Výživné, příspěvky v těhotenství. Jak se těchto financí domáhat?

Zodpovězené
9. únor 2023

Dobrý den,

jsem na konci třetího trimestru a opustil mě přítel. Ráda bych věděla, zda lze nějakým mimosoudním postupem získat finanční příspěvky na těhotnou a následně výživné, jak pro mě tak pro dítě. Pokud se mnou odmítá vše řešit a jen mi vyhrožuje soudy, a že chce střídavou péči a dítě ještě ani není na světě.

Jak se těchto financí domáhat?

Děkuji

Dobrý den,

mimosoudní cesta, pokud se s expřítelem nedá domluvit, neexistuje. Můžete zkusit oslovit zapsaného rodinného mediátora ve Vašem okolí, který by oslovil Vašeho expřítele a pomohl by Vám uzavřít dohodu.

Až k dohodě nepřijdete, jedinou cestou je soud. Střídavá péče u miminek není v praxi reálná, jelikož v tomto období je dítě vázáno výlučně na matku - např. v případě kojení.

V případě zájmu o právní pomoc nebo zastoupení mě klidně kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
Smetanovo náměstí 979/2, Ostrava
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz
tel.č.: 603 33 33 44