1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

tofife
26. dub 2014

@mmarch Takže ještě nemáš potvrzení od dr.? Ale když máš ducha, tak to určitě vyšlo, navíc ta prsa, když tě bolí! Nemocenskou máš od kdy? Už během stimulace nebo až od transferu? Já nevím, jak to udělám ☹ Když jste zamrazovali 6ti denní embryjka, tak jste měli prodlouženou kultivaci, že? A kolik embryjek z kolika zůstalo všech šest dní? Promiň, že mám tolik otázek, ale moc mě to zajímá, když to mám před sebou 🙂 A jaký jsi měla protokol? Já dostanu protokol teď v pátek, ani nevím, jestli krátký, nebo dlouhý, nebo jaký 🙂 Děkuji za odpovědi a přeju sílícího ducha!! 😉

mmarch
26. dub 2014

@livi28 to tak nemuzes vubec brat, ze vetsinou prvni nevyjde, musis myslet pozitivne a nestresovat se, ze by to nevysli. Vim ze se to lehce rika, ale mam to zrovna za sebou a zatim jsem uplne pozitivni a vypafacto, ze by nam hned 1.pokus mohl vyjit, ale pssst. Neboj, urcite vam to taky vyjde 🙂

mmarch
26. dub 2014

@tofife klidne se ptej, taky jsem se ptala, od toho tu jsme.mam polycyst.vajecniky a mela jsem kratky protokol upraveny prave pro ty polycysticke. 14dni od 2.DC jsem si pichala rano jen jednu injekci.vajecniky reagovali dobre na male davky. Nemocenskou mam az od ET driv by to bylo zbytecne, teda pokudvti zamestnani dovoli tak co 2.-3.chodit na utz do caru.mela jsem 18odebranych vajicek, chytlo se 6, jedno jsme zavedli a tri dosly do 6.dne. pry to byl hezky uspech bez pomoci.zitra zkusim dalsi test, tentokrat citlivejsi.ten dnesni mel citlivost az 25jednotek, na zitra mam 10.

tofife
26. dub 2014

@mmarch Dr. mi taky říkala, že začneme od 2. DC, takže to asi budu mít taky ten krátký protokol. Taky bych dala nemocenskou od ET, pokud těch injekcí je tak málo. Do CAR budu dojíždět, jak bude třeba na ty UTZ.. A injekce jsi aplikovala stříkačkou, nebo perem? Ty jo, 18 vajíček, to je dost! A to se chytlo 6, jedno jste zavedli a pak jste 3 ještě dále nechali kultivovat do 6. dne? To je stejně šílené, že z 18ti jich zbyla asi třetina.. To jsem zvědavá, kolik jich budu mít já 🙂 Jsem z toho úplně na prášky.. vkládám do toho takové naděje 🙂 A odběr vajíček jsi měla v celkové narkóze? Na zítřejší testovaní držím všechny palce 🙂

mmarch
26. dub 2014

@tofife myslim ze i dlouhy zacina od zacatku cyklu jen se picha neco jine a pak v polovine se prida ale nejsem si jista, vsak uvidis.do 6.dne jsme nechali vsech pet, ale jen tri rostly tak jak mely.i kdyz se chytla jen tretinactak i to je uspech bez napichnuti.pichala jsem perem, z klasicke injekce jsem mela docela strach, tak jsem za pero byla rada. Odber v celkove narkoze, cele to trvalo 20min.vcetne pripravy.jelo to jak na bezicim pase 🙂 pak jsem si tam2hod.polezela, na wc se mi podlomila kolena tak jsem dalsi pul.hodinku polezela 🙂

tofife
26. dub 2014

@mmarch Napíchnutí myslíš ICSI? Já jsem nad tím přemýšlela, ale nevím, jestli to není zbytečné, když má manžel dobrý spermiogram.. Ale zase nechci nic podcenit. Co myslíš? To pero bych taky chtěla, neumím si představit, že bych si píchala klasické injekce. Pregnyl před IUI mi vždycky píchnul manžel, takže jsem to zatím nikdy nemusela dělat sama 🙂 Připlácí se za to pero něco? Podstoupila jsi před IVF nějaké IUI?

mmarch
27. dub 2014

@tofife ano napichnutim myslim icsi. Embryolozka mi to doslova nutila ale manzel mel ukazkovy spermio a dali jsme na doktora. Rikal, za prvni pokus je spis experimentalni, ze pokud nemame zadne konkretni problemy tak by nedaval zadne metody navic, ze prvne uvidi stav mych vajicek, spermii a jejich reakce.ze az do druheho pokusu by vic investoval a pridal to, co uzna za vhodne, v cem uvidi problem a plne jsme s tim souhlasili. Za pero jsem neplatila ani za zadne leky, chodim do centra ve fakultni nemocnici, usetrili jsme tak hodne penez. Na iui jsem byla 4a nic.nekteri rikaji ze je to ztrata casu, ale jsem rada ze jsem to zkusila, nikdy nevis 🙂

78marcela
27. dub 2014

@mmarch tak co dnešní test ?

mmarch
27. dub 2014

@78marcela opet duch ale o dost silnejsi, uz je skoro jak kontrolni carka 🙂

78marcela
27. dub 2014

@mmarch tak to potom není duch ale krasna čárka., moc ti blahopřeji. Krasne 😉

tofife
27. dub 2014

@mmarch Já mám právě taky doktorku, která nechce nutit zbytečně nic navíc.. Jediné, co nám doporučila, je prodloužená kultivace, ale tu jste měli taky, takže to je určitě dobrá věc. Ale ještě jsme s ní neměli schůzku, kdy bychom to probírali konktrétně, tak nevím, co nám ještě řekne. To je fajn, že za pero se nedoplácí, to bych chtěla. Já jsem už po 2. neúspěšné IUI ztratila víru v tuhle metodu, ale šli jsme ještě do 3. pokusu, protože jak říkáš, nikdy nevíš.. 🙂 Tento cyklus máme plánovaný styk s Pregnylem, jinak nic. 4. pokus už nám ani nenabízeli a my jsme už ani nechtěli. Stimulovat bych měla začít kolem 20.5. Strašně moc bych chtěla, ať to klapne 🙂 A ještě k té nemocenské... po ET jsi na ni nastoupila a teď budeš chodit normálně do práce, nebo zůstaneš doma na rizikovém? Já jsem myslela, že bych byla doma od ET po potvrzení těhotenství...

anew
27. dub 2014

ahoj holky, jste tu některá, která má IVF teď v květnu před sebou?🙂

tofife
27. dub 2014

@anew Já se hlásím 🙂 V květnu mám první pokus. Co ty? Kterého května jdeš?

anew
27. dub 2014

@tofife Super 🙂 Já taky první pokus. 2. května si jdu pro rozpis a první injekci..🙂 Jaký máš protokol? Kam chodíš do CAR?

mmarch
27. dub 2014

@tofife za pero jsem nedoplacela, ale je to jak kde, u nekterych soukromych car jsem videla doplatek 1000-2000. Neschopenku mam zatim na 14dnu, pak jdu do caru na krev a podle vysledku se domluvime co dal.pokudto nebude nutne, tak doma nechci byt, mam v pohode praci v kanclu.prodlouzena kultivace je bez debat, ta by stopro mela byt.podle vyvoje pak rozhodnou jestli zavedou uz 3.den nebo 5.moje se vyvijelo hezky, tak zavedli uz treti den, je lepsi kdyz co nejdriv uz roste prirozene v tobe 🙂

tofife
27. dub 2014

@mmarch Tak snad nebudu doplácet tolik.. ☹ Já mám taky v pohodě práci v kanclu, takže proto jsem chtěla neschopenku jen na nejnutnější dobu. Takže asi jako ty 🙂 Chtěla bych být mezi lidmi co nejdéle.. Ahaa, takže je nenechají kultivovat vždycky celých šest dnů, někdy ho zavedou i dříve, když se vyvíjí dobře, to jsem nevěděla 😉 ! Už nevím, na co se ptát 🙂 Nevíš, co bych ještě měla vědět? Na co si dát pozor? 🙂 Děkujii 😎

tofife
27. dub 2014

@anew Tak to jdeš dříve. Já jdu 2.5. teprve pro protokol a domluvit se s doktorkou na všech detailech. To budu mít před ovulací. Se stimulací začnu až na konci května, kdy má přijít MS. Tento cyklus proběhne plánovaný styk s Pregnylem. Takže ještě ani nevím, jaký protokol budu mít.. Chodím do Reprofitu Olomouc. Ty kam? A jaký máš protokol? Se stimulací teda začínáš už teď v pátek?

anew
27. dub 2014

@tofife Jojo, se stimulací začínám už v pátek, ale taky jsi jdu zároveň pro rozpis a podrobné informace, tak dej určitě vědět, až budeš mít víc info. 🙂 Já mám dlouhý protokol 🙂

tofife
3. kvě 2014

@mmarch
@anew
Ahoj, holky 🙂 V pátek jsem vyfásla tašku plnou léků, stříkaček, návodů a protokol 🙂 Mám krátký protokol. Začínám 2 DC a do 8 DC budu píchat 3 ampulky Menopuru denně - 8 DC jdu na kontrolní UZ. OPU by měla být 11 - 12 DC. Máme to s ICSI a prodlouženou kultivací. Tak uvidíme, jak to půjde.. Dneska pícháme Pregnyl a zítra je plánovaný styk, tak možná vyjde tohle a nebudeme muset na IVF, ale tomu už nějak nevěřím po všech těch měsících ☹
Mmarch, jak se cítíš? Nějaké nevolnosti, nebo v pohodě? 🙂
Anew, jak se cítíš při té stimulaci? Kolik si toho pícháš? A sama, nebo partner? Já asi řeknu manželovi, protože to píchám jednou denně, tak asi ráno před prací 🙂

mmarch
3. kvě 2014

@tofife ahojky, me je celkem dobre kupodivu, jen jsem porad dost unavena a mam dva pozitivni testiky 🙂 v pondeli jdeme do caru nabkrev tak snad to potvrdi. Takze pichat zacinas od noveho cyklu a ted to jeste zkusite s pregnylem? Tak at vam to vyjde at nemusis pichat 🙂 injekce samozrejme 😀

hanickkaa
3. kvě 2014

ahoj holky, po vysazení Norethisteronu čekám na MS a začínám se stimulací,mám krátký protokol a budu píchat gonal. Máte s ním někdo zkušenosti? jediné čeho se bojím je,jestli ty injekce budou bolet. Nemám totiž ráda injekce

anitraamm
5. kvě 2014

@hanickkaa dnes je to druhý den co si píchám Gonal a měla jsem strach úplně stejný, ale musím říct, že to opravdu nic není, vůbec to nebolí 🙂 původně jsem myslela, že mi to bude muset píchat přítel a nakonec to zvládám uplně v pohodě sama 🙂

hanickkaa
6. kvě 2014

@anitraamm ja píchala dnes poprve a vůbec jsem nic necítila,takže hůra do dalšího dne 🙂 držím pěstičky ať folikulky rostou jak mají a vše se zadaří

tofife
6. kvě 2014

@mmarch Ahojky 🙂 Jak jsi dopadla v CARu? Viděla jsi tečku na UTZ? 😀 Doufám, že je všechno OK!!! 😉
Oplodňovací fázi máme za sebou.. už zavádím Utrogestan a čekám na MS. Takže nezbývá než doufat v zázrak 🙂 Kdyby se zadařilo a já nemusela od dalšího cyklu stimulovat na IVF.. to byla pohádka 😎

mmarch
6. kvě 2014

@tofife ahojky, vzali mi krev a odpovida to 5tt, toz vse, na utz bylo brzo, na ten jdu za 14dni a jestli bude vse ok tak mi to v caru ukonci. Prekvapil me manzel jak je nadseny a porad me obskakuje. Jen si budu muset najit jineho gynekologa. Doufam, ze vam to vyjde uz ted 😉 i kdyz to ivf nakonec nebylo tak hrozne jak jsem se bala, jasne asi bych mluvila jinak kdyby to neslo tak hladce. Teda az na muj tlak, ktery mi pri stimulaci neskutecne skakal, jednou dokonce na 190/120

mmarch
6. kvě 2014

@tofife jeee koukam, ze jsi taky z ostravy, kam chodis do caru?

anitraamm
8. kvě 2014

@hanickkaa Dneska jsem byla na ultrazvuku a mám zatím 13 vajíček, tak uvidíme co bude v pondělí, od zítra si píchám ještě jednu injekci navíc, tak snad to taky zvládnu 🙂 a jinak držím pěstičky 🙂

hanickkaa
9. kvě 2014

@anitraamm ja jdu nakontrolu v neděli tak jsem sama zvědavá, ještě jednu injekci navíc?ty bláho ale musíme to zvládnout 🙂 pak napíšu jak jsem dopadla já

anitraamm
9. kvě 2014

@hanickkaa Určitě dej vědět 🙂 Už mám za sebou tu novou injekci, je to složitější na přípravu, ale dá se to v pohodě vydržet, jen vypadá děsivěji, ale jestli ji také dostaneš, tak to určitě zvládneš 🙂 píchám si ten gonal a půl hodky na to tuhle, ještě zítra a v neděli a v pondělí hurá na druhý ultrazvuk 🙂 Myslím na tebe, at se ti hezky množí 🙂

hanickkaa
10. kvě 2014

@anitraamm můžu se zeptat kolik pícháš jednotek gonalu? No jsem zvědavá,taky ti přeji ať se ti ještě pěkně množí