Hledám ženu na náhradní donošení miminka.

flodun
21. říj 2020

Napiste do diskusie ci mate skuaenost uz s NM alebo aj nie a ci ste ochotna pomoct

zuzkasim
21. říj 2020

V ČR to oficiálně povolené není, pokud vím.

andreasvo
21. říj 2020

@zuzkasim pokud vím tak na to není zákon nato naco není zákon bych řekla že je dovoleno?

eleanora84
21. říj 2020

Už jsme tu kdysi četla, že se dá udělat to, že náhradní matka se dá zapsat do RL s tvým mužem a pak ho nechá v péči otce a ona jako matka se ho vzdá, ale kdyby si to rozmyslela anebo dítě nechtěla dát vůbec, na to žádný zákon ani páka není... Ofiko dle našich zákonů je matka prostě ona..

zuzkasim
21. říj 2020

@eleanora84 Přesně tak.

andreasvo
21. říj 2020

@eleanora84 ano, matka je vždy ta co dítě porodí což znamená že po narození má na dítě nárok. Jenže když se domluví a jsou rozumní tak nevidím problém.

klokanka31
21. říj 2020

@flodun Slyšela jsem že se to dělá, nevím teda zda legálně... Ale je to jistější v rodině, kde máš víceméně jistotu že ti dítě pak dá (např. ti to odnosí máma, sestra, švagrová...)

flodun
autor
21. říj 2020

Zeny da sa to mam.vsetko vyzistene ale treba si najist nahradnu matku .Zakonom dane nahradna matka porodi vzda sa prav na dieta yie ako na opatrovnika prechadzaju na otca dietata a Bio matka si kvazi adoptuje vlastne dieta .tak to funguje😊

flodun
autor
21. říj 2020

@zuzkasim neni ani zakazane ponukaju to kliniky len si sama musim najist nahradnu matku no

klokanka31
21. říj 2020

@flodun No a nemáš sestru, švagrovou?

flodun
autor
21. říj 2020

@klokanka31 bohuzial nemam no😔

hezz17
22. říj 2020

@andreasvo rozum je jedna vec. City, hormony, emoce... je vec druha

andreasvo
22. říj 2020

@hezz17 to si nemyslím protože člověk který je rozumný je hormonalně na to naladěný že miminko dá někomu komu splní životní sen. Ale 100 lidi 100 názoru na věc 🙂

zuzkasim
22. říj 2020

@andreasvo
@hezz17
Nikdo neví, co s ním po porodu hormony udělají. Když v sobě dítě 9 měsíců žena nosí, cítí jeho pohyby, sdílí s ním svůj život, porod taky není žádná legrace (aspoň pro většinu), a po porodu ženskou zaplaví mateřské hormony (to nepřijde u každého hned, ale u spousty ano), není jednoduché najednou dítě odevzdat i přes to, že si celou dobu myslel, že je na to připravený. I některé ženy v těžké životní situaci, rozhodnuté pro adopci, jsou schopny po porodu názor změnit. Kamarádka pracuje v porodnici a už tam měli případ, kdy se domluvená náhradní matka po porodu rozhodla dítě si nechat. Mě osobně přijde náhradní mateřství už naprosto mimo veškerou přirozenost, ale je jasné, že to ten, kdo po dítěti touží, a jiné šance náhradního rodičovství odmítá, slyšet nechce.

flodun
autor
22. říj 2020

@zuzkasim zuzka mozem ta poprosit zmazat tvoje prispevky vyjadrila sisa jasne ze je to podla teba uplne mimo prirodzenost a fakt nechapem preco tu rozvijas debatu tymto smerom
Dakujem
Pekny den

flodun
autor
25. říj 2020

@zuzkasim halooo

ivetkakr
26. říj 2020

Mě zajímalo jakou satisfakci na to náhradní matce nabidnete... ?

hezz17
26. říj 2020

@ivetkakr myslim, ze vas to nemusi zajimat, pokud nebudete tou matkou vy.

ivetkakr
26. říj 2020

@hezz17 to co mě zajma a nezajímá s dovolením nechejte na mě 🙂

flodun
autor
2. lis 2020

@ivetkakr Ivi tam ide o financnu odmenu vzdy .Jrj vyska zalezi na dohode ci to zena chce urobit pre prachy alebo hlavne pomoct

ivetkakr
2. lis 2020

@flodun dekuji za odpověď s přeji štěstí 🙂

mourovatakocka
2. lis 2020

@flodun Držím palce, ať někoho najdeš 🍀 Já nad tím před pár měsíci uvažovala, ale snáším začátky těhu faaakt hodně bídně 🙈

flodun
autor
2. lis 2020

@mourovatakocka dakujem .keby si rozmyslis napis .i sukromnu spravu mozme sa porozpravat😊 💙

2hanah
3. lis 2020

@andreasvo Taky není moc logické, proč by si nechávala úplně cizí dítě, které není z jejího vajíčka a s cizým mužem, taky se přikláním spíše k názoru, že po domluvě by to mělo klapnout, ty ženy to snad dělají, protože chtějí pomoct neplodným párům a možná pro peníze, pro dítě by to musela snad být psychopatka a to snad není pravděpodobné a podmínkou bývá, že má vlastní dítě a v dnešní době už se i tato varianta dá absolvovat na reprodukčních klinikách, jen vyžadují dobré právní ošetření, kdybych si nemohla donosit dítě, ale mít takto vlastní, určitě bych takto taky se pokoušela i přes riziko.
@zuzkasim

hezz17
3. lis 2020

@2hanah pravni osetreni muzes mit jale chces, ale matka je v cr ta, ktera porodi. I kdyby to bylo embryo od toho neplodneho paru. Pred casem bezel na ct dokument na tohle tema a bylo to dost zajimavy. Jendi, kterym to klaplo, ale bylo to spis o zene, ktera rodila pro penize a jeji manzel s tim nesouhlasil, pak tam byla zena, co si dite nechala (biplogicky otec byl v RL, ale odmitla jim dite dat, protoze adopcni matka byla zavisla ma drogach a slibila partnerovi, ze skonci, az budou mit dite...., takze se soudila s tim muzem, komu dite zustane) a tusim, ze tam byla jeste 3.linka, to uz nevim co presne bylo za pribeh.

veroniquecz
3. lis 2020

@hezz17 nevíš co to bylo za dokument? Byla jsem s jednou takovou maminkou v porodnici. Hodně se to tam řešilo, ze si chce prcka nechat, bohužel netusim jak to dopadlo...

hezz17
3. lis 2020

@veroniquecz premyslim nad tim... jestli to byl jeden z dilu polosera..?

neeva
3. lis 2020

@veroniquecz myslím ze to byl dokument Dusi neprodam.

2hanah
3. lis 2020

@hezz17 Tak to je jasný, že tam riziko je, to nepopírám, je to těžké, ale znám i lidi, co takhle mají dítě bez potíží, to si musí každý sakra rozmyslet, pak je tady taky ta otázka, když se nedejbože narodí dítě postižené a nechce ho nikdo, do této debaty tady není radno se pouštět. Jen jsem zmínila, že přes všechna ta úskalí, tady ta cesta je a i na reprodukčních klinikách se dnes na to tváří jinak, než že to zcela zavrhnou.

hezz17
3. lis 2020

@2hanah ja nejsem rozhodne proti, je to jedna z moznosti, jen jsem psala, ze smlouvou se tpo na 100% osetrit neda.