Rodičovský příspěvek a návrat do práce. Jak to udělat?

Zodpovězené
26. led 2022

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Syn bude mít 4.7. 2022 3 roky. Do zaměstnání jsem nahlásila, že budu na rodičovské do 3let věku dítěte, ale rodičovský příspěvek mám vypočítaný až do září 2022 skrz prázdniny. Nemám kam děti přes prázdniny dát.

Co teď dělat?

Mám si zvýšit RP, abych ho do července vybrala a v práci ukončila pracovní smlouvu a šla na pracovní úřad než bych si našla novou práci?

Do původního zaměstnání skrz pracovní dobu bych se asi nevrátila. Nevím, co s tím rodičovským příspěvkem. Nechci o něj přijít.

Moc děkuji za radu.

Hezký den,

pobírání rodičovského příspěvku a nástup do zaměstnání se nevylučují. Můžete chodit do práce a zároveň pobírat RP.

Po synových 3. narozeninách musíte nastoupit do práce, tedy 5.7. 2022. Zkuste se tedy v práci domluvit na neplaceném volnu, v případě, že Vám to neumožní, budete muset podat výpověď nejpozději do 30.04. 2022, případně ukončit pracovní poměr dohodou k 4.7. 2022.

Na Úřad práce jako uchazeč o zaměstnání byste se pak evidovala až po dobrání rodičovského příspěvku, tedy září 2022.

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice