Náhradní matka v ČR. Zkušenosti?

tina2213
18. bře 2021

Ahojte. Vy nemáte legislatívne upravené náhradné materstvo. Viete mi niečo k tomu povedať? Skúsenosti ako to prebieha, koľko to približne stoji atď ďakujem. Na Slovensku to žiaľ nie je možné

zuzkasim
18. bře 2021

U vás je zakázané?

tina2213
autor
18. bře 2021

@zuzkasim áno. U nás je matka ta ktorá dieťa porodí, nie ta ktorá da "geneticky materiál "

zuzkasim
18. bře 2021

@tina2213 Tak to u nás taky. Ale jde to obejít, jen je tam riziko, kdyby se rodička miminka přece jen po porodu nevzdala. Právě nevím, jak to máte ošetřené na Slovensku, u nás to není povolené, ale vlastně ani zakázené, takže se kličky dají najít.

tina2213
autor
18. bře 2021

@zuzkasim ved to ze u vás ani povolené ani zakázané. Žiaľ u nás je na to legislatíva a nedá sa to. Jednoducho na Slovensku je matka ta co porodí. Ak sa vzdá tak ide proces ako pri adopcii

zuzkasim
18. bře 2021

@tina2213 Aha, díky za vysvětlení.

tina2213
autor
18. bře 2021

@zuzkasim nie je zač. Ale je pravda že u vás je to riziko

alilali
18. bře 2021

Moc doporučuji dokument "Duši neprodam", je to české o náhradních matkách a dozvíš se tam přesně jak to vše dělají.

alilali
18. bře 2021

A počítej alespoň půl milionu.

sabinkamichalek
18. bře 2021

Ahoj, ja mam zkusenost, byla jsem nahradni matkou jsem 3tydny po porodu kdyby te cokoliv zajimalo klidne se zeptej 👍😊

tina2213
autor
19. bře 2021

@alilali eur či českých korún?

alilali
19. bře 2021

@tina2213 Českých.

lydiee
20. bře 2021

@tina2213 podívej se na stránky IVF ZLÍN a pak jim zkus zavolat a poptat se, domluvit si schůzku(až to bude možné...) Oni nabízejí surogatni mateřství. Přeju hodně štěstí💚🍀 !!

sabinkamichalek
25. bře 2021

@lydiee spis bych doporucila Brno reprofit, Zlin neni moc dobry, hodne maminek si na to stezuju a urcite nechodit na brno repromedu

lydiee
25. bře 2021

@sabinkamichalek to by jsi spíše měla oslovit tazatelku, která to řeší. Já náhradní matka nejsem, ale vím o páru, který přes kliniku ve Zlíně takto dítě má, proto jsem doporučila😉 O Reprofitu ani nevím, že toto nabízejí, je možné, že jsou lepší😉