1. IUI na podzim 2011. S hormony nebo bez?

andromeda82
25. zář 2011

Ahoj, už přes rok se s manželem neúspěšně snažíme o mimi, a tak uvažujeme v brzké době nad IUI. Je na tom někdo podobně? Pojďte popovídat! Také uvítám rady od těch, které již IUI absolvovaly. Braly jste před 1. IUI Clostilbegyt nebo jiné hormony, ačkoliv jste dle testů měly ovulaci v pořádku? A jaký byl výsledek? Díky za informace.

andromeda82
autor
6. říj 2011

@mariiianka My jdeme taky zítra. Poprvé. Tak jsem zvědavá, co a jak. Taky tomu moc nevěřím. Manžel má špatný spg a já jsem k tomu už několik dní hodně nachlazená. Ale zase mám dobrý pocit, že pro to začínám dělat něco víc, když to přirozeně nejde. Třeba to vyjde. Musíme doufat🙂

mariiianka
6. říj 2011

@andromeda82 tak to budu držet palečky.Musíš věřit,nesmíme myslet negativně.No i když já raději pomlčím,taky mám ještě malý kousíček v sobě a říkám si co kdyby náhodou to teď vyšlo.
@tumamka ahoj,přesně vím o čem mluvíš,hodně hodně štěstíčka,aby se zadařilo

mautas11
6. říj 2011

Ahoj, tak dnes jsem zkusika jen pro zajimavost test jestli bude jeste pregnyl, a vysel tak ze po pregnylu ani pamatky a to po 7dnech.zitra je to tyden od IUI a uz me to nebavi to cekani spise to vnimam pesimisticky jak optimisticky.pa

tumamka
7. říj 2011

@mariiianka Mě doktor říkal,že mám nízko sliznici,tak že nám moc šance nedává,ale chtěli jsme to přes to zkusit.Pak jsme se navíc ještě dozvěděli,že má manžel špatný SPG,tak že s úspěchem moc nepočítám,jenom malinko doufám,že se třeba stane zázrak 🙂 Zítra už by mohla dorazit mrcha,tak doufám že se teda apoň nebude nikde toulat 😒 .Proč nechceš na umělý oplodnění?Já se chci poradit s doktorem,jestli by to šlo,kdyby se to nepovedlo,že bych šla rovnou na umělý.Tam je přece mnohem větší šance úspěchu,ne?

barakara
7. říj 2011

@mautas11 no s tim pregnylem tomu moc nerozumi a to je dobre nebo spatne, ze vyprchal?
7dni po IUI me prijde moc brzo testovat, nezoufej....to se urcite jeste vyvrbi.
Ja se chci drzet alespon 12dpiui, mam to nahoru dolu.

mautas11
7. říj 2011

No ja prave chtela zkusit jestli je tam pregnyl.jo ja to taky snad vydrzim.boli me vajecniky a stridave bricho.

holanci
7. říj 2011

Holky píchaly jste si Pregnyl samy nebo jste chodily k doktoru? Co vím, tak někdo si píchá sám, někdo jde k lékaři. Já mám doma 3 krabičky pregnylu, nechci do toho zatím lézt, ale je tam i jehla, nebo je to jen ampule - poraďte 🙂
Nechce se mi totiž chodit na 3 injekce, kdybych to zvládla, raději bych si píchla sama, ale bojim bojim. No ale co bychom pro mimouše neudělaly, že 😉

barakara
7. říj 2011

@mautas11 vydrz budem testit spolu 😉
@holanci me to pichnul manzel, ale kdyby to nezvladl byla jsem pripravena sama 🙂 ta jehlicka je malinka a neboli to to, v baleni jsou dve jehly jedna na pichani a jedna na mixovani a na vtahavani nebo jak se to rika a ta je velika. Myslim, ze jde jen o to prvni pichnuti pak uz by to melo jit. Doktor rikal, ze to pichnout do speku, tam to boli min a poradne ho smacnout tim to jakoby trochu umrtvis.

mariiianka
7. říj 2011

@tumamka tak mam za sebou 4.IUI a zase vyčkávat.Jen mě teď bolí podbříšek,předtím jsem tohle nikdy neměla,bylo to v pohodě,ale dneska je to teda fakt jiný.My jsme oba v pořádku,tak nevím proč se nedaří.V pondělí nasazuji utrogestan.Né že bych nechtěla,ale že to dojde až jsem,tak s tím jsem fakt nepočítala.No ještě uvidíme,třeba se stane zázrak.

andromeda82
autor
7. říj 2011

Tak už mám IUI taky za sebou. Ovšem vyhlídky mizerné. Spg velmi špatný, ještě horší než minule a to už tehdy na IUI ani moc nebylo. Tak už pomalu přemýšlím nad IVF, to by pro nás mohla být naděje, ale dost se toho bojím.
Dnes jsem dostala k užívání Utrogestan, Prednison a Anopyrin. Holky, nevíte, k čemu je co dobré, ať to nemusím vyhledávat. Děkuji.

andromeda82
autor
7. říj 2011

@mariiianka Utrogestan až v pondělí? Já ho mám začít užívat už od dneška. Vůbec tomu užívání hormonů nerozumím.

mariiianka
7. říj 2011

@andromeda82 prý stačí v pondělí,taky se v tom nějak nevyznám.Posledně jsem chytla jinýho doktora a ten mi právě taky řekl hned.¨Myslím že když začnu zítra,tak tím nic nezkazím.Hlavně nezouvej,třeba to dopadne.Mě zase včera doktor řekl že spermiogram nic moc a když jsem se na to dnes ptala doktorky z laboratoře,tak zase říkala,že je to v normě.Taky jsem z toho všeho nějak mimo 😒

andromeda82
autor
7. říj 2011

@mariiianka Tak to určitě nemáte tak špatné, když alespoň jeden z nich řekl, že je to v normě. To je nadějné.
Já jsem ležela na sále, přišla paní z laboratoře se spermiemi, už na výrazu tváře jsem poznala, že to není dobré, a pak rovnou řekla, že je to velmi špatné a prý měli co dělat, aby z nich vybrali alespoň nějaké. Doktor neříkal radši nic. Vlastně jo, ještě než přišla paní z laboratoře, tak ať to doma pojistíme až zítra ráno, když přišla s výsledkem, tak pak řekl něco v tom stylu, že se teda můžeme snažit, kdy chceme.

andromeda82
autor
7. říj 2011

@mariiianka A ten Prednison a Anopyrin nemáš? Jen Utrogestan?

mariiianka
7. říj 2011

@andromeda82 třeba to dopadne,uvidíš.Mam jen utrogestan,5 dní jsem měla Clostilbegyt a včera mi píchli ovitrelle

holanci
7. říj 2011

@barakara Fakt jsou v tom balení jehličky? Vždyť je to taková malá krabička 🙂 No tak já ji asi rozlepím a mrknu do ní 🙂 Jinak děkuju moc za info.

mautas11
7. říj 2011

@holanci ahoj mě to píchla švagrová, já tedy v balení jehličky neměla, dala mě je sestra u dr., taky jsem se bála a v poho.no sama bych si to asi nepíchla. měj se

andromeda82
autor
8. říj 2011

@holanci Já jsem v balení měla jen dvě ampule - s práškem a s roztokem. Jehly mi dala sestřička v CARu, stejně jako dezinfekční polštářky. Mně píchal injekci mažel, je pravda, že to byl napoprvé trochu adrenalin 🙂 , ale nakonec to bylo celkem v pohodě.

barakara
8. říj 2011

@holanci aha tak ja sem dostala asi full set 😉 mela jsem tam i ty jehly. Tak drzim palce at to moc neboli a jde to rychle.

joeyne
8. říj 2011

@andromeda82 Ahoj! 🙂 Vůbec nebuď pesimistická, i když já měla taky smíšené pocity!!! Snažili jsme se 3 roky, pak nás poslali na IUI. Brala jsem clostilbegyt, díky němu se mi vytvořily 4 pěkné folikuly. Po UTZ mi doktor řekl, že si mám 21.8., což byla neděle, píchnout pregnyl a v pondělí 22.8. se dostavit na inseminaci. Celé to proběhlo rychle, jako obyčejná prohlídka u gynekologa, myslím, že během půl minuty bylo hotovo. Nic mě nebolelo, pod hlavu mi dali polštář, přikryli mě peřinou a měla jsem 20 minut odpočívat. Ještě mi tam zavolali manžela, tak byl v té místnůstce se mnou. Když jsme odcházeli, ještě nám radili, ať to doma posichrujeme. 😵 Dnes jsem v devátém týdnu. 😉

joeyne
8. říj 2011

@andromeda82 Aha, promiň, reagovala jsem na stranu č.2. ☹

kockacz
8. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat, jake musi byt rozmezi mezi jednotlivymi IUI? Dela se v jednom cyklu jedno IUI? Uvazujeme o tom, tak sbiram info.... 😉

holanci
8. říj 2011

@mautas11
@andromeda82
@barakara holky tak jsem dneska do krabičky vlezla a skutečně tam jsou jen 2 ampule, tak uvidíme, jak to bude. Buď řeknu sestřičce a zkusíme to doma, nebo budu poctivě chodit k doktoru 🙂

holanci
8. říj 2011

@joeyne Veliká gratulace 😉

tumamka
9. říj 2011

@mariiianka Úplně tě chápu,já tomu taky dlouho nemohla uvěřit,že i mě se může něco takovýho stát ,my už totiž jedno dítko máme a podařilo se nám hned na 1. zasnažení,tak že nás tohle nikdy ani nenapadlo,až teď jsme si uvědomili,jaký jsme měli vlastně veliký štěstí.Jinak taky každý měsíc čekám na zázrak,dneska ráno jsem si dokonce vsugerovala i pozitivní těhu test,nikdo tam ty // neviděl,jen já viděla slabýho ducha.Odpoledne dorazila mrcha a vyvedla mě z omylu,ale říkám si,jestli už bych si s tím neměla někam dojít 😀 😀 😀.Tak ať ti to do čtvrtice vyjde 🙂

tumamka
9. říj 2011

@holanci Mě to doma píchal manža,na vybranou mě ani nedali,prostě mě to šoupli a ať si to píchnu 🙂 .Teda měla jsem z toho docela vítr,ale nakonec jsme to v pohodě zvládli.Sama bych to asi nedala,ale jestli máš doma někoho kdy by ti to byl ochotněj píchnout tak si ušetři cestu k doktorovi a a užij si to v pohodlí domova 🙂 😉

tumamka
9. říj 2011

Holky tak já to dnes ráno nevydržela a testila jsem o den dřív.Test samozřejmě negativní a odpoledne dorazila mrcha,chjooo 😒 .Tak že naše 1. IUI neúspěšné 😖 No na štěstí jsem s tím docela počítala,páč ani doktoři nám moc šancí nedávali,tak doufám že tento cyklus půjdu hned na další 😉 .

mariiianka
10. říj 2011

@tumamka tak to mě mrzí.Takhle jsem to měla vždycky já,testla jsem a druhý den jsem to taky dostala.Tak teď na to už kašlu a budu vyčkávat.

andromeda82
autor
10. říj 2011

@tumamka To mě mrzí. Člověk, i když ví, že jsou u něj ty šance malé, stejně ve skrytu duše doufá. Mám to taky tak. Vím, že kdyby se nám s našim velmi špatným spermiogramem povedlo, byl by to zázrak, ale stejně trocha naděje zůstává.
Jdete do dalšího IUI? Já už pomalu přemýšlím, jestli jít na 2.IUI a doufat, že bude spg lepší a tím i nějaká šance, nebo se na to vykašlat a jít do IVF.

majkl81
Odpověď byla odstraněná
Zobraz