Adopce. Uvažoval o tom někdo, že by dal dítě k adopci?

bambulkamakulka
3. bře 2021

Tak se opet hlasim.
Koukala jsem se na film " matkou v 16", cely film je vice mene o sexu a o tom, ze nactiletky muzou mit deti kdykoliv si jen vzpomenou a nekterym dospelym tohle neni prano.
Ale to neni vec, o ktere se chci bavit.
Je tam i zminka o adopci.
Hlavni postava toho filmu porodi ve svych 16 letech dite-chlapce a mela ho dat k adopci. Jenomze to nedokazala a k adopci ho dala az po 6 mesicich a to pouze do otevrene adopce.
Otevrena adopce znamena, ze biologicka matka ditete muze sve dite navstevovat u adoptivnich rodicu.
Napadla me otazka, setkala jste se uz s necim takovym?
Uvazovala jste ze date dite k adopci? Dokazala by jste ho k adopci dat?
Ja jsem vubec slaba povaha a deti miluju.
Ja osobne bych dite k adopci dat nemohla, neslo by to proste. Jak nekdo vubec dokaze dat dite pryc? 🤔🤔
Ano, je to trochu "zajimava" diskuze, ale zeptat jsem se na to proste musela

zelenaesmolda
17. črc 2021

@bambulkamakulka
Ja jsem teda zvedava,ktera uzivatelka se tady k necemu takovemu dobrovolne prizna.Vzdyt to je konikovska sebevrazda.

marimanta
17. črc 2021

Mám dvě děti v pěstounské péči. Nejsou to tedy děti odložené, ale odebrané poté, co si zažily ošklivé věci. Ne každá žena chce a umí být matkou....

zuzkasim
17. črc 2021

@babicka_dady Jako ano, proces to je dlouhý, ale plánování dítěte taky není ze dne na den, obvykle tomu předchází nějaké rozmyšlení, snažení a pak 9 měsíců těhotenství. Ty papíry jsou pokud vím zhruba na rok, to podle mě není nic hrozného, člověk se může za tu dobu nějak připravit, ujasnit si některé věci atd. Pak je ještě čekání na volné dítě, ale zase záleží na požadavcích budoucích rodičů, na "bílé miminko" se čeká nejdéle, pokud jde o pěstounskou péči a ochodu starat se i o zdravotně znevýhodněné nebo jinou rasu a starší dítě, je to výrazně kratší. Mám ve svém okolí dost lidí, kteří se svého vytouženého dítěte dočkali a stálo je to kupodivu méně času, než některé jiné známé na několik pokusů IVF.

marimanta
17. črc 2021

@zuzkasim přesně tak, kdo o to stojí, neodradí ho byrokracie. Jen tedy právně volných dětí opravdu není mnoho a dětným párům se zpravidla nesvěřují... Pěstounská péče je trochu jiná, nejde už primárně o uspokojení svých rodičovských potřeb, ale o zajištění potřeb dětí na prvním místě i s tím, že někdy se děti vrací. 🙂

babicka_dady
20. črc 2021

a odkolika dokolika roku se muze dite adoptovat nebo pestonaka pece

marimanta
20. črc 2021

@babicka_dady to se nedá tak říct, protože vy si nevybíráte dítě, ale vybírá se vhodná rodina pro dítě. Do adopce jdou zpravidla mladší děti, do pěstounky různé. Každopádně přijaté dítě má byt nejmladší, tedy mladší než nejmladší dítě v rodině.

babicka_dady
21. črc 2021

muze si adoptovat nebo vzit do pentounske peci aj maminka kdyz ma neco malo prezpadesat a tatka neco malo pres ctiricet

marimanta
23. črc 2021

@babicka_dady adopce asi ne, tam už bude padesát hodně, preferují takový nějaký přirozený generační odstup. Pěstounská v pohodě, tam obecně nedávají ani moc miminka.

pavlina212
23. črc 2021

Vůbec bych to neodsuzovala. Někdy je to nejlepší řešení.
Znala jsem holku, která porodila v 17 a měla domluveno, že dá chlapečka ihned k adopci. Holka na pokoji v porodnici jí ale přemluvila, ať se na něj jde alespoň podívat...... Bohužel plán s adopcí vzala zpět a nechala si ho. Pocházela z děsný rodiny, zázemí žádný. O kluka se starala se svou matkou. Pak jí to přestalo bavit. Dítě nechala mámě, které vyhovovalo, že nemusí do práce, sama pak běhala po brigádách a nakonec se odstěhovala k nějakýmu chlápkovi. Chlapeček byl zanedbávaný a žádný happyend tam asi není. Tu holku jsem neviděla patnáct let.
Kdyby ho tenkrát hned adoptovali lidé, kteří vlastní dítě mít nemůžou a touží po něm, měl by se kluk mnohem lépe.

madbetka
23. črc 2021

Nevidím rozdíl v tom, když dá žena dítě k adopci nebo je náhradní matkou. V obou případech devět měsíců nosí dítě, o které se ale po jeho narození nebude starat a dá ho jiné mamince.
Osobně bych dítě k adopci nedala, ale velmi obdivuji ženy, které se rozhodnou nejít na potrat, ale dát dítěti možnost žít, i když s někým jiným. Díky těmto ženám mohou být jiní lidé rodiči a já si jich za to opravdu vážím, ať už bylo důvodem té adopce cokoli.

babicka_dady
23. črc 2021

ja taky tihle mamimky obdivuji ze daj dite k adopci do jine rodiny asponho nikam nepohodi nebo nezabiji a v jine rodine dostane vzdelani atd

babicka_dady
23. črc 2021

a pestounska pece tam se potrebuje co trvali pobyt vlastni byt a hlavne psychotesti ze

babicka_dady
23. črc 2021

rikala jsem ma zname at jde doteho dote pestounske pece ale boji se moc tech psycho testu jsem ji rikala zetonic neni no abych pravdu rekla ja nazadnem psycho testu jeste nebyla nebo si nemuzu spomenout

marimanta
23. črc 2021

@babicka_dady zcela upřímně - nestane se nic horšího, než že jí sdělí, že pro ni pěstounská péče není vhodná, hlavu nikomu netrhají 🙂 Na druhou stranu jsem pěstoun tři roky a testy byly to nejmenší, co nás potkalo. Naše děti mají intenzivní kontakt s bio rodinou, čeká nás pátý soud...

babicka_dady
23. črc 2021

dekuji za odpoved a kamosce to viridim ze se nemusi bat teh testu

babicka_dady
23. črc 2021

tak at vam ten soud dobre dopadne budu trzet moc palecku

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru