Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
Půjčeno z Facebook. Já osobně jsem některé věci netušila.
1. ADVENTNÍ NEDĚLE - ŽELEZNÁ
Máme první adventní neděli, které se říká železná. Zapalujeme tedy první svíčku na adventním věnci a to vždy PROTI směru hodinových ručiček, tzn. pokud máte věnec se svíčkami do čtverce, vyberete přední levou či pravou a pak postupujete o dalších nedělích doprava/dozadu. Je to proto, že se uzavírá jeden rok, uzavírá se jedna etapa, jedno období. Pakliže máte na adventním věnci svíčky v řádku, což by ale nemělo být, pokud ve věnci chcete mít magickou symboliku, anebo máte svícen s řádkou svíček, zapalujete nejdříve tu první vpravo. Železná neděle je den, kdy bychom si měli vzpomenout na to, kým jsme, z jaké země pocházíme, z jakého kraje jsme vzešli, do jaké rodiny patříme a s kým nás pojí naše kořeny. Je to čas předků a vzdávání holdu právě jim, díky nimž tu můžeme vlastně být. První svíčka se zapaluje za Naději, za naději pro naši zem, naše rody, za naše potomky a za to, co tu po sobě zanecháváme - nejen jako lidstvo, ale hlavně jako jednotlivci. V tento čas vzdejte díky svým praotcům a pramatkám za vše, čeho dosáhli, čeho nabyli, co zajistili a zařídili, abyste vaši vlastní prarodičové a rodičové mohli pokračovat a vám pak předat to, z čeho díky těmto předkům těžíte, z čeho žijete, co vám dalo ten prazáklad pro vaši současnost i budoucnost. Uvědomte si v tuto chvíli, čím vším si museli vaši předkové projít, co všechno museli vytrpět, naučit se, z jakého mála mnohdy živili své rodiny, protože energie toho všeho se táhne jako nitka přes všechny generace až k vám do současnosti, ve které se nacházíte z velké části díky jejich úsilí, námaze a entuziasmu. Také nezapomínejte vzpomenout a požádat o naději pro naši zem, byť je malá, tak je neskutečně krásná a oplývá nebývalým bohatstvím, o němž velmi často mnozí nemají ani potuchy. Máme být na co hrdi počínaje bohatou historií, rozmanitostí krajiny, až po inteligentní a šikovné osobnosti, které působily a působí na různých postech a ve všemožných oborech, protože právě tito lidé nám vybudovali prostředí, které denně usnadňuje a ulehčuje chod každodenních událostí. Já budu vysílat i naději za to, aby vše, co se nyní odehrává v celém světě, brzy ustalo a přineslo plody toho, proč se to vůbec všechno začalo dít. Užívejte nadcházející Advent a mnoho radosti vám všem!
Články se na Koníku někdy umějí “ztratit”. Tak aby vám to neuniklo, dávám info i do krátké zprávy.
Můj malý vánoční projekt Dvanáct dní Vánoc startuje už příští týden. Bude to dvanáct náhodných dní plných vánoční atmosféry.
Budu nadělovat...
🎄Soutěž s #drbrowns
🎄Šest krátkých zpráv, ve kterých budu nadělovat pohledy z různých míst a států Ameriky
🎄Článek o Vánocích v USA a článek o práci letušky (druhý díl)
🎄Dva vánočně, ale i nevánočně laděné Drinky s ambasadorkou (#drink_s_ambasadorkou)
🎄Vánoční překvapení
Víc o této vánoční akci: https://www.modrykonik.cz/blog/mariegroth/article/dvanact-dni-vanoc-azvyhg/

Adventní soutěž s Fisher-Price
🎁 1. adventní soutěž s Fisher-Price je tu! 🎁
Pojďte se s námi zapojit do soutěže a vyhrát skvělý dárek na Vánoce pro své nejmilovanější 🥰
Zeď MK je plná šikovných malých kuchařů a kuchařek, kteří pomáhají svým maminkám s přípravami na Vánoce. Bylo by skvělé, aby mohli vařit i v době, kdy vy budete chtít dělat něco jiného. Se zpívající miskou vás totiž u svého kulinářského umění nebudou potřebovat! Pochválí je za vás a vaření bude zábava 😉
.........................................................................
.........................................................................
👉 Pečlivě si přečtěte níže uvedená jednoduchá pravidla a pojďte soutěžit 🐰
Už mnoho let jaksi vtíravě podvědomě očekávám cosi, co by se dalo nazvat „koncem naší epochy“. Chcete-li, koncem naší „vyspělé“ civilizace.
A že k tomu jednou dojít musí, již bylo jasné nejen mně.
Říkala jsem si jen, co to asi tak nakonec způsobí?
Masivní migrace stamilionů lidí? Nebo nějaký nečekaný globální konflikt, katastrofa velkých jaderných zařízení, případně nějaká jiná nečekaná pohroma přírodního charakteru nevídaných rozměrů?
Nikdy by mne nenapadlo, že konec naší civilisace bude mít na svědomí její panická hrůza…
…z chřipky!
#test_canon4
Už balíte dárky pod stromeček? Já dnes začala. Hned, jak mi přišla tiskárna SELPHY Square QX10, tak jsem si říkala, že to bude super i na označení dárečků na Vánoce pro naše dvouletá dvojčátka, která si díky fotkám poznají svoje dárečky. 🥰 Hlavně vše je díky tiskárně jednoduché. Nemusíte fotky stříhat na požadovanou velikost, máte na fotce prostor pro napsání jména nebo jiného vzkazu a ještě jsou fotky lepící, takže není potřeba žádné lepidlo a jde to raz dva. 😉 Děti už jsou vzhůru po odpoledním spaní, tak pokračování balení dárků příště. 😊 Manžel se smál, abych to do Vánoc stihla, když si u toho kreslím zvířátka. 😂🙈 Mějte hezkou první adventní neděli. 🥰
Snažím se doma o “politiku jedné hračky”, zatím neúspěšně 😅. Když už se mi zadařil Jonáše poslat s vybrakovaným obsahem zpět, aby jej uklidil, nikdy neskončí tam kde má. To samé manžel. Prostě hračku vrzne do nejbližší krabice (moje nervy🙈)..
Co myslíte, zabere označení, kde jasně vidí, co kam patří? Já naivně ano 😂. Ještě musím na fotky ušít obal, aby chvilky přežily. Ač je na ně garantována výdrž barev až 100 let a papír je samolepící, tak mi je jasné, že by je Jonáš strhnul a nacpal na své oblíbené místo jako všechny samolepky- na televizi.. 🙄😂
Taky máte doma malého bordeláře? Potvrďte mi to 👍🏻, že v tom nejsem sama.. 😁
Jak máte uloženy hračky vy? Pomáháte si obrázky, textem či fotkou na rozlišení? Za odpověď ráda pošlu 💙.
Pro pobavení přikládám i fotky z procesu, moje aranžmá je prý nuda.. 🤭😁
Mé úplně první testování 💕 aneb Jak jsme se seznámili
Musím přiznat, že když jsem se první den testování večer poprvé namazala, leskla jsem se jako psí kulky. Na noc mi to vůbec nevadilo, doufala jsem, že krém se vstřebá a mi zázračně zmizí všechny vrásky. První odhad vyšel, druhý ne tak úplně 😁 žádný krém neumí kouzlit a nechat zmizet jizvy času skoro 39leté matky tří draků. Ale přes noc se mi pleť krásně vypnula, ráno byla vláčná, póry skoro neviditelné. Malinko jsem se bála ranní aplikace, ať neodrážím sluneční svit jako diamant, ale možná jsem to večer přehnala s množstvím, krém hezky sedl a zůstal jen příjemný pocit a jemná rostlinná vůně.
I když se mi normálně pleť mastí přes den docela dost, musím říct, že co používám plasma kosmetiku, takové to klasické maštění se nekoná. Zvláštní je, jak každý den pocituji změnu. Předtím jsem používala normální krémy od dermacolu a vyloženě změnu na pleti jsem nikdy nepocítila. Teď po skoro týdnů mám pleť vypnutější, póry menší, mám i min uhříků, když se mi pleť tak nemastí. Jediné, na co nejsem zvyklá, je, že mám pleť na čele takovou napnutější. Snad je to dobře 😄 vrásky se mi taky zdají méně výrazné, ale možná to je pořád jen ta první zamilovanost a růžové brýle.. dám tomu ještě ten týden 😉

🎄DVANÁCT DNÍ VÁNOC 🎄
Tak je to tady...konečně mohu odtajnit takový můj osobní vánoční projekt, který jsem nazvala Dvanáct dní Vánoc.
Ale abych vám vlastně řekla co vás čeká…
Dvanáct dní Vánoc bude akce plná překvapení a nadělování. Vlastně si to představte jako adventní kalendář s dvanácti okénky. Nebudu ovšem nadělovat čokoládu...no, i když...možná jo, kdo ví 🙂 🙂... Dalo mi docela práci vymyslet, co bych do tohoto projektu mohla dát a jak ho vánočně vyladit. Ale myslím si, že se vám to bude líbit a doufám, že vám moje skromná akce zpříjemní čas Vánoc.
Dvanáct dní Vánoc budou probíhat v náhodných dnech od 1.prosince do 24.prosince 2020 na Modrém koníku. Tato akce tedy nebude každý den. A nemám ani dopředu vybrané dny, takže to bude jedno velké překvapení. Doporučuji vám sledovat můj profil, aby vám tyto dny neutekly.
A konečně...co bude náplní Dvanácti dnů Vánoc? Co na vás čeká?
- Soutěž s Dr.Brown's
- Šest krátkých zpráv, ve kterých budu nadělovat pohledy z různých míst a států Ameriky
- Článek o Vánocích v USA a článek o práci letušky (druhý díl)
- Dva vánočně, ale i nevánočně laděné Drinky s ambasadorkou (#drink_s_ambasadorkou)
- Vánoční překvapení

Listopadová soutěž ve skupině Fisher-Price
Přeji vám krásný středeční večer,
jsem tu pro vás s další SOUTĚŽÍ ve skupině Fisher-Price o 3 krásné ceny 🎁🎁 🎁
❗️Pravidla soutěže ❗️
1) Přečti si můj článek a dej mu lajk - "Tipy na hračky pro děti od 6 do 18 měsíců" zde: https://www.modrykonik.cz/blog/petuliiik01/article/tipy-na-hracky-pro-deti-od-9-do-18-mesic-wrib7h/
2) V komentáři pod tímto článkem nám napiš tip od jekého věku dětí jsou hračky v soutěži - od 3m, od 6m, od 12m (nápověda - každá výherní hračka je doporučená od jiného věku)
3) Do skupiny Fisher-Price (zde) vlož nový příspěvek s hashtagem dle toho, o co chceš soutěžit, tj. můžeš vložit 3 soutěžní příspěvky o každou hračku zvlášť.
Tento vikend mame taťku doma v ČR (jinak pracuje v zahranici a jezdi domu velmi malo) Takze jsme si uzivali rodinne spolecne pohody 🎄👶🏼👱🏽♀️👱🏽♂️
Udělila jsme mnoho, fotek a pri jedne prochazce se podivalo na Vánoční stromeček v Chomutově🎄☺️
Fotky jsme si doma hned vyjeli/vytiskli z Canonu 📲📷🖨 Manžel si je bere zítra sebou, odjíždí opět za prací a vrátí se až na Vánoce, proto je to uzasne ze jsme fotky mohli spolecne hned vytisknout vklidu domova, a hned si je mohl zalozit do penezenky ❤️
Vytisknout fotky si zkusil i manzel, a je velice si chvalil rychlost, i program v kterem si fotky upravi dle sveho ☺️📷
Fotky tedy zítra putují do Holandska a budou zdobit, lednici v Holandsku a manželovo peněženku několik týdnů pak už si budeme tisknout fotky z Vánoční atmosféry domova 🎄❤️👶🏼👱🏽♀️👱🏽♂️📷
Dneska začalo poslední kolo úžasné charitativní dražby na Modrém koníkovi a je mi ctí, že i tentokrát jsem mezi tvůrci a můžeme společně pomoci těm, kteří to tolik potřebují ❤
Takže pokud by se vám někomu líbilo focení se mnou, velmi ráda se s vámi potkám 📷
Dražit můžete ve skupině:
https://www.modrykonik.cz/group/4603/
No a pokud byste se chtěli podívat na více z mé tvorby, abyste nekupovali zajíce v pytli, mrkněte na mé FB stránky ❤
https://www.facebook.com/apacheee.photography/?...
a seniorky, kdo pamatuje toto?
Adventní věnec mám taky, ale jinak nestíhám, jako nestíhám.
Manžel jako každý rok měsíc před Vánoci má svátek 🙂
(Společně se synem )
A my máme tradici bramborový salát a řízek.
Samozřejmě úklid a vše kolem, tentokrát ten advent prostě vyšel nějak blbě či co??
Ale alespoň ten salát se povedl. Prý je dokonalý 🙂
Mě stydne korpus na pařížský dort a čekáme mě asi noční směna 😉
Krásný adventní čas!!!
O Díkůvzdání jsem si dala od Koníka volno a moc jsem vám tedy o prožití tohoto svátku neřekla. Nechci se chválit, ale jídlo se mi docela povedlo 🙂 Všichni si šli alespoň jednou přidat. Nejsem žádná velká kuchařka a když se tady někdy dívám na vaše výtvory a dokonalé dezerty s popiskem “dneska se mi to moc nepovedlo” :D, tak opravdu mnohdy závidím, jak jste šikovné.
Nicméně, u svátečního stolu se s námi sešla tchyně a tchán (to je na dlouhé povídaní) a ti dva ani třicet let po rozvodu nemají mezi sebou dobré vztahy. Konalo se rodinné drama (manžel a já jsme nebyli účastníky), ale večeři jsme snědli tak nějak v klidu. Pak jsme si dali dezert a dívali se na Sám Doma. Manžel pak přinesl do domu stromeček a alespoň jsme na něj dali světýlka. Už se nemohu dočkat jeho zdobení...
Včera jsem přemýšlela nad tím, za co jsem vděčná tento rok. Jsem vděčná za svoji rodinu - jsou moje všechno. Za naše zdraví - tento rok to asi platí dvojnásobně. Za práci - za manželovo zaměstnání, které nám dopřává hezký život a za moje zaměstnání, že jsem se mohla vrátit do milovaného letectví.
A také #jsemvdecna za VÁS. Ano, za VÁS maminky z Koníka. Za to, že čtete moje příspěvky, za virtuální přátelství, za rady, že si můžu pokecat česky, za pomoc, za to, že jste přijaly značku Dr.Brown's. Ten výčet by byl dlouhý…DĚKUJU
'''''''''''
Až do pondělí 30.listopadu 23:59 se můžete zapojit do soutěže tohoto měsíce s Dr.Brown's: https://www.modrykonik.cz/blog/mariegroth/artic....
Hrajeme o nadupané ceny.
Hezký podvečer, tak co myslíte, dovolí vše v pondělí otevřít?Užby to opravdu chtělo, já tu jejich strategii přestávám úplně chápat 😪
Jak si vyrobit s dětmi snadno krmítko pro ptáčky!
Vyrobte si jednoduché krmítko pro ptáčky a užijte si s dětmi zábavu při tvoření. Navíc můžete zrecyklovat ruličky od toaletního papíru :o)
Úrazy už mě nezaskočí
Po narození syna jsem byla nejšťastnější maminka na světě. Ale samozřejmě se štěstím přišly i obavy, zda se o něj dokážu postarat za každé situace. Například jsem pečlivě studovala návod na monitor dechu a modlila se, aby nikdy nespustil alarm. Jakmile syn začal chodit, tak to začalo, přišly první pády. Upřímně jsem si přišla jako nejhorší máma na světě, že nedokážu pádům zabránit. Bohužel asi samy víte, že kolikrát těm situacím fakt zabránit nejde. No a nejlepší je v tu chvíli být připravená a umět na takovou situaci reagovat, bez zbytečné ho stresu a hysterie.
Díky Modrému koníku jsem se dostala k online kurzu První pomoc dítěti, který zpracovala MUDr. Michaela Knězková. Díky tomuto kurzu jsem najednou získala pocit, že dokážu dítěti okamžitě pomoci. Samozřejmě, jako každá máma si přeju,abych znalosti získané na kurzu nikdy nemusela použít, nebo alespoň ne v ty život ohrožujících situacích.
Kurz je zpracovány tak, aby byl pro maminky praktický a užitečný a hlavně srozumitelný, aby každá máma, táta, ale i babička zvládla základní první pomoc doma. Kurz je rozdělen do tzv. modulů, ke kterým se maminka může kdykoliv znovu vrátit. Kurz je věnován jak části první pomoci miminku, tak pak první pomoci větším dětem. V části o miminku je celkem 12 videolekcí. V této části se maminky dozví např. jak vybrat pediatra a porodnici, o motorickém vývoji dětí, o monitoru dechu a a vsemi maminkami obávanému syndromu náhlého úmrtí, dále o očkování, febrilních křečích, teplotách i samotné resuscitaci kojenců, která je zásadně odlišná od větších dětí.
V části první pomoc dítěti je celkem 14 videolekcí. Zde se dozvíte, jak třeba postupovat při úrazu, otravě nebo popáleninách, které se u dětí velmi často stávají a mívají kolikrát fatální následky.
Za sebe hodnotím kurz velmi pozitivně, je zpracován velmi srozumitelně, takže laik opravdu pochopí, co v dané situaci rychle udělat.
Po absolvování kurzu vám zůstane přístup do členské sekce natrvalo, takže se ke kurzu a jednotlivým lekcím můžete kdykoliv vrátit a zopakovat si svoje znalosti.
























