1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

danny38
28. říj 2016

@rory_g Koukám Jani, že je tu nějak mrtvo 🙂 zrovna před pár dny jsem vzpomínala na dobu kdy jsme to tu všechny poprvé prožívaly společně 😵

rory_g
autor
29. říj 2016

@danny38 jo viď, to byly časy 🙂

danny38
29. říj 2016

@rory_g Některé holky, které tu byly s námi od začátku už sem ani nechodí a já na ně vzpomínala jak to u nich dopadlo a jestli se jim to podařilo 🙂
Ty jsi vlastně zakladatelka této diskuze, viď 🙂

rory_g
autor
29. říj 2016

@danny38 no právě, většinou se zadařilo a holky se přemístily jinam..no a nový sem už nechodí, je to prehistorická diskuze 😀

danny38
29. říj 2016

@rory_g no, ale zatím se stále drží 😀 ono tu nové holky můžou najít i informace k tomu ivf, které jsou proložené tím jak to která prožívala 🙂

michal1912
29. říj 2016

Zdravim,my jsme byli v ivf v srpnu,dostali jsme harmonogram kdy brat stim.leky,a pak za mesic prijit.Mezitim se nam do toho neco vpletlo,a nebyli penize na zbyt.V zari me dali stimulacni leky,kde jsem zaplatila 2000kc jako doplatek za Elonva a Meridol.Kdyz jsme museli od onoho ivf opustit,rekli nam,ze nam to cele uhradi vzp,ze nebudem muset platit onich 16000kc,a ze to vyjde hned poprve.Jini zas rekli,ze to muzem zaplatit na dvakrat,jini zas,ze nejde ani jedno,a budem muset zaplatit 13000doplatek,ktery zaplatili oni vzp za vydane st.leky.Nerozumim tomu,a tak mam doma leky stim.,ktere mi nemuzou,jak tvrdi oni vzit zpet,a tak jsou u nas doma.Vim,ze tady je nabizet nemam,ale nevite,kde jsou nejake stranky,komu bych je mohla prodat?Diky za radu,a vsem,kteri jdou do jakehokoliv ivf si nejdriv vse zjistete u vasi pojistovny.Ty maji vetsi prehled,nez ivf centra.😊

jankadvor
30. říj 2016

@michal1912 Moje centrum (Helios Brno) mi veškeré přebytečné léky bere zpět a vrací finance 🙂 Jinak nás jedno IVF vyšlo na cca 30tisíc se vším potřebným. Bohužel po 3IUI a 2IVF bez úspěchu. Nyní beru do ledna antikoncepci na srovnání cyklu a v lednu mám další IVF, tentokrát se změnou dlouhého protokolu na krátký, kdy mi budou před transferem dělat genetické vyšetření embrií. Pokaždé se mi embrijko rozpadlo, a při druhém pokusu bohužel nebylo ani žádné k transferu, natož k zamrazení (6.den kultivace se vše rozpadlo). Mnoho úspěchů. Já i partner jsme jinak v pořádku (já mám astma a hypofunkci štítné žlázy). Plus mám prý splašené ANAI protilátky, takže jsem poslána na vyšetření k revmatologovi.

verunkadar
31. říj 2016

S těmi léky jsem na tom stejně, doma mám Gonal, cetrodite atd. A take mi řekli, že je mohou vzít zpět, ale nic mi nedají, že by to mohli pak dat někomu, komu léky budou chybět(jasné, že by to prodali 😀). A tak to mam v lednici a úplně zbytečně.

verunkadar
31. říj 2016

Já jsem teď byla na KET a stále čekám na výsledek, ale dává mi to vse pěkně zabrat. 🙂

kamilka90
15. lis 2016

Ahojky děvčata, v pondělí 21.11. nebo ve středu mě čeká 1.IVF ( tedy zatím OPU ) 🙂 píchám si Menopur a od čtvrtka Cetrotide.. už se nemůžu dočkat...jak jste to udělali s prací? jít do práce až po odběru nebo už být doma i v pondělí, i když bude odběr až ve středu? nemůžu se furt rozhodnout jak to udělat :/ a jestli to říct v práci nebo se zatím hodit "marod" než budu vědět jak to dopadlo... to je dilema :D

satinem
15. lis 2016

Ahoj Holky....jsem dnes po konzultaci v CARu a jsem plna dojmu a strachu. Mam praci kde se o tom nesmi dozvedet. Pritel spermio v haji zelenym, dle doktora tak 1-2%ni sance na prirozene oplodneni. IUI pry take nema smysl, takze IVF. Jak jste snasely injekce? Je po nich hodne spatne? Kazdy den jsem na cestach autem a mam strach ze mi bude zle a nebudu moct jezdit. Prosim o vase zkusenosti, kazda reakce mi bude utechou. Dekuji a vsem preji uspech a vytouzene miminko.....doufam ze k nemu take dorazim :(

kamilka90
15. lis 2016

@satinem Ahojky, taky jsem se bála, ale dnes si budu píchat 5. injekci Menopuru ( na stimulaci ) a vůbec nic mi není, ani břicho nebolí.. radši jsem si vzala dovolenou, ale klidně bych zvládla pracovat 🙂 Dr. říkal, že podbřišek ucítím až o víkendu až si budu píchat Cetrotide a to budu těsně před odběrem.. vím jak se cítíš... to zvládneš 🙂

prmarket
15. lis 2016

Ahoj, jsem tu nová a plná dojmů. Dnes mám za sebou OPU. Nakonec 3 oocyty kvality MII. Není to moc, tak snad z toho bude ta jedna pravá a bude se dařit. Pozítří si mám volat na další postup. Docela mě to bolí, ale tak předpokládám, že je to v pořádku, snad bude zítra lépe. Je tu někdo stejně daleko? 🙂

satinem
15. lis 2016

@kamilka90 dekuji za zpravicku...snad to taky zvladnu a +nebudu to nejak pocitovat.nikdy jsem nemyslela ze budu na umelku....ty jo a to jsem tam pracovala. A mas sve prvni ivf? Ty jooo, tak drzim pesticky at se odebere co nejlepe a pak se to krasne oplodni 🙂....pisu nejlepe, protoze ne vzdy je nejvice nejlepsi.

pegi27
16. lis 2016

Ahoj holky. Každým dnem by mi měla dorazit ms a začínam se stimulací. Prijdu si urcitě pro radu, je to naše 1IVF. VŠEM DRŽÍM PALCE!

kamilka90
16. lis 2016

@satinem Zvládneš 🙂 já spíš řeším jak to udělat s prací, na den odběru je jasný volno, ale pak bych chtěla na neschopenku, dělám na onkologii a jsem ve styku s cytostatiky atd., takže bych nechtěla chodit do práce, když budu vědět, že mám "fazolku" v sobě.. dělala jsi v Caru? jo je to první 🙂 snažím se pořád něco dělat a těšit se na to 🙂 kdy začneš simulaci?

kamilka90
16. lis 2016

@pegi27 Taky držím pěsti, já jsem dnes 6.den stimulace, odběr v pondělí nebo ve středu 🙂 je to moje poprvé, ale zatím to jde dobře 🙂

pajule88
16. lis 2016

Ahoj holky, přidávám se k vám. V pondělí jsem byla na OPU prvního IVF. S manželem se snažíme už přes dva roky. Máme za sebou bohužel jedno biochemické těhu a dvě neúspěšné IUI. Do IVF vkládáme velké naděje, tak jsem celkem nervózní. Ze 13 vajíček bylo jen 5 zralých, 4 se podařilo oplodnit. Pokud vše bude v pořádku, tak mě v pátek čeká transfer.
Jak jste na tom byly při stimulaci? Gonal, Luveris i Cetrotide jsem zvládala bez problémů, po Ovitrelle mě dost bolelo břicho. Teď ráno beru 1/2 Prednisonu a Utrogestan 2-2-2. Od včerejška mám silnější tlak v podbřišku, který se hodně zesiluje, když jdu na záchod. To je zřejmě normální, že? Jak jste na tom byly vy?

satinem
16. lis 2016

@kamilka90 no jo....takNo to bys potom mela byt mimo praci urcite. Po et si das chvili pauzu....trebas pockat do toho 16.tydne a pak bys klidne mohla pomalinku chodit, ale nejak to prizpusobit, at nejsi vystavena lekum a ohrozena. Nebo jestli chlap dobre vydelava, tak pekne doma v teplicku az do porodu 🙂. Hele my stimulaci zacneme nejdriv tak v lednu....skrze cyklus. No jsem na to zvedava moc, mam strach abych mohla normalne fungovat. Hlavne kdyz pak ctu prispevky holek, kde pisou kolik pokusu jim nevyslo....na nervy to je hruza. Jo a v caru jsem delala a ted se v tom samem budu snazit 🙂 snad se nam to vse vyvede a budene a spojene

prmarket
16. lis 2016

@pajule88 Ahoj, já jsem byla na OPU v úterý. Zítra mám volat do laborky, jsem napnutá..Z 5ti vajíček "jen" 3 a nevím jak dopadly to budu vědět zítra. V sobotu bych mohla na transfer, doufám, že bude z čeho vybírat..Já jsem měla při stimulaci 225j Gonal a pak Cetrotide. Byla jsem dost nafouklá, začíná to být lepší. Poslední vpichy mi vždy otekly a štípaly. A u Pregnylu jsem měla už i modřinu. měla jsem 10000j. Tlak v podbřišku mám taky, večer jsem si musela vzít i prášek, anesteziolog mi to i doporučil. Nemohla jsem bolestí spát ale dneska je mi lépe. Kdy jsi se dozvěděla, kolik vajíček se podařilo oplodnit? Dneska? Držím pěsti ať je vše ok a v pátek máš velký den 🙂 🙂

pajule88
16. lis 2016

@prmarket Jj, oteklé vpichy a modřiny jsem taky měla, ale nebylo to nic hrozného. Jen teda manžel z toho byl nesvůj 🙂 Koukám, že bolesti jsou normální. Co bychom ale pro mimčo neudělaly, co 😀
Včera (den po OPU) jsem si volala do laboratoře, tam mi to řekli. Připlatili jsme si prodlouženou kultivaci, tak jsem zvědavá, kolik vajíček to zvládne. Jinak moc děkuju, pevně věřím, že to bude v pořádku. Tobě budu držet palečky na sobotu 😉

prmarket
16. lis 2016

@pajule88 Takže zítra se taky dozvím, jak vajíčka dopadla. Také jsme si připlatili prodlouženou kultivaci. Máš pravdu co bychom neudělaly, ale zase to nebylo nic co by se nedalo zvládnout, asi nás čekají náročnější věci 😎

pajule88
16. lis 2016

@prmarket To určitě 😉 Moc moc držím palečky, dej potom vědět.

prmarket
17. lis 2016

@pajule88 Tak se vše vyvýjí v pořádku a v neděli to vypadá na transfer. Nedozvěděla jsem se tedy z laborky, kolik z těch 3 se podařilo oplodnit? Jestli případně budeme něco mrazit..Když jsem se ptala paní v laborce tak mi řekla, že tuto info ona neví?
Tebe to čeká už zítra 😉 V kolik se chystáš? Dáš mi pak vědět viď? Ať v neděli vím, co mě čeká.. Pěkný svátečný den.

linusha
17. lis 2016

Ahoj holky, i my jsme se rozhodli pro ivf, do kterého vkládáme celkem naděje. Máme za sebou 3 neúspěšné IUI. Doporučili nám klasickou metodu s dlouhým protokolem.

prmarket
17. lis 2016

@linusha Ahoj, takže začneš brzy stimulovat?

linusha
17. lis 2016

@prmarket no mám zatím Dipherline, jakmile přijde ms (čož by mělo být brzy) tak budu mít Dipherline a Eigenorm 🙂

prmarket
17. lis 2016

@linusha Tak přeji hodně štestí ať jsou kvalitní vajíčka! Já mám toto za sebou a v neděli konečně transfer.. A pak čekat..

linusha
17. lis 2016

@prmarket děkuji 🙂