Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

  Výsledky vyhledávání pro slovo #odpoved_za_srdicka

  Zruš hledání
  vaneaAMBASADORKA
  5. srp 2020    Čtené 648x

  Letní radosti z dětství

  Krásný letní den všem =)!

  Máme tady další článek v rámci léta s ambasadorkami, tentokrát padla volba na moji maličkost. Dneska se tak společně mrkneme na zoubek tomu, co nesmělo chybět v našich dětských letních aktivitách a co nám - mě a mému bráchovi - dělalo radost, když jsme byli děti. Přidám taky recept na zavařenou dobrotu, která se s naší rodinou táhne opravdu od dob, co jsem byla malá holka. 

  A taky připomínám - nezapomeňte dnes soutěžit u @petuliiik01 !;)
  Její soutěžní článek najdete ZDE.

  Netajím se tím, že léto není a nikdy nebylo moje oblíbené roční období (a letos si ho tak místy náramně užívám), ale přeci jen to pro nás vždycky byla příležitost vyrazit za dobrodružstvím a aktivitami, na které jsme se celý rok těšili. Nehledejte v nich nic speciálního, co byste snad vy nedělali, nebo neznali=) Spíš než přidat informativní článek mě tentokrát zajímají i vaše vzpomínky na léto, když jste byli malí. Zkuste tedy napsat do komentářů, jak to bývalo u vás a co jste třeba měli nejraději a jestli jste zažívali něco netradičního🙂 Srdíčka vás neminou:-* 

  ZÁŽITKY "OD BABIČEK"

  Asi spousta z nás zná ten okamžik, kdy skončí škola/školka a jede se na prázdniny. Když jsem byla malá, tak bylo léto v podstatě (až na dovolené s rodiči) rozděleno na měsíc u jedné a měsíc u druhé babičky. (i u dědů samozřejmě - ale u nás se vždycky říkalo "u babičky", tak to tak ponechám) Doma jsme vlastně skoro nebyli, to až když jsme byli větší - a i tak to bylo vždycky zhruba dva týdny z celého léta. 

  U našich babiček jsme měli pohodu snad opravdu všichni, včetně dospělých, když už se náhodou ukázali. Pomáhali jsme, čvachtali se ve vodě a zkoušeli, co všechno nám prarodiče dovolí=) U babičky z jedné strany to bylo vždycky přísnější, u té druhé byla čistá anarchie, kdy jsme ani nenosili vlastní oblečení, ale lítali doslova v hadrech, co snad zažily válku. A užívali jsme si to u obou. Jezdilo se na traktorech, které měl děda ustájené ve stodole, starali jsme se o zahradu a utíkali do lesa, kde o nás dlouhé hodiny nikdo nevěděl. Tam se stavěly bunkry, lezlo se po stromech a hledali jsme v potoce raky, které jsme nikdy nenašli :D Zato jsme se vždycky vrátili totálně durch a byli všem pro smích. Hodně oblíbená byla taky dědova harmonika, hrálo se a zpívalo u ohně a vždycky to byla velká událost.

   Závěrem u obou babiček se šlo na slavnostní oběd do jediné restaurace široko daleko, kde jsme si dali většinou smažák, nebo kuře s broskví, což jsou prostě hity mého dětství=D U jedné mé babičky jsme taky absolvovali každý rok koncem léta pohádkový les, což v tomto případě nebyla žádná roztomilá strašidýlka, ale pořádní čerti a čarodejnice s vodníkama, co se nebáli strčit děti do pytle, nebo hodit do rybníka. Sice se nikdo neptal, jestli umí plavat, ale i tak jsme z toho měli maximální zážitky - my jsme naštěstí ve vodě nikdy neskončili=) Celé odpoledne se šlo podle mapy, kde se luštilo a občas nás právě přepadla nějaká podobná cháska. Nakonec se šlo na myslivnu, kde se založil oheň a byla opékačka. Noční pochod lesem zpátky domů byl taky velké dobrodružství. 

  U této babičky jsme taky spoustu dní trávili čištěním okurků a jejich zavařováním a taky jsme dělali a zavařovali chutney, což je opravdu moje (a teď už i Adámkovo) naprosto nejoblíbenější jídlo, když se správně udělá. Hodím vám sem tedy slíbený recept!

  Jablkové chutney k masu
  3/4 kg rajčat se spaří, oloupe a nakrájí na kousky. Přidá se 1/2 kg cibule nakrájené na drobné kostičky, 1/2 kg oloupaných krájených jablek a 25dkg cukru krystal.Vše se asi hodinu vaří - za stálého míchání, na hustou kaši. Potom přidáme koření - lžičku soli, lžičku chilli koření, 2 lžíce červené sladké a 2 lžičky pálivé papriky, na špičku nože utlučený hřebíček, nové koření od oka, skořice, 1 lžička rozsekaných chilli papriček (není nutno, jestli nemáte rádi tolik pálivé) a 1/4l octu.

  Znovu povaříme a dáme do nahřátých (v troubě) sklenic (asi 10 menších ks). Obrátíme dnem vzhůru a necháme vychladnout a odležet ve tmě.

  Dělávali jsme vždy minimálně 5 várek=) A co s chutney, když je hotové a odleží se? To je jasné! Vezmete brutvan, zpěníte v něm na oleji cibulku, přidáte česnek, maso (my kuřecí prsa/krůtí), osolíte, opepříte a opečete z obou stran, přidáte chutney ze skleničky a trochu vody...a celou parádu hodíte tak na hodinu a kousek do trouby🙂 Je to výborné!! K tomu je supr rýže i brambory. Mňam!!

  TAJNÝ KLUB - ZÁŽITKY Z DOMOVA

  Pomalu přejdu na tu část, kdy jsme v létě zrovna nebyli u prarodičů. V tomto případě jsme trávili všechen volný letní čas s kamarády. Měli jsme vlastní klub, jehož název jsme podepsali, že nikdy nezveřejníme, tak to dělat nebudu. Nicméně jsme byli 4 - já, brácha a moje kamarádka a její brácha. Věkově jsme na tom byli všichni podobně, tedy kluci mladší a my s kamarádkou stejně staré. Když jsme klub zakládali, bylo nám holkám myslím 10? Tak nějak. 

  Vymyslel se náš vlastní jazyk (mix francouzštiny, angličtiny a češtiny), vlastní pravidla her... a celé dny jsme vlastně trávili zdokonalováním strategie úniku před rodiči, vymýšlením her a různých úkolů a dalšíma vylomeninama :D Mezi nejpodařenější rozhodně patřila hra bojovka, která se hrála celé odpoledne až do večera a to po celé čtvrti, což čítalo asi 8 dlouhých ulic s domy, hřišťaty a přilehlým lesem. Pravidla byla taková, že jsme byli rozdělení na týmy - většinou holky proti klukům. Úkolem bylo se chytit, ale ne jen tak bez rozmyslu, taky se musela zničit "základna". 

  Oba týmy si založily vlastní stanoviště/základnu a vycházelo se na obchůzky, kde se hledal úkryt druhého týmu a vymýšlela se strategie dopadení. Končilo se tehdy, kdy už nebylo koho chytat a přeprali jsme se, nebo se společně určilo, že vyhrál ten či onen tým (vládní vyjednavači hadr). Dost často byl taky jeden z nás zajatcem druhého týmu a pak se zas vymýšlelo osvobození, různé znamení, manipulace....

  No řeknu vám, že to chtělo jak přemýšlení, tak taky trochu té fyzické zdatnosti, protože to kolikrát probíhalo i na stromech a na střechách garáží .. a velice často jsme se museli uvolňovat z uzlů a tak různě. Nebylo výjimkou, když po vás někdo skočil z příkopu, nebo na vylil sud s vodou :D Tuhle hru jsme naprosto milovali a vlastně jsme ní trávili opravdu spoustu času. Obdiv patří rodičům, protože většinu léta naprosto netušili, kde jsme. Myslím, že v dnešní době už by tohle možné nebylo.

  Každopádně! Asi bych taky mohla popisovat i další hry a aktivity, které nás v létě čekaly, kam jsme jezdili na dovolené a na výlety...Ale pro mě jsou tohle ty nejkrásnější vzpomínky, takže jsem je vybrala🙂 A taky vás nechci unudit k smrti, takže tímto se rozloučím :D Budu moc ráda, pokud se i vy podělíte se svými zážitky!!! Číhám na komentáře;)

  Mějte se krásně a užívejte léto!!!

  Irča&Adámek&Baby Dove 
  #babydove #leto_s_ambasadorkami #dove #odpoved_za_srdicka
  *obrázek zavařeniny a černobílý obrázek jsou pouze ilustrační

  vaneaAMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    1. srp 2020    

  #odpoved_za_srdicka

  Tak co myslíte, co to bude? 😇😍 .... a kdo to bude?! Poznáte? :D
  Klidně zkuste hádat, srdíčka vás neminou :-*

  Já jen můžu podotknout, že se něco blíží a že se máte na co těšit, tak buďte ve střehu :-*
  #babydove #leto_s_ambasadorkami
  @mummy88, @ivakalinova, @tratatundra, @kristinandbaby, @kikina7, @michaelllas, @hanica83, @apacheee, @petuliiik01, @mariegroth, @88petule

  vaneaAMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    20. kvě 2020    

  ANKETA ! 🌷 .... za srdíčka:-* #odpoved_za_srdicka #babydove

  .............................
  Maminky používáte, nebo jste někdy zkusily používat, tělová mléka pro děti?
  .............................
  Stačí dát like, pokud ano🙂

  vaneaAMBASADORKA
  20. únor 2020    

  Tak jsem si dneska říkala, že zkusíme malou anketu, protože mě samotnou zajímá výsledek🙂😍 A taky je dost možné, že se podle toho pokusím sladit výrobky do blížící se SOUTĚŽE s #babydove & #dove ! Takže:

  👧Jaký je váš nejoblíbenější kosmetický produkt? A jaký je nejoblíbenější produkt pro vaše děti? 👶 Klidně také můžete připsat, jestli máte raději "sladší", či "svěžejší" vůně 👍

  Dáme si to jako #odpoved_za_srdicka ❤❤❤

  vaneaAMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    2. led 2020    

  Vánoce jsou za námi a včera jsme přivítali nový rok🙂 Asi jste si všimli, že přes celé svátky i vánoční období jsem vás "šetřila" a neobjevily se tady žádné komerční #babydove příspěvky, krom snad přání k Vánocům :D A tak si říkám, že bych to možná mohla napravit! Ale půjdu na to zlehka s odpověďmi za srdíčka! #odpoved_za_srdicka Tak schválně!

  🎄❤Našli jste nějaký kosmetický dárek pod stromečkem? ❤ 🎄

  vaneaAMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    23. zář 2019    

  #odpoved_za_srdicka ❤🍂
  Hurááá, je to tady, oficiálně dorazil podzim. A my jsme na něj připravení! Dokonce i po té kosmetické stránce - trošku jsme si doplnili zásobu tělového mléka #babydove a to hned v obou řadách;) Jak ale vidíte, není to to jediné, co jsme doplnili🙂 Adámek totiž dostal nádhernou šálu a čepičku, aby ho venku nezábla hlava a krk:D Někdo si asi vzpomněl, jak moc miluju HP a tohle duo barevně připomíná jednu z kolejí, co říkáte? Uhádnete kterou? 😍