefír , pickles, tibi vodní kefír, šťávu z kys. zelí nebo kys. zelí u větších dětí, pokud nereagují na histamin/. Probiotika a fermenty pokračovat ještě několik měsíců, ideálně rok, po léčbě atb. Udržovat zdraví střev, nenarušovat agresivní chemií zevně, nepoužívat rafinované a průmyslově upravené potraviny a vyhýbat se škodlivým aditivům.

Podporovat imunitu (pohyb, spánek, raw vit C a pestrá ovozel ideálně organic kvality bez degradace brzkou sklizní a chemických postřiků). V obdobích imunitně náročných (podzim-nachlazení, virozy, očkování ) podpořit například betaglukany a imunostimulanty (Epicor, houba Chaga, kvalitní extrakt echinacea). Podporovat sližniční imunitu (nosní konvička, případně orální probiotika), Podpořit minerální balanc, doplnění Mg formou epsomksé solí (u dětí) a pravidelně zařadit potraviny bohaté na draslík a další kofaktory, tedy B6, vit C, taurin.

Přeji Vám krásný den.
Pavla