Co je podle vás pádný důvod ke vzdání se dítěte?

yamahha
3. říj 2016

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, co je podle vás pádný důvod ke vzdání se dítěte. Jsem v sedmém měsíci těhotenství a rozhodnutá, že dám dítě k adopci. Nicméně občas zažívám slabé chvilky a přemýšlím, jestli je to správně rozhodnutí.
Je potřeba zmínit, že k dítěti vůbec nic necítím.

werumka
3. říj 2016

@yamahha Ahoj, počkej po porodu. Můžou se spustit hormony, dítě si zamiluješ a uvidíš to jinak. Taky záleží na Tvém zázemí, možnostech. Kontaktovala jsi už OSPOD?

andrea2016
3. říj 2016

Ahoj, kdyby jsi k diteti nic necitila, nemad ty ,,slabe chvilky" jaksama rikas. A navic, precti si nejakou tehu literaturu, vsude pisi a vysvetuji, ze matkou se stavas a do ditete postupne zamilovavas ;) Nevim co te vede k tomuto rozhodnuti, a nesoudim te. Ale opravdu si to poradne promysly... Drzim palce...;)

mandala
3. říj 2016

Pádný důvod by pro mě byl, kdybych mu nemohla zajistit domov a živobytí natolik, aby nestrádalo hladem, zimou atd. Jinak souhlasím s příspěvky výše, nemysli si, že všechny maminy milují své dítě od počátku těhotenství, ta láska přichází postupně po narození, já byla např. u první dcery úplně hysterická, že k ní nic necítím, ale po pár dnech se vše zlomilo a ta láska k dětem je nyní pro mě jednou největší ze všech, co jsem kdy poznala, nelze nijak srovnávat např. s láskou k manželovi, toto je prostě úplně něco jiného. Být tebou, nechala bych si otevřená vrátka, abys byla napevno přesvědčená a nelitovala dne, kdy ses musela svého dětátka vzdát 😉

craki
3. říj 2016

Padny duvod podle me je, kdyz bych pro dite nemela absolutne zadne zazemi, problemy v rodine, financni problemy a podobne...
Na sestinedeli jsem lezela s holcinou co hlasila uz po prijezdu do porodnice ze dite nechce ani videt ze ho dava k adopci... Pak se maly narodil, kontaktoval se Ospod, vse ok, ale behem tydne maminka zacla dite chtit, a s adopci se rozmyslela...
Pro ni to melo ale katastrofalni dusedky jelikoz zila v otresnych podminkach a kdyby nehlasila adopci, nikdo by se po nicem nepidil... Takhle rozpitvali jeji zivobyti a dite ji stejne nedali... Ani nechci popisovat co jsem od urednice Ospod nechtt vyslechla...
Tim vsim chci rict ze zvazuj dobre, zvlast pokud jsi v tizive zivotni situaci... A pamatuj, matkou se stavas... Nekdo rychleji, nekdo pomaleji....

veroniquecz
3. říj 2016

@craki Souhlas.
A dotaz - neměla ta dotyčná chlapečka? Myslím že cca 25 let, špinavá blond.

yerry
3. říj 2016

@yamahha ahoj. Mam znamou ktera mela dite v 15 letech. Na to ze je tehotna prisla dost pozde a jeste jela v nejakych drogach. Chtela dat dite k adopci ale byla okolim ovlivnena a prakticky donucena ke zodpovednosti s tim ze ji s vychovoz pomuzou rodice. Holka se prvnich par tydnu snazila ale dite ji neprirostlo k srdci.... a tak se na celou rodinu vcetne toho prcka vykaslala z vysoka... sbalila si kramle a odesla z domu.. ted je situace takova ze jeji dize je jiz v pubertalnim veku a zije s prarodici. Ona ma dnes vlastni rodinu do kzere ji prcek t mladi nezapada. Registruje ze existuje a respektuje ho z rozumu ale nebere ho jako sve dite....samo to dite vlastne nevi ci je a podle mne ani doma nebi doma....
Tim jsem chtela rict ze kde nic neni ani smrt nebere a pokud nekdo k diteti nic neciti a chce ho dat k adopci je to pro dite mozna lepsi. Cim drive se dostane do rodiny kde ho budou milovat tim lepe, rozhodne lepe nez u matky ktera k nemu vztah mit nebude.... a ti vidim i na opacnem pripadu kdy si bezdetny par adoptoval 3 mes. prdolku. Je z nich stastna rodinka a darci genu se urcite taky mohli zarudit po svem.

I kdyz tve jednani ze sveho pohledu nepochopim tak vim ze ty muzes nekoho moc smutneho udelat stastnym a o to vic kdyz to bude od miminka a tobe se taky vyresi situace.
No uvidis sama co prijde pi porodu ale pokud nepocitis tu lasku ja vych te neodsuzovala. Lasku mu da rad nekdo jiny....

yamahha
autor
3. říj 2016

Všem moc děkuji za názory.

tery_s
3. říj 2016

Pokud žena otěhotni po znásilnění nebo podobným stylem je pochopitelně, že k dítěti nic necítí ani nechce a možná ani nebude, pokud ji to vždy připomene nějaký hrůzný zážitek. Když nezname situaci nemůžeme soudit radit ani odhadovat, že zakladatelka bude určitě dítě milovat po porodu. Ale jistě jsou i jiné důvody proč se mohla takto rozhodnout ze sociálních finančních rodinných psychických i fyzických důvodů.

craki
3. říj 2016

@veroniquecz Ehm nerikej ze si ji potkala taky ;) Ja s ni lezela na Obilnaku na zadnim pokoji kde uz my byly propustene ale prcci ne...

astyna
4. říj 2016

pokud nad tím takto přemýšlíš, nejs připravená k adopci.

wrtulka
4. říj 2016

@yamahha napadá mě, jeslti by pro tebe nebyla pokud adopce..tedy..vhodná přímá adopce - abys věděla ke komu dítě jde (znala rodinu)..myšlenka..

veroniquecz
6. říj 2016

@craki jj, hostinský pokoj. Myslím že malý byl Jiřík. A ti nahradní rodiče sympatak vysokej chlap a protivná baba, říkali jsme jí plastika 😎 Kdy jsi tam ležela? My to s ní řešili ve stadiu kdy si chtěla malého nechat.

prostejina
6. říj 2016

Důvod pro vzdání ditete by byl ten, ze já sama bych byla na ulici a neměla absolutně z čeho dítě živit. Ale k tomu by nedošlo, protože kdybych už od začátku věděla, ze to dítě nechci(znásilnění)/nemůžu(bezdomovec) si nechat, tak bych to řešila antikoncepci, nebo pak potratem. To je jedinej důvod, abych se vzdala svyho dítěte. Ale tím te nenabadam ani ti nechci vyvolat pocit blbyho svědomí. Radši si dítě nenechavej, než abys ho nenáviděla, nebo k němu byla jak psi čumák. Nakonec bude trpět dítě, ne ty.

kamila297
12. říj 2016

Máte na rozmyšlenou 6 týdnů po porodu. A rozhodně dejte na své pocity, nemá cenu něco hrotit a přemáhat se, ať je to tak nebo naopak.

wrtulka
14. říj 2016

jipa75
22. lis 2016

Dobrý večer, máte 6 neděl a pak ještě celé tři měsíce na rozmyšlenou, nebo se cestou přímé adopce dohodnout s rodinou, kterou si zvolíte na svých podmínkách. Otec dítěte má 6 let

alyssa.anna
19. srp 2017

@yamahha mohu se po měsících zeptat, jak jste se tehdy rozhodla?