icon

Syn teď nastupuje do první třídy a tohle mě překvapilo, tak se zeptám. Taky u vás začíná škola 7:40?

avatar

7:45 ;)

15. srp 2022
avatar

Asi kvuli prijezdu spoju? Mensi mesto/vesnice?
U nas 8:30

15. srp 2022
avatar

U nás 7.50

15. srp 2022
avatar

Ne, ale my jsme Praha. Tipuju, že je to kvůli spojům, kterými se děti dostávají do školy. Zase to má výhodu, že bude končit o to dříve. Akorát mě spíš překvapuje, že jsi to doteď nevěděla - vy jste si přistěhovali nedávno? Bývala bych si myslela, že takové info je o dané škole všeobecně známé.

15. srp 2022
avatar

Okresní město 7.50. Vyhovuje mi to.

15. srp 2022
avatar

@sarihy hele ja se treba o nasi skole ze zacina v 8:30 dozvedela vloni kdyz dcera byla predskolak a zacala jsem se o to zajimat… do te doby jsem se o skoly v okoli nezajimala (bydlim tu 37 let) - kdyz jsem tam chodila ja zacinalo se normalne v 8:00 ani me nenapadlo ze to dneska ma kazda skola jinak.
Takze to naprosto chapu

15. srp 2022
avatar

Ano 7:40 už za mě před 25lety a dodnes stejně..

15. srp 2022
avatar

@sarihy tak já taky nevím,v kolik hodin tady začíná škola ,já si do teď myslela ,že všechny školy začínají v 8:00 jako za nás , nenapadlo by mně nebýt tohodle příspěvu,že to každá škola má jinak,takže dotyčnou chápu ,že ji to překvapilo

15. srp 2022
avatar

7:45 začíná

15. srp 2022
avatar

U nás v 8 h

15. srp 2022
avatar

@martinka0209
@xer Mě to fakt překvapuje, protože od chvíle, kdy holky začaly chodit do školky, se ke mě od ostatních rodičů začaly dostávat informace o všech školách v naší MČ, ne nějak cíleně, že bych to sledovala, ale prostě ty věci člověk různě slyší.

15. srp 2022
avatar

Základka v 8, ale gympl za mých mladých let začínal v 7:30 před 25 lety

15. srp 2022
avatar

Jedna v 8, druhé 7:55. každá škola to může mít jinak. Proto mě celkem překvapuje ta debata ohledně školy od 9 hod. Pokud to v některých školách považují za výhodu, tak ať to udělají. Na některých středních to mají i podle oborů.

15. srp 2022
avatar

@verusak87 Hlavní je, jestli ti to nedělá nějaký problém v práci třeba to brzké vyzvedávání potom...

15. srp 2022
avatar

@sarihy jo tak to jo, to ke me dost mozna taky ale vytesnila jsem to s tim ze je to jeste daleko☺️ a az to budu potrebovat tak si to zjistim. O domovech duchodcu v okoli taky nic nevim😁 a navic ja se na detskych hristich spis stranim lidi staci ze se druzi dcera a vsechno vykeca

15. srp 2022
avatar

U nás jsou tři ZŠ a co vím, každá to má jinak. Naše začíná 7:55.

15. srp 2022
avatar

@xer Důchodu se nedožijeme, to neřeš 😀

15. srp 2022
avatar

@sarihy tak to jo ,já jsem introvert ,tak se s ostatními maminky moc nebavím a ani na hřišti jsem neslyšela se bavit o škole,spíš se řeší školka,škola zatím mezi maminky , které znám není aktuální

15. srp 2022
avatar

Ano, na naší vesnické škole se začínalo 7,45. Za mě to tak ale ještě nebylo a tak když jsme vedli kdysi dceru, přišli jsme pozdě hned první den😁😁. Dodnes si na to vzpomeneme a zasmějeme se.

15. srp 2022
avatar

U nás začínáme v 7,20 😁

15. srp 2022
avatar

V 7.45 kvuly dojíždějícím

15. srp 2022
avatar

U nás v 7.10 hod. Od nás jezdí školní Bus ke škole v 6.46 hod.

15. srp 2022
avatar

V 7:20 😁

15. srp 2022
avatar

U nás se začíná v 7.30, pak třeba prvňáci končí už v 11.10.

15. srp 2022
avatar

na základce jsme začínali v 7:25 kvůli spojum, které k nám prijizdely kolem 6:30 - už tak ti dojizdejici museli dlouho čekat...

15. srp 2022
avatar

@sarihy no prave😂ja urcite ne😅ackoliv bejt optimista uz bych pomalu mela resit😂

15. srp 2022
avatar

Unás v 7:45h. Ale máme ráno družinu a to od 6:30.

15. srp 2022
avatar

U nas v 7,35 hod. A je to kvůli dojíždění děti z okolních vesnic

15. srp 2022
avatar

7:45 ale mohli by klidně už v 7:30 ....družina je tuším od 6:40

15. srp 2022
avatar

U nás se začíná v 7:45, ve škole mají být v 7:30...družina je od 6:15

15. srp 2022
avatar

U nás v krajském městě 8.10, v mém rodném městě (2000 obyvatel) v 7.35 kvůli spojům z okolních vesnic.🙂

15. srp 2022
avatar

V osm obě školy, kam děti chodí.

15. srp 2022
avatar

Praha, u nás se začíná v 8:00. Myslím, že to tak má většina škol v naší MČ, o jedné vím, že začínají 8:30.

15. srp 2022
avatar

V 8:30 zacina prvni hodina.

15. srp 2022
avatar

Ano, v 7:40 kvůli dojíždějícím dětem z okolních vesnic.

15. srp 2022
avatar

Vesnicka skola a zacinaji v 7:45

15. srp 2022
avatar

Vesnická škola 7:25

15. srp 2022
avatar
15. srp 2022
avatar

U nás klasika v 8.

15. srp 2022
avatar

u nas 8,30

15. srp 2022
avatar

Taky 7.40 kvůli dojíždějícím.

15. srp 2022
avatar

@ivi88 uf to uz je fakt hodne brzo😔

15. srp 2022
avatar

U nás všechny 4 základky v 8,00 a dojíždějící mají na každé ZŠ od 6h družinu. 🤷‍♀️

15. srp 2022
avatar

7,55 jedna škola, 7,50 druhá

15. srp 2022
avatar

@hojda Vesnicka škola, uz když do té školy chodila tchyně tak začínali takhle. A musím říct, že nám to vyhovuje👍

15. srp 2022
avatar

7:45 kvůli dojíždění je to super že škola myslí na děti aby nemuseli hodiny čekat před školou kvůli dojíždění 🙂

15. srp 2022
avatar

U nás v 7:50

15. srp 2022
avatar

Ano u nás taky 7:45

15. srp 2022
avatar

Díky holky, já žila v tom, že je všude škola od osmi 😀 jsme vesnická škola, tak asi kvůli přijíždějícím.

15. srp 2022
avatar

@verusak87 já si to taky to teď myslela 😄

16. srp 2022
avatar

Jinak nechápu proč kvůli přijíždějícím ,když můžou čekat ve třídě ne ?

16. srp 2022
avatar

@martinka0209 Jako sami? To sotva. Pokud už nejsou družinoví, tak se škola otevírá zhruba 15 minut před začátkem výuky.

16. srp 2022
avatar

@martinka0209 Ono to třeba nemusí být jen kvůli ranním autobusům, ale i kvůli odpoledním. My jsme vesnická škola a i tak k nám dojíždějí i z okolních vesnic, těch spojů je jen pár, tak se to přizpůsobuje. Sice dojíždějící můžou být do autobusu v družině, ale u nás má fakt malou kapacitu, tak než odejdou na autobusy, je to fakt natřískané.

16. srp 2022
avatar

@loupacek aha tak první a druhá třída je v družině a za nás jsme čekali v šatně,než nás pustí do tříd ,byla tam jedna učitelka,která to hlídala,tak jsem myslela ,že to je pořád stejný ,no tak jsem se dozvěděla něco nového ,
@alkena vidíš do mně nenapadlo,já bych asi od třetí tridy čekala v šatně ( kdyby mne mamka pouštěla samotnou domů) a kdyby bylo teplo ,tak venku na lavičce

16. srp 2022
avatar

Male mesto a začínají v 7:40, kvůli spojum. Pro nás je to zbytecne brzy, ale co neděláme.

16. srp 2022