Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
Blížíme se ke konci pobytu v @safariparkdvurkralove, a tak nadešel čas na hodnocení. 😊
🌹Důležité body:
- rezervujte dopředu (letní víkendy jsou už teď skoro všechny plné)
- pokud máte na výběr z více termínů, zjistěte si, jestli v jednom z nich nemají rezervace větší skupiny dětí ze škol. Nám jedna taková přijela na poslední den a prázdný bazén už byl minulostí. 😅
- pokud plánujete spát ve stanu a nevadí vám si připlatit pár stovek, doporučuji rezervovat PLEK místo klasického místa na malý stan. Na PLEKU se vám vejde jak stan, tak i auto a máte díky tomu vše při ruce. Když jsme šli pryč, stačilo dát cennější věci do auta a měli jsme klid na duši.
🌹Plusy:
- přímo v kempu se nachází bazén i vířivka
- kousek od stanu jsou výběhy zvířat
- dětské hřiště
- WC, sprchy
- do ZOO je to kousíček
- v ceně ubytování (delšího než dvě nebo tři noci) je vstup do ZOO po celou dobu pobytu. A to už se vyplatí. 🙌
Já platila cca 2200,- za 3 noci (měla jsem PLEK), děti do 4 let neplatí.
🌹 Mínusy:
- během víkendů nebo pobytu školních skupin je rekreační zóna dost plná
- někdy si lidé z okolních stanů povídali do půlnoci, takže pokud mají děti lehký spánek, mohl by to být problém.
Za nás s Verčou musím říct, že jsme měly stejný pocit, jako na dovolené u moře. Určitě se opět vrátíme! A třeba tentokrát i s tatínky. ♥️
Když ,začala doba Covid a ruce se musejí mýt a stříkat dezinfekci, začala jsem trpět na suché ruce ,obzvlášť nahoře na kustkách.
Tak jsem vyzkoušela přetřít krémem #bepanthen_baby
A hned jde vidět zlepšení . Kůži nemám tak suchou 👏
Sucha místa nemám tendenci vůbec škrábat ☺️
#test_bepanthen #recenze
To si tak jdete po #pepco , zbadáte tenhle bryndáček 😍 a nutně potřebujete 👶🏼miminko. 🤦🏽♀️🤪
🌱 Den 3. 🌱
Tohle bylo taaaaaaaaak dokonalé!
80 korun na člověka za 50 ti minutový zážitek, který si budu pamatovat ještě hodně dlouho! 🙏
Vyvezli nás mezi africká zvířátka do obrovských výběhů. Povídání k tomu od pana řidiče byla jen třešnička na dortu. 🙌
Děti byly stejně jako já s Verčou nadšené. Ztratil se nám sice po cestě náš jediný dudlík, když ho Domča hodil po pánovi za námi, se kterým celou dobu dováděl, ale i bez něj v noci hezky spinkal, takže se vlastně vůbec nic špatného nestalo. 🤭
Konečně jsme také stihli projít i celou část ZOO, která je otevřena pro pěší. Děti dostaly odrážedla, jinak by se nám to asi nepovedlo. 😄
Každopádně je to snad první ZOO, kde se mi líbí více než u nás v Plzni. ♥️
Doporučuji!

Malí milovníci dinosaurů
Máte doma jednoho? My ano... Trvá to už asi 4 roky a má to různou intenzitu. Teď mluvím o vztahu našeho syna k dinosaurům. Aktuálně jsme v takovém méně intenzivním období. A tak jsem se rozhodla mrknout na malé milovníky dinosaurů trochu "vědecky".
Vědci z univerzit v Indianě a Wisconsinu se několik let zabývali tím, jaký vliv má nejen na dětství, ale také na dospělost to, když má dítě až "obsesivní" zájem o jedno téma, konkrétně v období od 4 do 6 let. Nás konkrétně zajímají dinosauři, ale témat existuje samozřejmě víc (jedním z nich může být také fascinace vesmírem).
Děti jsou skvělé v koncepci
Výzkum ukázal, že děti s trvalým zájmem o téma dinosaurů jsou skvělé v koncepčním myšlení. Tedy v propojování tématů na různých úrovních. U nás to začalo návštěvou dinoparku po druhém roce a seriálem o dinosaurech. A pak už svůj zájem jen prohlubovatl - skrze knížky a jejich prohlížení, malování a samozřejmě pojmenovávání různých druhů. Jedna z nejoblíbenějších činností byla stavba dinoparku z Dupla a hraní si s dinosaury. Později se přidalo čtení názvů, jejich psaní a malování na opravdu dobré úrovni. Ano, skutečně v dinosaurech jedeme už čtyři roky.
"Tati, ta paní nemá pravdu, to není Brontosaurus. Podívej se na tu hlavu, to je jasný Diplodocus. Nehledě na to, že název Brontosaurus už se nepoužívá."
Toto koncepční přemýšlení trénuje děti do budoucna. Dokáží se lépe soustředit, propojovat různé úrovně tématu i témata napříč. Zároveň se u nich rozvíjí řečové schopnosti - vyprávění příběhů, hraní si s dinosaury, to vše jim velmi pomáhá. Nehledě na názvy, které jsou schopné naprosto bez chybičky vyslovit.
☀️ ☀️ ☀️ Blíží se leto a s ním i čas doplnit zásoby kruhú, báboviček, piknikových dek, kraťásků...
💰Pojďte si vyhrát poukaz do PEPCO, ať je co utrácet! 💰Vše výše zmíněné totiž v #pepco naleznete!☀️ ☀️ ☀️
____________________________________________________________________________________________
SOUTĚŽ ZDE: https://www.modrykonik.cz/blog/tratatundra/article/den-deti-s-pepco-m86pog/

Den dětí s PEPCO
Děti jsou starost, to víme všechny, ale jsou především radost. A navíc je s nimi fakt spousta legrace. A čím jsou větší, tím víc.
Každé dítě čas od času provede nějakou lumpárnu, která, spíš než rodiče rozzlobí, je fakt pobaví. A kolikrát nejen rodiče, ale celé široké okolí.
Já se vždycky nejvíc bavím na „skopičinách”, které provádí moje starší dítě tomu mladšímu. No jo, osud mladšího sourozence. Každopádně, tato její „šikana” začala někdy už v pár týdnech mladšího brášky a pokračuje ještě dnes a mám pocit, že tyto sourozenecké lumpárny budou pokračovat i v jejich dospělosti.
No a já se rozhodla, ke Dni dětí, pro vás uspořádat soutěž, kde bych byla ráda, kdybyste se o ty největší lumpárny svých dětiček podělily. Přidávejte fotky, historky…
Budu se moc těšit na lumpárny všech vašich drobečků i velkáčů!
Dnes jsem objevila kouzlo nanohadry, co funguje jen s vodou.. wow! Miluju ji a potřebuji jí hoooodně.. možná poprvé budou umyta všechny okna - nemusí se leštit 🤣 a jelikož jich máme 28 a pak nějakých 6 balkonovych a obří na terasu.... sklo za linkou, linka, kavovar,kuchyň.. proste jsem se zamilovala.. a poprvé jsem upekla mini Pavlova.. úspěšný den zakončený zalitím zahrad a jahodovým vínem.. jsem spokojena a Ko dneska
Ahoj holky prosím o radu každou chvilku rodím a mám dceru ve střídavé péči s bývalým teď už jsem momentálně vdaná ale otázka zní bývalí si prý malou vezme k sobě po dobu co budu v porodnici tak se ptám zda je možné aby si zažádal o paragraf na malou aby si nebral zbytečně neplacenou dovolenou děkuji
Strach o osud nového těhotenství po předchozí ztrátě je sice přirozeý, ale miminku opravdu neprospívá. Je pro něj spíš důležitá psychická pohoda maminky. Vím, že se to lehko řekne, a hůř dělá...
Prvním krokem ke zlepšení je uvědomit si svoje obavy, protože potom s nimi můžeme začít pracovat. Zkusit se na situaci podívat z odstupu a zeptat se sama sebe, co se změní nebo zlepší, když se budu bát. Když si budu v představách opakovat předchozí neúspěchy. Když prožiju několik měsíců v neustálém strachu. Co asi bude v tu chvíli miminko cítít? Jakou z toho budu mít náladu já a co se tím pádem přenese na miminko?
Jedna z možných cest je udělat to naopak. Zkusit každý den vědomě prožívat radost z toho, že ke mně miminko přišlo. Že se na něj můžu těšit a plánovat si společnou budoucnost. Posílat mu do bříška lásku a naučit se s ním komunikovat, udělat si společné hezké chvilky během dne, třeba při poslechu oblíbené hudby nebo během procházky do přírody. Podpůrně působí i různé relaxační techniky nebo vizualizace.
Protože nezapomeňme na to, že my samy jsme ty, které dokážeme ovlivnit, jak své těhotenství prožijeme. I přes bolestné zkušenosti nemusíme zůstat v roli oběti, ale naopak se můžeme přenést do role tvůrce. My máme tu moc a sílu myslet pozitivně, užívat si společný čas s miminkem a vytvářet tak svojí novou realitu.
Každé těhotenství je jiné, a proto nám všem posílám víru a naději v to, že brzy budeme mít u sebe zdravé miminko 💗
Ještě jeden dotaz mám byl jste teď někdy někdo v Praze v zoo ? Jak je to tam s testy na covid třeba v restauraci ? Jde mi to o že malej ho mít nemusí přítel má z práce ale já jelikož jsem doma tak nemám kontroluje to tam někdo ?
Nákupy pro rodinu si někdy vyžadují dobrou logistiku, aby člověk na nic nezapomněl a uspokojil tak všechny hladové krky v domácnosti. Podle čeho v obchodě nakupuješ? Co ti cestou cinkne do nosu, nebo máš podrobně napsaný seznam?
A. Píšu si jen nejnutnější položky.
B. Vždy mám podrobný seznam.
C. Vše mám v hlavě.
Zatím ti pošleme jen 3 srdíčka pro radost, ale pokud se přihlásíš do testování rychlých online nákupů, můžeš získat i poukázku na nákup prostřednictvím Dáme jídlo. Klikni a odpověz na otázku: https://www.modrykonik.cz/blog/konik_testuje/article/zkusenosti-s-dame-jidlo-rychly-nakup-d-qkuj5i/
Zhruba před rokem se mi splnil můj obrovský sen a já díky laserové operaci konečně perfektně vidím ❤️
Pokud za sebou podobný zákrok máte i vy, tak víte, že první měsíc (měsíce) po zákroku se neobejdete bez kapek do očí. Někdy v té době jsem objevila v #dm tyhle 💣
Přijde mi, že všechny kapky bývají funkčně stejné, ale tyhle mají jednu obrovskou výhodu - jsou totiž baleny po jednotlivých dávkách. Takže když potřebujete, načnete si ampulku, ta vám vydá tak na 2x. A když potřebujete znovu, načnete další. Klasické kapky musíte po určité době vyhodit a je jedno, že jste si kápli pouze párkrát. To se vám u těchto nestane 😁
Takže pokud potřebujete do očí kápnout jen občas, je to MUST HAVE 👏
🌱 DEN 1. 🌱
Až do poslední chvíle mi skoro nikdo nevěřil, že chceme opravdu jet bez chlapů. 😃 S Verčou jsme si ale toto složení výpravy natrénovaly již dříve na chatě, a věděly jsme, že to zvládnem. 💪
Na prvních pár nocí jsme zvolily kemp @safariparkdvurkralove. Ani jedna z nás tu nikdy nebyla, ale blízkost zvířat nás lákala. 😍 Cesta z Plzně trvala více než 3 hodiny. Kemp byl hned na první pohled dokonalý! Málo lidí (o víkendu mají ale narváno), bazén, vířivka a zvířata hned za hlavou. 🙌
Nejtěžší bylo zabavení dětí při stavění stanů. Nejlépe se nám osvědčil velký bublifuk, kolem kterého běhali v bublinkách. 🙂
Když byl první stan hotov, vysypaly jsme do něj hračky a kluci byli spokojení a hodní.
Po postavení všeho důležitého přišla první rychlá výprava do ZOO.
No co vám budu povídat, nestihli jsme ani 1/5. Večer jsme usínali unavení, ale natěšení na další den! ♥️
Fanynka, která nakazila filmovou hvězdu 2/2
Předchozí díl zde.
Často jsem přemýšlel o Gene Tierney během pandemie covid-19, když zprávy přinášely depresivní články o bezmyšlenkovitém chování ne nepodobnému té mladé mariňačce.
Vezměme si případ Bradyho Sludera. Byl to vysokoškolák z Ohia, který odjel na jarní prázdniny do Miami, v březnu 2020 - před rozsáhlými omezeními. V době jarních prázdnin byla pandemie už řádně rozběhnutá, to ho ale neodradilo od toho, aby řekl novináři: „Pokud dostanu koronu, dostanu koronu. Přece si tím nenechám zkazit party.“
Bradyho problém spočíval v tom, že o sobě přemýšlel jen jako o potenciální oběti korony. Pokud by to byla pravda, jeho pohled by byl zcela obhájitelný: pro někoho v jeho věku by covid pravděpodobně nebyl vážný a mladý je člověk jen jednou. Ale samozřejmě nejsme jen potenciální oběti. Jsme i potenciální přenašeči. Můžeme ho chytit, inkubovat a aniž bychom o tom věděli, je předat někomu jinému, pro koho může být mnohem větší problém.
Na to lze snadno zapomenout - zvažte některé reakce na široce uváděnou studii o nošení roušek. Na začátku pandemie, ještě předtím než většina vlád požadovala nošení roušek, dánští vědci udělali studii s 6,000 lidmi. Polovině dali roušky, pokyny k jejich nošení a standardní rady o společenském distancovaní. Druhá kontrolní skupina se měla pouze distancovat. Výsledek? Během několika následujících týdnů se Covid objevil u necelých dvou procent skupiny, která nosila roušku. Mezi těmi, které roušky nenosili to bylo o něco málo nad dvě procenta.
Titulky v novinách potom hlásaly - v Dánsku dokázali, že masky nejsou účinné. Dánská studie ale nic takového neprokázala. Resp. pokud je vaším jediným zájmem nedostat covid, tak tato konkrétní studie skutečně naznačuje, že nošení roušky vám moc nepomůže. Ale to není jediný důvod, proč nosíme roušky. Nosíme roušky, abychom chránili ostatní před virovými částicemi, které by mohly vycházet z našich vlastních úst a nosů. Nosíme roušky, protože chápeme, že nejsme jen potenciální oběti, ale jsme také potenciální přenašeči.

Fanynka, která nakazila filmovou hvězdu 1/2
Jednou z mých oblíbených relaxací jsou dlouhé procházky. Dítě dám do nosítka, sluchátka do uší a vyrážím se ztratit někam do okolí. Jedním z mých oblíbených podcastu je Cautionary Tales od Tima Harforda. Jsou to fascinující reálné příběhy o chybách, které někdo učinil a co bychom se z nich měli naučit.
Nedávno jsem poslouchala díl, ze kterého jsem si málem sedla na zadek. Silný příběh nešťastné hlavní hrdinky a hlavně netušená paralela s nemocí, která tolik změnila život mojí rodiny - cytomegalovirem. Zapůsobilo to na mne do té míry, že jsem Timovi napsala a požádala ho o transkript podcastu (originál si můžete pustit zde), abych ho přeložila do češtiny. Článek o cytomegaloviru a oné paralele, mám v plánu sepsat v blízké budoucnosti.
Chci ale začít příběhem Gene Tiarney. Pokud nejste skalní filmový fanoušci, tak jste to jméno možná dosud neslyšeli. Ale Gene byla kdysi jednou z nejslavnějších žen celého světa, zářila po boku Henryho Fondy nebo Humphrey Bogarta. Její kariéru utla deprese a psychické problémy, které zapříčinilo špatné rozhodnutí jedné její fanynky. A toto rozhodnutí může být dnes mnohým z nás znepokojivě povědomé.
================================================
Tima Harford: Fanynka, která nakazila filmovou hvězdu
================================================
Myslím, že fotograf ze Štěpánka asi nebude 😏 nebo to bude TO speciální zaměření 😅😅
Zadek jak žok
Má Aňa Kuzněcová
Devatenáctý rok
Zadek jak žok
A co se týče chlapů
Velký psychický blok
Co všechno Aňa už zkusila
Na kurzy tai-chi chodila
Na trenažéru běhala
Po páté hodině nežrala
Tuky a cukry nemíchala
K vonným olejům čichala
Vibrační pásy nosila
K Pánu Bohu se modlila
Aňa se fakt už naštvala
Na život jinak se dívala
Chmury a stesky zahnala
Na zadek se vykašlala
Po roce chlapa potkala
Komplet mu imponovala
Pamatujte, holky zdejší
Že zadek není nejhlavnější!!!!
Začínáme testovat #test_bepanthen 🙂 tahle moje třetí prďolka má od pondělí rýmičku, takže Bepanthen je třeba, prdelka teď trošku začervenala, tak mažeme 🙂
ANKETA ZA ❤ ❤ ❤
Chodítko pro děti - ANO nebo NE? Napište nám názor v komentáři 😉
Právě na FB stránkách FP probíhá soutěž o toto krásné chodítko a vím, že názory maminek na tento typ hraček jsou různé. My jsme u Nelinky nechtěli nic uspěchat. Tudíž ze začátku chodítko neměla. Jakmile nám sama začala chodit (s velkou opatrností a jen za mámou), tak našla doma právě toto pejskovo chodítko od babičky. Ta nám je pořídila ve francouzské verzi - to jsem ještě žádná ambasadorka nebyla. Musím vám říct - bylo skvělé! Nelča s ním doma jezdila často - místo kočárku 😀 Dostala s ním spíš jistotu. Jakmile měla chodítko, tak měla úsměv od ucha k uchu 😍
Teď už existuje CZ verze! Toto chodítko dostane tedy i Kubík - až přijde ten správný čas 😉 Necháme jej tedy opět rozejít samotného - bez opory. Až mu to začne jít, tak pejskovo chodítko pomůže získat potřebnou jistotu 😉 Věřím, že si to s ním užije ještě daleko víc než Nelča (díky nové CZ verzi)!!!
#fisherprice
#anketa
Tohle moje rozhodnutí nebylo lehké, ale rozhodla jsem se odložit svoji ,,masku,, a třeba tím pomůžu nějaké další ženě/máme, která prožívá něco podobného....
Vím, že na pohled působí vše růžově - můj milovaný chlapeček, milující a pozorný partner, krásný dům, skvělá práce, dostatek peněz, ale....
Před 6 měsíci se mi obrátil život vzhůru nohama - zjistila jsem, že partner prohrál několik set tisíc v online sázkách na sport. Většina peněz byla jeho záloha a druhá část peníze ode mě na podnikání. Takže aspoň se nezadlužil, ALE...moje důvěra je v prachu a co hůř došlo mi, jak mě celý rok manipuloval...prodej byt, vyplatíme hypotéku a budeme šťastní................neutrácej tolik,...... nejsem spokojený s tím, jak hospodaříš...málem jsem i podepsala papíry, kde v případě mé smrti vše zdědí on a ne malej..........
A i když už je to nějaké doba, dívám se na něj a vidím v něm někoho úplně cizího..někoho, kdo mi vědomě hrozně ublížil i přesto, že věděl, že moje matka mně a mé rodině provedla to samé (dluhy a lži).
A co hůř - pořád se to tají a já jsem vyčerpaná z toho divadla, které s ním musím hrát. Zdraví jde do kopru a nervy také...můžu odejít, protože mám výhodu, že nejsem na něm finančně závislá, ale má úžasný vztah k malému a je to pro mě opravdu těžké.
Vy, které jste v podobné situaci ať z jakéhokoliv důvodu, Vám posílám co nejvíc sil a odvahy přiznat, že to není tak krásné, jak se může zdát..❤

A co můžete udělat Vy?
Zdravím Vás,
v pondělí se oficiálně opět otevřely kasina a herny. Možná jste se dostali i Vy do situací spjatých s hazardním hraním u blízkého a nejste si jisti jak jí řešit.
Třeba Vám pomůže tato infografika, nebo vědomí, že je zde někdo, na koho se můžete obrátit. 🌼 A to i anonymně.
Jana











































































































































