Vzdaly byste se dítěte, aby mělo šťastný život?

sijane
8. říj 2017

Už to bylo trochu nakousnu to, ale vzdaly byste se svého dítěte z důvodu, aby mělo šťastný život? Respektive:

„Tak pořád tu byla možnost adopce, aby to dítě mělo úplnou rodinu, která po něm touží a miluje ho.“

Dokázaly byste se vzdát dítěte, kterému je několik měsíců, milujete ho, staráte se s láskou o něj, jen proto, že jste mu údajně zničily život, protože jste bez chlapa nebo vaše životní situace není jaksi růžová?

Co by vás donutilo se opravdu vzdát dítěte, se kterým jste si již vytvořily vztah?

amazonka.k
11. říj 2017

@sijane Jestli ji milujete, tak nikdy v životě nemůže být šťastnější s nikým jiným než právě s Vámi, milující máma je nejvíc, dítěti je jedno co má na sobě, nebo jestli jezdíte dvakrát ročně k moři, jediné co potřebuje je Vaše láska a tu evidentně má. Tak si do toho nenechte od nikoho kecat, obzvlášť od trouby, který o rodičovské lásce ví houby 🙂

sijane
autor
11. říj 2017

@nikinnna Já v tomhle případě narážela spíše na pohled lidí, co nemají děti. Pro nějakého studenta, se kterým bych spolubydlela. Pro takové lidi je to jenom uřvané dítě. Miminka brečí. To je jasné. A je to zátěž pro rodinu. Na tož pro cizí lidi. Ale jinak malá hlavně brečí, když je přetažená navečer.

@mili_ilim_ilmi Pokud mi ho někdo dá samozřejmě dá, prý je to problém. Naše sociální pracovnice se moc nechce se mnou bavit, jak je to s péči o malou ze strany otce. Bere to jako hotovou věc. Jinak ty máš s tím nějakou větší zkušenost? Myslím s tím bydlením? Co mi bylo řečeno, tak v azyláku žijí samé fetky, cigošky...
A taky je prý potřeba od lékaře vyšetření, že jsi zdravá. Což já momentálně moc nejsem...

@blahova_andrea Bude trvat než se ty alimenty vyřeší. Zvláště s přístupem ex, kdy dělá mrtvého brouka. Táta mi doma neustále říkal, že se má starat on. No a já jdu na sociálku a tam mi jako sdělí, že můžu dostat pokutu od soudu, protože on se o to nestará. Takže jsem musela zavolat soudnímu znalci. Ono vlastně, ex zřejmě netuší, že podepsání otcovství nebylo to jediné, co se po něm chtělo a bude chtít.
To je pravda, mám problém řešit krizové situace. Nějak jsem se to nenaučila. Rozhodně ne v klidu s chladnou hlavou.

blahova_andrea
12. říj 2017

@sijane určitě bych nehledala spolubydlení se studenty, ale s jinou maminkou v podobné situaci. bude tam větší vzájemné pochopení. můžete se případně střídat na nějakých brigádách a hlídat si děti, pomáhat si. se studenty máš naprosto rozdílný denní režim a pochopení se vzájemně těžko dočkáte.
já si myslím, že v azyláku rozhodně nejsou jen fetky. azylák je hlídaný a problémovou matku by taky vyhodili, pokud by nebyla čistá, nedodržovala pravidla...jsou tam i matky, které utekly od mužů, které je a děti týrali a další ženy v nesnázích. a potvrzení od lékaře? no nejde o to být komplet zdravá. jde o to nemít nějakou přenosnou chorobu, žloutenku, hiv, tuberu... něco čím bys ohrožovala zbytek osazenstva. to, že má někdo křečové žíly, vysoký tlak nebo začínající šedý zákal fakt není důvod, aby ti někde nepomohli 😉
takže jestli to dobře chápu, tak otcovství podepsal, v rodném listě je. máš zažádáno o to svěření do péče a o určení výživného? máš totiž nárok i na výživné na sebe. bez toho dál konat nejde. až to budeš mít papírově dané a nebude platit, tak to můžeš vymáhat třeba exekučně a bude se mu to přednostně strhávat rovnou z platu.
ty krizovky se učíme celý život. mě teda hodně školí jak partner, tak děti 😀

sijane
autor
12. říj 2017

@blahova_andrea To se právě ted bude teprve řešit. Čekám až si nás pozve soud.
Jedna paní říkala, že kdybych potřebovala hospitalizaci v nemocnici, tak otec dostane malou do péče, navzdory tomu, že o ní nejeví zájem a tak.

blahova_andrea
12. říj 2017

@sijane to není o tom, že by ji dostal do péče, ale měl by se o ni postarat. když má dítě dva rodiče a jeden se starat nemůže, tak se má starat ten druhý. to ale není to samé, jako když ti dítě seberou a dají jemu. pokud on zájem nemá a ty si domluvíš hlídání od babičky, tak to tak bude. prostě základem je zajistit to nej pro dítě. jelikož bydlíš u mámy a ta pomáhá, s dcerou se zná atd...tak není jediný důvod, proč by jí ji někdo bral, kdyby jsi se s ní na dočasné péči po dobu pobytu v nemocnici dohodla. ale to prostě řešíš "blbosti", které nejsou aktuální. co je co by kdyby, na to se vykašli, jinak se ze všeho fakt zblázníš.

journals
12. říj 2017

@blahova_andrea Tohle asi nemá cenu... jde to od stupidnějšího argumentu k ještě stupidnějšímu. Další důkaz toho, že tady odhodlání očividně chybí ☹
Zakladatelka tématu si stejně nic pořádně nezjistí, vše jen omlouvá okolím. Abych řekla pravdu, čtu její několikátou diskuzi a možná její rodiče i chápu... s jejím přístupem se nedivím, že jí stále vychovávají jako malé dítě 🙄

blahova_andrea
12. říj 2017

@journals bohužel takových maminek po světě běhá více...neschopné se sami rozhodovat a doživotně závislé na rodičích

sijane
autor
12. říj 2017

@blahova_andrea Jenže ono to zas tak neaktuální není. A babička se o malou celý den nebude a nechce.

@journals A jaký mám mít podle tebe odhodlání, když čekám co soudy, jak dopadne na plicní... Mám se sebrat a jít z domu, jen tak a jít totálně bez peněz na ulici? To je to odhodlání?

journals
12. říj 2017

@sijane ne, ale pokud bys opravdu chtela, zjistis si aspon pravdive podminky, coz se fakt nestalo - at uz se to tyka otcovych prav, moznosti jineho bydleni, prispevku a jinych podminek. Pises tu naprosto nesmyslne argumenty. Ja uz na to nemam co rict

sijane
autor
12. říj 2017

Dodatek: Holky, ono se to povídá, ale pravdou je, že je pro mě těžké opustit jen tak bez ničeho místo, kde mám vanu s horkou vodou, celej barák pro sebe se zahradou, kočky... No, jak by někdo řekl servis. Ale je to něco za něco. Moc se mi nechce do azyláku, kde bych měla jenom jednu místnost, sprchy, společná kuchyňka. Ačkoliv by to bylo bez matky, co dělá každou chvíli hysterické scény. Ona je totiž neléčená hysterka. Navíc můj zdravotní stav taky není zrovna dvakrát super. Pořád mi jaksi lékaři nezjistili, proč přes dva měsíce neustále kašlu. A já mám takové ty ošklivé dávivé kašle.

Na příspěvky nemám nárok, dokud mám napsané trvalé bydliště u našich, pač patří do okruhu společně posuzovaných osob. Možnost jiného bydlení se odvyjí od toho, kdo má kolik peněz. Když se zajdu zeptat na naše úřady, tak mi zase lidi na netu nevěří. Prý je to jinak než mi řekla paní za přepážkou na úřadě.

morningstar
12. říj 2017

Hmm, je těžko opustit vanu, navíc kašlu... Co na to říct...

nikinnna
12. říj 2017

Promiň, ale jenom se vymlouváš. Nehledáš tady spíš důvody, proč se malé vzdát? Buď něco chceš a nebo nechceš.

opifka
12. říj 2017

Tyjo, s timhle na me nakej chlap prijit, tak se jen suse zasmeju a poslu ho do temnych zakouti rekta. Mit milujici mamu je nejvetsi dar, co muze dite dostat.

blahova_andrea
12. říj 2017

@sijane tobě hrozí pobyt v nemocnici a máma není ochotná se starat? tak pak ano, to bych se taky bála. protože buď se postará otec nebo bude dítě dočasně umístěno v klokánku nebo jiném ústavu ☹ když nemáš ani kamarádku, kterou by jsi požádala o pomoc...
to, že se ti nechce opustit servis chápu, ale u nedospělého jedince. jsi matka a to bývá i o obětech. ty se raději vzdáš dítěte, aby sis mohla dál dávat vanu? jako fakt? 😲 přece žít nějak jak nechceš nemusí být na věky, jako u mámy je to třeba dočasné, tak i v azyláku by to bylo dočasné. ale musíš se rozhodnout co chceš a za tím si trošku jít. já už přes rok žiju svou noční můru, ale prostě stále doufám ve světlo na konci tunelu. na tu odměnu, pro kterou to dělám. pro kterou jsem to aspoň zkusila.
a že ti lidé na netu nevěří? no tak asi běžná věc. ono se nedá věřit ani těm, co člověk zná, natož na anonymním netu 😉 a fakt se nediv, protože kde kdo na netu ví víc než kde která úřednice. dneska, co nevíš, co si sama nezjistíš a nevybojuješ, to nemáš. ne každý kapne na úřednici dobře vyspanou, která si chce fakt pomoct a ví o své práci víc než základy. i od toho chodí maminy na mk. zjistí si tu co a jak a pak se jdou na úřady rvát za svá práva a nenechají se odbít, protože už aspoň tuší... 😉

sijane
autor
13. říj 2017

@blahova_andrea Zjednoduším to. Nechci odejít teď ze dne na den někam do azyláku. Chtěla bych odejít spíše, až malé bude kolem roku. Samozřejmě, máma se mě snaží ukecat na to, že až bude malá velká, že ji bude hlídat, že si ji bude brát na chatu a že kdybych se odstěhovala, tak bych byla bez ní v pr... Ale když přijde na lámání chleba...

A ne, není to. Jen prostě upřednostňuji pokud možno bydlení s vanou s tím, že by mě možnost být bez vany na dalších dvacet let hrozně deptá. Navíc mi to strašně pomáhá na bolavá záda. A dítě by snad nemělo mít fustrovanou matku, že? Oběti, u nás se ty oběti vyčítají po celej život. Ale kam až v té oběti je nutno zajít? Jako chápu obětovat, ale to je opravdu mateřství o tom zbavit se absolutně všeho ve jménu dobra dítěte?

A bojím se toho a řeším to, pač úřednice z opsod se o tom se mnou nechce bavit. Chci vědět jak bude o malou v budoucnu postaráno.

journals
13. říj 2017

@sijane A ty máš pocit, že ostatní tu vše dostaly zadarmo? Asi každá z nás začínala v jistém slova smyslu od začátku a musela něco oběovat - ať už před dětmi, nebo s nimi.
Obětování vany místo sprchy mi přijde fakt vtipné... Vše je jen otázkou priorit. Na jednu stranu tu píšeš, jak se chceš odstěhovat, jak tě rodiče deptají a když tu padají rady, jak se odstěhovat, tak z tebe vyleze, že jinde bys neměla vanu. To mi přijde prostě dětinské, nemůžu si pomoc.
Nikdo tu neříká, že to máš jednoduché, ale pravda je, že se musíš sama rozhodnout jak chceš svůj život žít. Stejně tipuju, že tady ta diskuze zapadne a za půl roku tu bude zase další, v podobném duchu.

Nemyslím to zle, ale musíš si nejdřív sama ujasnit, co vůbec ty sama chceš. A o vaně to fakt není...

annasmyckova
13. říj 2017

@sijane taky promiň, ale já teda souhlasím s
@journals že působíš hodně dětinsky, nezrale - argumentuješ jako moje 14 letá dcera...ale ta narozdíl od tebe má na to věk (někde jsi psala, že ti je tak 26-27?). Pokud teda nemáš nějakou určenou diagnózu, jako třeba asperger...to bych chápala, že se člověk v některých běžných věcech plácá...Sice píšeš, že je matka neléčená hysterka (diagnózu ji určil doktor, nebo ty?), ale spousta žen má různé matky, a někdo žádnou a přesto může být člověk dobrou mámou. Jen trochu na sobě zapracovat (ať už s psychologem nebo sama) a ujasnit si priority.

blahova_andrea
13. říj 2017

@sijane máma tě manipuluje. na slibované hlídání se vykašli, nebude to asi pravda. když ani při tom, že by jsi musela do špitálu se nechce postarat, tak k čemu je ti slib jakési chaty v budoucnu? proč sebou necháš tak vláčet?

chápu, že upředňostňuješ bydlení s vanou. já zas se sprchou. každý po něčem toužíme. ale to, že odejdeš teď do bytu s vanou přece neznamená, že v něm budeš dvacet let. co je to za uvažování? je to jen jeden krok, ne konečná cesta. přestupní stanice 😉 každá matka něco dětem obětuje a je jen na tobě jaká matka budeš. zda to svým dětem budeš vyčítat, nebo přijmeš to, že to bylo tvé rozhodnutí. jak mít dítě, tak dělat oběti. není to o tom, obětovat dítěti vše. je to o tom najít cestu, která bude vyhovovat tobě i dítěti. a občas se holt musíte vystřídat. jednou dáš přednost sobě, jindy dítěti. záleží taky na určité situaci a okolnostech. ale jinak ano...mateřství je o tom, že pokud to má žena nastaveno správně tak, jak to evoluce zavedla, tak by měla obětovat klidně i vlastní život, jen aby zachránila život svého dítěte. když tvou otázku vezmu do extrému 😉

jak se s tebou nechce úřednice bavit? nějaké základní info by ti dát měla. to je teda člověk na špatném místě a nebo to není vše tak horké, jak si myslíš a proto nechce řešit co by kdyby, které prostě není aktuální.

sijane
autor
13. říj 2017

@annasmyckova Kdy jsem chodila k psychologovi a psychiatrovi na vyšetření z důvodu podezření na aspergera. Vyšetření se však v tomhle směru jaksi nedokončilo. A já se pak i odstěhovala z Prahy odstěhovala.

@blahova_andrea Abych to osvětlila. U nás se nemyslí na blízkou budoucnost, ale na tu vzdálenější. Už od patnácti se doma řeší můj důchod, který bude za hodně a hodně let aktuální. Nehledě na to, že ani nevím, jestli se ho třeba dožiji. Takže já jaksi ty přestupní stanice automaticky vynechávám a jedu rovnou do konečné.

No, když se jí chci zeptat na to, jak to bude s otcem, tak mi řekne, ať to neřeším. Ať prý neřeším jeho případné styky s malou. Přijde mi to, jako kdyby ho prostě vyškrtla. Já bych to, ale ráda věděla, přeci jen je to její otec a má vůči ní nějaké povinnosti a taky práva. Ona mi nechce říct ani to základní info.

Máš pravdu manipuluje se mnou. Ví, že si to může dovolit. Vždycky bylo těžké se doma prosadit. A pamatuji si, že i kamarádky, co jsem měla, kolikrát říkaly, že by takovou matku klidně zabodly. Táta vždycky říká, že by si ji už po druhé nevzal.
A samozřejmě, dneska jsem se doma pohádala kvůli um.

blahova_andrea
13. říj 2017

@sijane neboj, důchodu se nedožiješ, protože už nebude existovat 😀 😉
hele, fakt je na tobě změnit svůj postoj a uvažování. že do tebe někdo něco roky vtloukal neznamená, že se nemůžeš vzepřít a jít jinou vlastní cestou. jsi matka. musíš být silná osobnost kvůli svému dítěti. copak chceš, aby byla uťáplá jako ty? já se jeden rok stěhovala i 3x. nějaký nevyhovující byt rozhodně není konečná. zvlášť v dnešní době, kdy máš skoro všude smlouvu na rok či dva a pak se uvidí. nenech si furt od lidí okolo lhát a zjistit si sama fakta o tom, jaký svět dneska je, jaké jsou možnosti a realita tam venku mimo tvoji bublinu s mámou.

tak ona ti žádné info zatím asi dát nemůže, protože ho neví. otec zatím zájem nejeví a soudy neproběhly. takže je to jak jsem psala...hypotetické co by kdyby a do toho se profík pouštět vlastně asi ani nesmí 😉

kvůli um se nehádej. je to tvoje dítě, dělej si věci jak chceš. já mám taky v současném přechodném bydlišti peklo. ale s tchánem. když jsme doma je to špatně, když chceme někam jít či jet, opět je to špatně. vlastně asi i dýchám špatně 😀

mili_ilim_ilmi
13. říj 2017

@sijane Myslíš s bydlením v azyláku? Ve dvou jsem byla za klienty. A chvíli jsem uvažovala, že bych do něj šla pracovat, ale nakonec jsem šla jinam. Takže zkušenost na sobě vyloženě nemám, spíš mám takový obecný přehled.

kafr
14. říj 2017

Uz jste koukala treba sem:
http://praha.charita.cz/sluzby/adgloria/
Vyhody:
Je to Praha.
Je to Charita (maji propracovany system pomoci a myslim i lidstejsi pristup)
Cena je 110,-/ den/ matka+dite
V popisu prace maji program na podporu osamostatneni klientky - pomohou vam s peci o malou a o domacnost, s hledanim prace, oriantaci v socialnim systemu a az se osamostatnite, pomuzou vam i s hledanim bydleni a stehovanim.... + chodi tam dobrovolnici na pomoc s cimkoli (s vetsimi detmi delaji treba ukoly) Nabizi toho hodne. Myslim, ze by to nemuselo byt marne...

Hlavne vypadnete od matky, jinak vam ten mozek vymyje totalne.

Drzim palce

sijane
autor
14. říj 2017

Holky, naši pokaždé, když řeknu, že chci odejít třeba do Prahy nebo někam jinam, tak at prý neblbnu. Kdo mi to bude hlídat. Pak, že maj svůj život a nemůžou mi ho podřizovat. Prostě musím zůstat u nich, protože bych to podle nich bez nich nedala. Rovněž mi vyčítají, jak je s malou zdržujem.

@blahova_andrea Mě zajímalo, jestli by si sociálka zjišťovala jaké podmínky má otec pro dítě vytvořené.

@mili_ilim_ilmi a byl jeden z nich církevní?

@kafr A pomáhají i lidem, co nejsou z Prahy? Podle rodičů jim mám ehm samou vděčností líbat ruce, jak moc se obětovávají...

mili_ilim_ilmi
14. říj 2017

@sijane Nebyl. Proč? To by tě uklidnilo nebo tě to naopak děsí?

linee
15. říj 2017

@sijane a co jsi o tom vsem myslis ty sams?Protoze tuto diskuzi sleduji uz hodne dlouho a vsude v reakcich od tebe ctu,jak nekdo neco rekl,ale tvuj nazor tady (krom vany) vubec nezaznel.Co chces a cekas od zivota TY???

blahova_andrea
15. říj 2017

@mili_ilim_ilmi a jen tak tedy pro zajímavost...s jakými klienty ses tam setkala?

blahova_andrea
15. říj 2017

@sijane tak se seber, odejdi a dokaž jim jak moc se mýlili. jak to zvládneš i bez nich a budou mít svatý klid. nebudou ti vyčítat, jak je zdržuješ, jak ti musí pomáhat. vykašli se fakt na to. pak ti zas budou vyčítat, že vás málo vidí 😀 žij konečně svůj život podle sebe a ne podle ostatních 😉

ano, pokud by ti otec chtěl dítě vzít, tak by se prověřovalo jaká je jeho situace a jestli by byl fakt schopný se o dítě postarat lépe než ty. ale to fakt vymýšlíš scénáře vykonstruované v hlavě. ale holt se smiř s tím, že když jsi ho donutila nechat zapsat do rodného listu, tak má teď i práva nejen povinnosti.

kafr
15. říj 2017

@sijane ja to za tebe vytelefonovavat nebudu, neznam te. Sedni si, sepis si fakta, argumenty proc potrebujes jejich pomoc, abys to mela srovnane, zavolej tam a uvidis. Centra pro matku a dite nejsou v kazdem meste= rekla bych, ze budou brat i mimo Prahu. Proste to musis zkusit.
Tvoji rodice jsou emocionalni vyderaci, mam doma neco podobneho, oni si neuvedomuji, ze mi ublizovali, maji to tak proste nastavene. Bydlim 500km od nich a jsem stastna (rodice uz min, ale mamka za to muze sama) Ja ma spokojeny zivot a rodice vidam 4-5x za rok, zatnu zuby a vydrzim to. Vsechny rodiny nejsou idealni ale deti jsou ti posledni, kdo za to muzou.
Odejdi. (Vratit se pokorne urcite budes moci kdykoli- budou vycitat, ze ti to rikali, ze jsi neschpna atd, ale to delaji uz ted, takze pro tebe nic noveho 😀 )

sijane
autor
15. říj 2017

@mili_ilim_ilmi Slyšela jsem, že církevní jsou ehm slušnější.

@blahova_andrea Donutili ho zapsat naši, aby náhodou se nepřišlo o peníze...
Víš, co je vtipné? Já už dvakrát odešla, ale musela jsem se pak se staženým ocasem vrátit zase zpět, pač mě nechali lidi, kteří mi byli té době oporou...
Podle sebe, vidíš a to se doma tvrdí, jak jsou nuceni žít podle mě...

Je pravda, že bez rodičů jsem klidnější. A paradoxně umím bez nich fungovat. Nedávno jsem třeba vařila oběd a měla malou v nosítku. Docela to šlo. Jen to krájení... A když jsou naši doma, tak je to horor. Furt samé kecy, jak je to hrozné, jak to nejde, jak je to problém...

@linee Tak původní plán byl chlap, dům/byt a děti. To vše nejlépe mimo rodné město. Určitě bych chtěla, aby mě naši nechali jít, abych pokud možno odešla v klidu a nedopadlo to jako s máminy rodinou. Kdy je polovina příbuzných vyděděná a o další polovině se nemluví. Chtěla bych se přestěhovat buď někam do velkoměsta nebo na jeho okraj. Rozhodně bych nechtěla do Brna. Tam jsem už byla a vůbec se mi tam nelíbilo. Naši zřejmě trpí nějakým druhem syndromu opuštěného hnízda, které si nechtějí ale přiznat. A tak to vše svádí na mě. Furt jenom, že já si mám uvědomit a já to nechápu, mě to nedochází. Ne fakt mi nedochází takové věci jako, proč máma nejde na operaci. Místo toho už dva roky podle ní zkouší s močákem, který ji leze z pochvy ven a musí si ho zatlačovat zpět. Na jejím místě na tu operaci jdu. Děti mám, jsem po menopauze a na sex dělohu netřeba. Ne, ona nejde, abych si mohla litovat, jaký je chudák.
A rozhodně nechci dokonce života zůstat v rodném městě a pracovat jako dělnice u pasu přilehlých továrnách. Jak si to představují naši.

kafr
15. říj 2017

@sijane
Pises: "Já už dvakrát odešla, ale musela jsem se pak se staženým ocasem vrátit zase zpět, pač mě nechali lidi, kteří mi byli té době oporou..."
Ty ale musis odejit definitivne a tak, abys nevysela nekomu na krku. Ted s prckem to bude tezke, ale zkus to, zkus do te Prahy zavolat a kdyz to nevyjde tam, hledej jine podobne zarizeni, ne jen ubytovani, ale aby tam byla i socialne -pravni podpora a zazemi do zacatku. Jsi sikovna, mas schopnosti, ktere se daji uplatnit i pres net- da se domluvit i pri miminku prace z domova (-tim nemyslim u rodicu)
Presne jak pises - kdyz jsi bez matky, jsi v klidu. Takze budes i schopnejsi, kdyz ti nebude nekdo furt opakovat, jak to nejde.
(To je moje mati jak vysita - cely zivot mi predhazuje dcery svych kamaradek, jak jsou sikovne, co dokazaly, co maji. Je trapne muset vlastnim rodicum dokazovat, ze nejsem neschopny debil. Ja si myslim, ze je to jejich mindrak, ktery si projektuji na me. Oni jsou totiz "pri-zdi-sraci" kteri se boji jakekoli zmeny a tak ji radeji predem zavrhnou, co kdyby se to nepovedlo a vymysli milion problemu, proc to nejde.)
Tak si priprav doskociste, rozebehni se a skoc!