Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

wrtulka
21. čer 2010

hm to není 🙄 🙄
tak ze spolubojovnic? nebo ze žirafek? bože já sem skleréoza!
a co že jsi tu? povídej

misanda
21. čer 2010

holky, já už chci taky podávat žádost...už mě ten kolotoč IUI, IVF atd nebaví...jenomže jsme se dohodli na kompromisu, že dám ještě jeden pokus a když nic, tak se začnou vyplňovat formuláře...

misanda
21. čer 2010

wrtul, myslim, že jsme se sešly v Čekání na IVF, chodila jsi tam podporovat Suz...

wrtulka
21. čer 2010

Ahá tak už vím!
No jo Suzi bude brzo rodit.. 😉

misanda
21. čer 2010

já vím, že bude..moc jí to sluší 🙂

wrtulka
21. čer 2010

Omlouvám se za sklerózu 😔
to mi povídej asistovaná reprodukce to je hnus..
my teď chceme zkusit nějaké IUI.. a možná IVF jen poslední dobou začínám mít blbej pocit že do sebe už nepíchnu ani jednu injekci 😔 😔 😖 😖

wrtulka
21. čer 2010

Taky jsem koukala na fotky 😵 😵 budou mít klučíka 😵
a vy máte za sebou kolik IVF?Víš co ono to trvá než člověk k adopci dojde 😔

misanda
21. čer 2010

wrtul, vím, něco už jsem studovala...proto si myslím, že je lepší podat žádost dřív..já o to adopčátko moc stojím!!! kdyby bylo na mě, tak příští pokus IVF je i posledním...ale není to jenom na mě...je to o kompromisu...dohodě...ale říkali jsme, že víc jak dva už nedáme...jinak teď jsem po druhém IVF.

wrtulka
21. čer 2010

Misando a nemáte žádné mrazáčky? Nebo tak asi vám to nedopadlo třeba to příště bude jiný 😉 😵
nechceš dát taky lázně? Po 2IVF na ně máš nárok 😵
No já v tomhle byla doma taky napřed..chce to čas..nicméně my to máme tak že bojovat a čekat na adopčátko jde taky..a že to může být po tom všem krásně uklidňující 😵

misanda
21. čer 2010

wrtul, my mrazáčky nemíváme, já mám endometriozu a tudíž problém s vajuchama.

jinak souhlas s tebou...já bych taky bojovala a čekala na adopčátko...ale jsme na to rozhodnutí dva...a já zase respektuju, že chce manža zkusit ještě jeden pokus...hřeje mě u srdce že mi řekl, že mě chce i s adopčátkem, když nemůžeme mít naše bio 🙂

a o těch Františkovkách už jsem přemýšlela...jak dlouho to schvaluje pojišťovna???

wrtulka
21. čer 2010

😵 Tak pojeď! Škoda asi se tam už nepotkáme ale i tak..
no hele mě to schválili do druhého dne 😀 ale jinak cca 10 dní? Co vím že holky říkaly..
no a napíšou ti to v centru nebo gyndařka a pak ještě musí potvrdit obvoďák.. mám to všechno za sebou.. čerstvě 😉
Dávala sem žádost na pojišťovnu 10 června a 20 července odjížím

misanda
21. čer 2010

wrtul, tak to je super 🙂. tož se na to hned zeptám u mudry až půjdu příští týden 🙂 a na jak dlouho jedeš?

wrtulka
21. čer 2010

na měsíc 😉

misanda
21. čer 2010

mňam!!!! hele a co v práci? to by asi u mě teď docela čuměli, že jsem měsíc doma a pak přijdu na "pár" dní a zase měsíc v tahu... 🤐

lea296
21. čer 2010

Ahoj Misando, vitam te mezi nama. Ja jdu taky ted do tretiho posledniho IVF,ale rozhodli jsme se podat zadost o adopci radeji driv, ono to vsechno dlouho trva. Rikam si aspon ma clovek dalsi nadeji, kdyby to nevyslo. Taky jsme to zvazovali dlouho jestli zkusit treti pokus a az pak to resit, ale nakonec jsme si rekli udelame to jeste predtim. Myslim si, ze je potom clovek klidnejsi.
Ted hoky neco smutnyho, tohle jsem dneska nasla na netu
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/137950/...
Ja nechapu,proc to dite radeji nedaji do kojenaku, chudacek.

misanda
21. čer 2010

lea, ahooj 🙂 koukám, že máš na to stejný názor jako já...a kdyby vám to IVF vyšlo? já jsem právě doma říkala, že i kdybysme měli podanou žádost a vyšlo nám IVF, že bych jí stáhnout nechtěla 😔

misanda
21. čer 2010

jinak jsem z Ústeckého kraje a prý jsou tu čekačky docela dobrý, četla jsem, že průměr jsou ty dva roky - v tom je i ten rok než schválí tu žádost...tak by mě zajímalo, co je na tom pravdy...?

wrtulka
21. čer 2010

Misando tak to u vás to trvá krátce.. u nás od podání cca 4 roky 😔
Já sem taky říkala že i kdyby nám IvF nebo přirozeně se povedlo že bych to nechala běžet.. máme velkej barák a vždycky sme chtěli víc jak jedno dítko.. 😉
leo to ani radši nechci číst 😔 😔 😔 😔 😔

wrtulka
21. čer 2010

a s tou prací u nás je to v poho já se poslední dobou kopu do prdelky v práci ..takže šéfové sou rádi že na měsíc vypadnu.. zástup tu mám tak co.. 😀 a jsi na PN tak ti nikdo nemůže říct ani potel 😝

wrtulka
21. čer 2010

Tak sem si to přečetla 😔 že tu chuďátko radši nedali do kojeňáčku tam by mu bylo líp 😔 😔

kalmya
21. čer 2010

Ahoj holky,
zítra k nám přijde paní z městského úřadu kam jsme podali žádost o adopci, ráda bych se zeptala na co všechno se bude vyptávat a na co se máme s manželem připravit.
děkuji

misanda
21. čer 2010

ten článek je hroznej ☹ úplně se mi tady všechno svírá 🤐

wrtul, tak jo, já se na to zeptám a pojedu kdyžtak do lázní a bude ze mě lázeňský švihák 🙂

já vždycky chtěla tři děti... 🙂 ale bydlíme jenom v bytě, takže asi mám smolíka 😝

wrtulka
21. čer 2010

Misando já taky vždycky chtěla 3 děti ale tak budu vděčná za jakýkoliv počet 😉
jo jo se zeptej ale po 2IVF na to už máš fakt právo.. to mi říkali v Brně i v Praze všichni mi je napsali bez půl slova 😉

mila30
21. čer 2010

Ahoj Misando,

vítám zě mezi námi 🙂 . Jsem na to podobně jako ty, jsem po 2.nevydařeném IVF a po všech KETech a tak jsme se rozhodli, že zažádáme o adopci. Zrovna teď stimuluju na poslední IVF a tak nějak zároveň jsme byli na všech kurzech a psychotestech na adopci, takže minulý týden jsme vše ukončili. Takže pokud tohle IVF nevyjde, tak vím, že mě ta adopce moc podrží.
Jinak já lázně neměla a mám taky endometriozu 3.stupně a jsem po 6ti operacích. Mě řekl doktor, že nejlepší bude mi operačně opět endošku odstranit a pročistit a ihned pak IVF...
A jinak rušit/nerušit adopci v případě, že by se IVF vydařilo...taky jsme nad tím přemýšleli. Ale tady v Praze nám bylo řečeno, že pokud otěhotníš, tak jakoby víceméně tak malé mimi co chceme (do 1roku) nedostaneme, že mimi dostávají vždy ti co jsou bezdětní. A taky, když jsem se zamyslela nad tím, že jsou páry, které opravdu mimi mít nebudou a my bysme jim to mimi "vzali" a přitom měli svoje, tak to mi přijde neférový..teď nevím jestli jsem to dobře napsala, abyste mi rozuměly.

lea296
21. čer 2010

Misando, myslim si, ze by jsme tu zadost nejspis taky nechali, chteli by jsme 2 deticky. Zrusila bych to asi jen v tom pripade, kdyby se narodila dvojcatka 🙂 Ale to by se na nas asi usmalo moc stesti najednou.

lea296
21. čer 2010

Milo, tak to jsem nevěděla, že pak malé mimi člověk nejspíš nedostaneme. Je pravda co píšeš, pokud někdo děťátko nemá, tak ať ho dostane, bylo by to nefér ,ráda bych pak tedy svoje místo někomu přenechala, ale to jsou všechno kdyby a to je moc daleko.

lea296
21. čer 2010

Ahoj Kalmya, nás se paní ptala na dětství, sourozence, vztah s rodičema, na práci, kde jsme se seznámili, jak jsme spolu dlouho. Jaký máme žebříček hodnot. Prohlédla zběžně byt. Byla u nás skoro 2 hodiny.

misanda
21. čer 2010

Milo, tak to jsme na tom stejně s tou endoškou...nezkoušela jsi darovaná vajucha? docela o nich uvažuju...musím se poptat mudry...prý když je endo tak se většinou ty darovaný uchytí...ale to jsou jenom teorie...ona je pak praxe jiná že?

vidíš, to mě nenapadlo, že ti pak pozastaví adopci...ale ono je to asi logický...

mila30
21. čer 2010

Misando, já mám vajíčka kvalitní a z nich i krásný embrya. vždy 1* a taky vždycky zbylo na KET, takže jsme o tom neuvažovali. Nevím jak to dopadne teď, ale doufám, že s vajíčkama a embryi to dopadně stejně dobře jako minule, akorát ten konec bude jiný...lepší o moooc lepšíííííííí 😵 😵 .

kalmya
21. čer 2010

lea, díky, mám z toho docela nervíky co na nás vybalí 🙂 a jaké záludné otázky si připraví, mám už u nás být v 8 ráno a to mi bude mozek ještě spát 🙂 Zkoušela na Vás třeba nějaké psychologické manýry? 🙂