Vzdaly byste se dítěte, aby mělo šťastný život?

sijane
8. říj 2017

Už to bylo trochu nakousnu to, ale vzdaly byste se svého dítěte z důvodu, aby mělo šťastný život? Respektive:

„Tak pořád tu byla možnost adopce, aby to dítě mělo úplnou rodinu, která po něm touží a miluje ho.“

Dokázaly byste se vzdát dítěte, kterému je několik měsíců, milujete ho, staráte se s láskou o něj, jen proto, že jste mu údajně zničily život, protože jste bez chlapa nebo vaše životní situace není jaksi růžová?

Co by vás donutilo se opravdu vzdát dítěte, se kterým jste si již vytvořily vztah?

journals
16. říj 2017

@mili_ilim_ilmi Jenže to je práce pro psychologa. Možná si zkus dohledat i jiné diskuze, které zde byly založeny, třeba pochopíš. Tato diskuze není první a nebude určitě ani poslední.
Souhlasím s tím, že problém bude hlubší, ale opět - musí se chtít řešit a psychologa za ní nikdo nevyhledá, za sociální pracovnicí s ní nikdo za ruku nepůjde, bydlení jí nikdo nenajde. Pokud ona sama nechce, tak ani není s čím jiným jí pomoci. Kdyby aspoň trochu chtěla, vše má řešení, vše jde nějak řešit a vymyslet plán toho, co je prioritní. Ale pořád to prostě končí u toho, že se nechce a přichází jedna pitomější výmluva za druhou. A to není ani o tom mít problém jít za psychologem - vždyť v tomto případě je problém úplně všechno - odstěhování se nejde - není vana. Najít nové kamarádky nemůže - všechny ženský jsou až v Plzni, je to náročný a dlouhá cesta. Práce - neví jak jí najít a nevěří, že je dost míst. Bydlení - prý to nezvládne a neví kde by vůbec chtěla začít žít, možná Praha. Zajít na sociálku - problém, protože tam je jen jedna paní, kamarádka rodičů. Dítě - neví a není si schopná zjistit, jaká jsou její práva, kdy jí mohou dítě reálně odebrat.... atd., atd.
Chápeš - ono to není jen o tom psychologovi. Ono to je snad už i o tom, že uvařit pitomej čaj je problém, protože neví, jestli to ta konvice dokáže, jestli ta voda není závadná a jestli se tam lije horká nebo studená voda. Tady je problém prostě úplně všechno

linee
16. říj 2017

holky,a ted jsem si jista,ze jak tady verejne padlo,ze to muze byt troll a zaclo zpochybnovani diskuze,se zakladatelka neozve...

mili_ilim_ilmi
16. říj 2017

@annasmyckova JJ, o poradnách vím. Jiné diskuse od slečny jsem nečetla, jsem tu po dost dlouhé době.

mili_ilim_ilmi
16. říj 2017

@linee Proč by to měl být troll? Lidí s podobným přístupem je docela dost.

sijane
autor
16. říj 2017

@journals Kdybych nepracovala, tak nemám mateřskou. Tohle se stalo pár let dozadu. Z poslední práce mě chtěli v těhu vyhodit, že jim nechci dělat na tři směny jako levná pracovní síla z východu. Měla jsem papír od doktorky. A psala jsem, že si o mě lidí kvůli mojím obtížím s ovládání pohybu myslí, že to jaksi nezvládnu. Pravda je, že jsem ji byla v nucena hledat v době, kdy jsem zároveň lítala neustále po neurologii.

A btw. uvařit čaj má moje matka, ne já. A pro ní je všechno problém. Já jsem třeba začala používat nosítko a malou v něm uspávat. Ale připadá mi, že se některé věci jaksi ignorují a vezme se jenom něco.

A bavila jsem se o tom s tátou, se kterým se dá o tom tak nějak bavit a ten říkal, že nevidí důvod, proč bych měla odejít. Že bych tam byla sama a nudila se celý den s děckem na krku. A ten, kdo mi to radí, je škodolibá slepice na internetu, která se sama nudí, tak chce, aby další blbeček byl na tom podobně jako on. A do azyláku chodí ty, které nemají zázemí. Partner je nechce, rodiče taky nebo mají malý byt a nemůžou se k nim i s dětem nastěhovat a nebo zemřeli. Podstatě říkal, že osamostatnit jedině s chlapem, jinak nevidí důvod, proč se chodit někam sama nudit. A taky, abych chodila teď, to spíše až malá půjde do školky. Rovněž říkal, že celá naše ulice je: syn/dcera u rodičů i s dětmi. Takže to mám prostě překousnout a na lidi na internetu se vysrat. Kecají prý bludy.

Tolko k tomu. Takže si to přeberte, jak chcete. Jen vám ukazuji s čím bojuji. A na konci měsíce mě čeká soud,

@mili_ilim_ilmi To druhé. Byla tam, kde neměla. Ta pracovnice měla kecy ohledně toho, že jsem sama s dítětem. A momentálně se sociálkou musím řešit věci kolem malé, Zastupují ji u soudu. Také jsem se dozvěděla, že se moje babi, kterou jsem nikdy neviděla, chovala stejně jako se chová máma. Prý je to rodové. Měla to prababi, babi... A dědictví po dědovi... PAS... na to je psycholog, že? Prý je to dědičné. No bůhví, co se u nás dědí ze strany matky... A máš pravdu v tom, že některé věci, se spoustu lidem špatně chápou.

linee
17. říj 2017

@sijane holka,nic ve zlym,ale udelej si v tom poradek sama. Tady uz zaznelo tolik rad,ze kdo chce,neco s tim udela. Ty vzdy ale jenom reagujes,jak kdo zase neco povidal,ale podle mne nemas na celou situaci svuj nazor.
Odpoj se od virtualniho sveta,zacni zit ten realny,udelej si v hlave,priorotach a zivote jasno a kdyz budes potrebovat s necim pomoct,tak se opet ozvi.

mili_ilim_ilmi
17. říj 2017

@sijane No ono v zásadě nezáleží na tom, co ti rádi táta nebo lidi z netu. Důležité je to, co chceš ty. Tvým rodiče nemusí souhlasit a tím, co uděláš, ale t zase nepotřebuješ jejich souhlas, jsi dospěla a už dávno si můžeš žít podle sebe a ne podle rodičů. Spousta rodicu prostě proti odchodu děti z domu bojuje. Spousta rodicu si odmítá přiznat, že jsou děti dospělé a chtějí o nich pořád rozhodovat. PAS jsou poruchy autistického spektra a jsou dědičné.
Táta i máma se můžou cítit ukrivdene. Mají třeba pocit, že pro tebe dělají první poslední a ty jsi nevděčná. Ale to, co si oni myslí, to ještě neznamená, že to musí být pravda. A hlavně ty nejsi zodpovědná za jejich pocity. S těmi se musí naučit zacházet rodiče. Na druhou stranu rodiče ale nejsou zodpovědní za to, jak je to tobě, jsi dospěla a máš zodpovědnost sama za sebe. Smíš o sobě rozhodovat. Zkus si to párkrát za několikrát opakovat.

journals
17. říj 2017

@sijane v tom pripade tatinkovi prosim rekni, ze jedna z tech slepic fakt nema co zavidet...osamostatnila se uz v dobe studia na VS, peclive si vybrala otce svych deti, ma vlastni byt a auto, s manzelem vydelavaji celkem pekne a zijou bez dluhu. Tvuj zivot bych fakt nechtela, to mu muzes vzkazat. Ale ty jsi s nim ocividne v pohode, takze asi v poradku. A za pulroku tu bude nova diskuze...

blahova_andrea
17. říj 2017

@sijane proč by měla čaj vařit tvoje matka a ne ty? jako když nebo tvoje dítě budete chtít čaj, tak ho má vařit tvoje matka? 😲 jak se chceš starat sama o sebe, když nepřevezmeš zodpovědnost ani za takovou banalitu? možná fakt rodiče nevěří, že jsi schopná žít bez nich, protože jsi nikdy neudělala nic proto, aby sis tu jejich důvěru získala. aby si mohli myslet, že jsi soběstačná

blahova_andrea
17. říj 2017

@sijane vůbec nechápu, proč se o tom, že si píšeš s lidmi na netu a že chceš odejít, ještě s rodiči mluvíš. když víš, že vše shodí, že tě v ničem nepodpoří. jasně, že se jim nehodí do krámu, aby ti někdo otevřel oči, ukázal realitu. a proč by ses jako měla jinde nudit? co teď děláš celé dny? já si teda myslím, že matka věnující se malému dítěti a k tomu chodící po brigádách, aby ho uživila, se teda rozhodně nenudí. a to, že nemá některá chlapa taky není důvod, aby hnila u rodičů do smrti!

sijane
autor
17. říj 2017

@blahova_andrea Ale ne, tys to špatně pochopila. To není o tom uvařit čaj pro dítě a kdo ho uvaří, ale umět udělat čaj. Narážela jsem na Journals komentář: uvařit čaj je problém. Opravdu si to někdy přebíráte...
Jako vy furt nechápete, že moje není jako vy. Ona se o rodinu nikdy nestarala. Ona nepere, nevaří, nic. Jenom nadává. Ani když jsme byly malé, tak se s tou péči nepředřela. A uvařit nám čaj, byl pro ní problém. Třeba takové ty kašičky pro děti nám vařil táta, pač to na mámu bylo moc složité a neuměla to.

luckamarcu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
linee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blahova_andrea
17. říj 2017

@sijane no možná špatně pochopila, protože ne vždy ideálně své myšlenky formuluješ 😉 no a jak ty jsi na tom teda s péčí o dítě, domácnost? vaříš? pereš? zahradničíš? uklízíš? jsi schopná? pokud ano, měla by ses cítit "nad" svou matkou a z jejích keců si nic nedělat. nebo jdeš v jejích stopách? zamysli se

annasmyckova
17. říj 2017

@sijane čím déle pročítám tvé příspěvky, tak si myslím, že bys opravdu zatím neměla odcházet od rodičů -zvlášť, když máš oporu v tátovi...když vám vařil kašičky a zastával roli mámy, tak by třeba zvládl i pohlídat malou, kdybys musela kvůli zdraví zůstat v nemocnici...Dej se do kupy zdravotně i řeš to podezření na Aspergera (psycholog by ti vážně pomohl, naučila by ses, jak na vzahy a komunikaci), tvé zaběhané vzorce chování a jednání utvrzují tvou matku v tom, že jsi neschopná a nesamostatná (protože se tak jevíš i ostatním) -a proto ti pořád bude stát za zadkem a kecat ti do života. Myslím, že jsi něco zdědila i z matčiny strany, protože jen tady naříkáš a nic praktického neděláš pro to, aby se to změnilo.. (stejně tak jako tvoje mamka naříká nad vyhřezlým močákem a nejde na operaci...). Jsi zodpovědná sama za sebe, jak svůj život prožiješ záleží jen na tobě, ne na druhých. Zatím se projevuješ jako loutka...tím své dcerce nic moc pozitivního nepředáš...prostě se to zacyklí a ona bude jen kopírovat to co viděla doma -mámu bez vlastního názoru a sebeprosazení. Žij svůj život, to ti moc přeju🌷

sijane
autor
17. říj 2017

@blahova_andrea Pere a zahraničí u nás zásadně táta. No, přiznám se, že jsem bordelářka. A uklízení mě moc nebere, ale ne že bych ho vůbec nedělala. A úplně nejraději ho dělám spíše jinde než doma. Souvisí to s chováním rodičů v minulosti.
Rozhodně jsem po mámě nepodědila lásku k vaření a pečení. Máma by ti nikdy neupekla roládu nebo domácí sušenky. A malé dělám mrkvovou štávičku a vyzkoušela jsem kašičku. Přemýšlím s čím budu pokračovat.
Když mě podstatě trápí pomalu vše, co někdo řekne, pač mám i jaksi krizi identity.

sijane
autor
17. říj 2017

@annasmyckova Jsem rozhodnuta nedělat některé věci, co mi dělala máma. Jako
pravidelné buzení o půlnoci a řvaní kvůli špatné známce nebo zakazovat chodit ven a hrát si s kamarády. Dokonce ani kolikrát nesměli k nám.

annasmyckova
17. říj 2017

@sijane to je dobře, to je cesta jak z toho ven...Každý rodič je nedokonalý a svoje dítě "poznamená", určitě dělá chyby každý ty i já, ale máš to teď v rukách, jak co bude v budoucnu....už nejsi "maminčina", ale "svoje"

linee
17. říj 2017

Asi takto.Odpoledne jsem napsala,ze se jedna rozhodne o troll a zakladatelka ceka,az nekdo zareaguje.A za hodinu byl prispevek adminem smazan,ze se jedna o urazku...
Holky,pokud chcete ztracet cas,klidne sem dale prispivejte.

@sijane tobe preji,at to vse vyresis tak,aby to vyhovovalo tobe nejvice...

kafr
18. říj 2017

@sijane tak hele ty chudinko, mame tady popsano 5 stranek, kde ti vsichni mozni radi, podporuji a fandi. Tvoje odezva je, ze to nejde a muze za to tvoje matka.
Vsichni tady uz pro tebe udelali vic nez dost. Chtela bych vedet, co jsi za tu dobu udelala ty?!!! Jestli nic a jen tu fnukas, tak jdi do ... ! Asi maji rodice pravdu. Asi nejsi schopna se postarat o sebe natoz o malou.

A pro vas ostatni: slecna mi pripada jako energeticky upir, ktery tady s nama jen hraje nejakou blbou hru.

veronicka89
2. zář 2018

Ty by v 1. Rade mela zkusit nejakeho dobreho psychologa ...

Ne ze bys byla nenocna !!! Ale aby ti otevrel oci a ukazal o cem zivot vlastne je ...jak se mit rada a vlastne celkove ...asi se vsim ...

veronicka89
2. zář 2018

@kafr napadlo te ze to treba z neceho prameni uz jen to ze do mesta vzdaleneho 30km potrebuje 7 hodin...mluvi o necem...ona potrebbuje pomoc a ne slyset to co poslocha cely zivot nejspis...

kafr
2. zář 2018

@veronicka89 opravdu jsi přečetla celých 5 stran této téměř rok staré diskuze? Plus předešlou diskuzi, kterou tady autorka měla?