Která máte adoptované děti a jak to zvládáte?

porsche
19. zář 2007

Ahojka slečny a vdané paní,k tomuto tématu mě inspirovaloy dámy,se kterými jsem si psala o dětech.Která máte adoptované dítě a jak to zvládáte?

mysycka
19. zář 2007

Ahojky Porsche, nemám sice adoptované dítě a ani nehsem maminka, ale tvoje téma mně zaujalo. Můj manžel byl od 9 let v dětském domově, protože mu umřel tatínek a jeho maminka nebyla schopná se o ně postarat. Byl tam až do svých 18 let. Když jsem viděla jak se tam s těmi dětmi zachází a jak se tam k nim chovají, ale asi taky záleží na té vychovatelce a ani ty děti mohdy nejsou andílci. Každopádně jsem ti chtěla říct, že oceňuji tvoji snahu pomoci, alespoň někomu, když nemůžeme všem a držíme pěsti ať všechno vyjde. Taky jednou chceme adoptovat, alespoň jedno dítě. Držíme pěsti. Kovářovi

kristynaw
19. zář 2007

tak naprilad,ja jsem z romske rodiny, a segra ma za sebou vysokou,a chodilo jich tam nekolik, mam plno znamych co maji za sebou maturity a vysoky skoly...
nehazej vsechny do jednoho pytle☹
a stejne tak s detma s DD,je to vse individualni a ne nejakej fakt

kristynaw
19. zář 2007

ja mam za sebou stredni a pak uz nic,protoze jsem se odstehovala do
USA, ale jinak bych za sebou mela vyssi odbornou taky,jsem zdravotni sestra,taky planuju si tady udelat cosi,co potrebuju,protoze jsem Ceska a v budoucnu si zvysit vzdelani....

stepankova.jaja
19. zář 2007

Dlouhou dobu jsem přemýšlela,jestli přispět či nikoliv....ale po názoru myschky musím....
Vyrůstala jsem v DD,myslim 8,9???let a nesouhlasím s tímto názoru...Já sama tam nebyla pro to,že by mne rodiče nechtěli,ale o tom se nechci bavit...
Vzdělání těchto dětí je v dnešní době podle mě tak jako u všech ostatních dětí..u někoho je to lepší,u někoho samozřejmě horší..Já sama jsem si udělala střední zdravotnickou školu a pak VOŠku...
Spousta jiných dětí tam dělala či dělá také střední školy...Samozřejmě je tam pár dětí,kterým to nejde,ale moc jich takových není....Je to prostě jako v jiných rodinách...
Dále v dnešní době jsou ty děti tak soběstačný jako v normální rodině..U nás si děti například perou,vaří apod.
Co se týče Romů..samozřejmě nějací v každém DD jsou,ale v našem DD jich bylo minimálně...naopak tam byl např.2 letý blonďáček s modrýma očim a Romů vážně s dost málo...
A když už jsme u toho..Jedna romka co tam byla,si nejprve udělal základku,pak učňák,nástavbu na učňák a teď si dělá VOŠ sociální práce...
Tak se na mě milá Myschko nezlob,ale myslím si,že spousta věcí co jsi napsala není až tak pravdu,je to jen pojem z minulosti,že ty děti tam jsou tak špatný....
A sposuta tich holek se nakonec šťastně vdá,mají miminka a jsou spokojený a vím to vážně z vlastní zkušenosti.
Mějte se .papa

kristynaw
19. zář 2007

jajo:diky:-)

stepankova.jaja
19. zář 2007

kristynaw:nemáš zač 🙂

Je to tak jak to cítím já sama...

kristynaw
19. zář 2007

me to prave docela nastvalo,takovyhle nazor, vzdyt je to individualni , atd a ne nejakej fakt o vsech detech z DD!! jo a jeden z mych brachu je z DD , byl tam az do 18,pak se nastehoval k nam,ma za sebou vyucnak a pracuje a vydelava

andilek
19. zář 2007

taky přispěji: Měli jsme s manželem 7 let v pěstounské péči jeho sestru, od minulého týdne byla PP ukončena. Holka nám utekla, protože prý je plnoletá a může si dělat co chce. Nechala jen dopis, který psal někdo jiný. Okradla nás o spoustu peněz a ani nevíme kde je a co dělá. Manžel je z toho hodně špatný, ani mi to nechtěl oznámit, byla jsem v tu dobu v nemocnici a ani jsem mu nemohla pomoci. Mimochodem byla napůl romka. Strašně vás to potom zklame, od našich 19.ti jsme se o ní starali a teď tohle. Nicméně budeme mít brzo miminko, tak to nám to vynahradí.

myschka
19. zář 2007

Holky nemusíte mě hned kamenovat, kdyby jste si přečetly pořádně co píšu tak vlastně zjistíte, že vaše argumenty proti mně zmiňuji sama. Nebudu se tu obhajovat, nenapsala jsem nic za co bych se musela stydět a každý má právo na svůj názor. Ještě jednou přeju všem hodně štěstí
Jaja je to možná pojem z minulosti protože mi bude brzy 30 a od prázdnin u babičky už uteklo 20 let a nikdy jsem nenapsala, že děti z DD jsou špatný ba naopak!!!!!! Já s nima trávila spoustu času a na mnohé si ještě dnes ráda vzpomenu

stepankova.jaja
19. zář 2007

Samozřejmě je to individuální,já neříkám,že zase všechny ty děti jsou úžasný,ale nemůžou se házet všechny do jednoho pytle..je to určitě individuální a já na ty roky nemám až tak špatné vzpomínky...

kristynaw
19. zář 2007

presne tak🙂

mysycka
19. zář 2007

já tedy také nesouhlasím s názorem té paní nebo slečny, že děti jsou špatně vzdělavatelné. děti jsou inteligentní jak se narodily a myslím si, že je úplně jedno jestli je z dětského domova nebo ne. Dítě je pořád stejně vzdělaavatelné ať žije u rodičů nebo ne. Můj manžel je z DD a je úplně super a není nějak špatně vzdělatelný nebo tak něco. Znám spoustu lidí z DD co mají vysokou školu, jsou vdaní nebo ženatí a mají založenoou rodinu a starají se o své děti.

stepankova.jaja
19. zář 2007

Adilku,tak to věřím,že to takhle zamrzí...A je mi to líto....
Myschka a já jsem taky nenapsala,že jsi napsala ty,že jsou špatné...Tak to není,jen že v některých věcech s tebou besouhlasím,jako např.že jsou tam většinou romové,u nás třeba fakt nebyly skoro žádní...A to vzdělání,taky si nemyslim,že ty děti jsou na tom se vzděláním tak špatně...to určitě ne...Já jsem byla prý první od r.84 co udělala maturitu,ale od té doby tam je spousta dětí co studuje střední....
Byl to prostě jen můj názor na to co jsi napsala,ale rozhodně tě nekamenuju za to,co jsi napsala....

kristynaw
19. zář 2007

ja taky napsala,ze s tebou nesouhlasim, s tema nazorama, ze vetsina holke slape atd,protoze je to fakt individualni,a pak s tema romama, a detma s DD a vzdelanosti...
je pravda,ze tvoje zazitky jsou stare 20 let...tak mozna proto

porsche
autor
19. zář 2007

já jsem diskuzi založila z jiného důvodu,než jak se rozvinula

kristynaw
19. zář 2007

no,ale tyka se to diskuse taky..o adoptovanych detech....ty jsi ji zalozila,ale nic moc jsi nam tady nerekla...

kristynaw
19. zář 2007

tak se trosku rozepis 🙂

nyky
20. zář 2007

porsche, na začátku jsme měly plno otázek, ani na jednu jsi neodpověděla...diskuze se tu rozběhla bez tebe...tak přijď a něco tu napiš...věřím, že z toho všeho máš smutný srdíčko, ale když už jsi to tu založila, tak si s nama povííídej 🙂

porsche
autor
20. zář 2007

no tak jsem zase tady,ptejte se,odpovím ráda

porsche
autor
20. zář 2007

omlouvám se,že jsem nereagovala dřív,vozím mamču po nemocnicích

porsche
autor
20. zář 2007

To tady skutečně není žádná rodinka s adoptovanými dětmi?Jsem bílá vrána? 😕

listicka20
20. zář 2007

Porsche, mně by docela zajímalo, teda jen tak teoreticky, k adopci se nechystám, jestli je pravda, že je dětí určených k adopci u nás opravdu jen hrstka. Říká se, že řada rodičů umístí děti do kojeňáku nebo děcáku, ale vzdát se jich nadobro nehodlá. Když jsi žádala o adopci, žádala jsi o konkrétní dítě, nebo ti až pak dali "vybrat"? Vůbec si nedovedu představit, jak to probíhá...

porsche
autor
20. zář 2007

no,lištičko,my jsme nežádali konkrétní dítě,pak jsme tam přišli a leželi tam krásný bejbátka,ale neprávně volný...tak jsme šli do odd.batolat a holky,musely byste to vidět...spousta krásných šikovných dětí,ale rodfiče se o ně jednou za čas zajímajínemají peníze atp., a tak proto je mi to líto

porsche
autor
20. zář 2007

ležely ne leželi

porsche
autor
20. zář 2007

no pro ty,které mi nevěří,jedná so kojeňák na Praze 4

sabca13
20. zář 2007

tak napotřetí: a co to jméno? jak na to koukáš? nemyslíš, že z toho bude malá vykolejená? jak se vlastně jmenuje teď? a kdy ji dostanete? bude na svatbě?

lu777
20. zář 2007

Listicko, obecný postup je takový, že si podáš žádost, uvedeš jaké dítě si představuješ (věkové rozmezí, rasa, pohlaví apod.).. ale vždycky se vybírá rodina pro dítě, ne dítě pro rodinu.. tzn., že když je nějaké dítě právně volné, tak se hledá vhodná rodina
vyhledává se i podle znaků jako podobnost fyzická atd.
jinak když si uvedeš např. chlapečka, ale mají holčičku, která by se k vám hodila, tak se ptají, jestli byste přijmuli i druhé pohlaví.. totéž když je v DD i sourozenec, tak se prý obvykle ptají

jinak čekací doba se velice liší - pokud si zažádáš o romské dítě starší deseti let, tak to určitě bude mnohem rychlejší než když hledáš bílé zdravé miminko do půl roku ..velký rozdíl je taky podle regionů

lu777
20. zář 2007

jo, jinak s těmi DD a kojeňáky: moje máma v nich pracovala, asi na pěti místech a říkala, že podmínky se dost lišily.. a byly i dost rozdíly v tom jaké děti tam byly.. samozřejmě tam může být dítě alkoholičky nebo feťačky stejně jako dítě z rodiny, kde už mají tři děti a narodily se jim dvojčata a prostě z toho vycouvali..

když jsme před přáteli zmínili, že jsme zažádali o adopci,tak jsme zjistili, že pár jich je adoptovaných, ani jsme o tom nevěděli 🙂 a všichni jsou to vzdělání, príma lidi, takže hodně fakt záleží na adoptivních rodičích 😉

marta25
20. zář 2007

Nesouhlasím s tím, že jsou děti z DD nevzdělavatelné. Moje skorospolužačka (chodila do nižší třídy 😀 )byla z DD, ale nikdo jsme to nevěděli (a ani ona sama ne), byla trošku tmavší, ale nikoho nenapadlo, že je napůl Romka. Vystudovala gympl a vejšku. Ovšem měla problémy s tím, že se až v dospělosti dozvěděla, že je adoptovaná ☹ .

sabca13
21. zář 2007

já nechápu, proč mi porsche nikdy neodpoví!!! už jsem své otázky zopakovala 3x... kde jsi porsche? proč neodpovídáš? přicházím sem JEN kvůli tvému tématu, jelikož mě zajímá ☹