1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rory_g
autor
21. dub 2012

@evikj33 já vůbec nevím..jsem zklamaná, myslím, že ovu proběhla jak měla a jak mě vzali o 2h později, vájo už nenašli, bo na utz byly 2 velká a napravo 3 a nalevo 6 malých.
@pawlla také jsem to zažila, já vůbec nekrvácela..ale po revizi se mi udělalo mnohem lépe, i psychicky, asi jak opadly ty hormony...buď silná, myslíme na Tebe

rory_g
autor
21. dub 2012

@zelvik a jak se Ty cítíš? Odpočíváš? 🙂

evikj33
21. dub 2012

@rory_g Uplně tě chápu,mně vzali načas,ale zas neupravili dávky a tvrdili že jsou 4 a nakonec byly jen 2.Byla jsem sklamaná,naštvaná atd...Nějak jsem to tušila tak jsem ani ten Utroš nezaváděla 😠 Tajně jsem doufala,ale rozum říkal že to nebude.Tak do 2IVF jdu s menším očekáváním a větší obavou.Jaké dávky jsi vlastně píchala?

rory_g
autor
21. dub 2012

@evikj33 právěže koňské, měla jsem 3 dny 225IU Menopuru a pak 300IU a 4x Cetrotide...

marmina
21. dub 2012

Miminko si moc přejí:
@rory_g OPU dnes 21.4. (1 vajíčko), ET plánován na 24.4. – rory, neboj oplodní se!!!
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček), 25 embryí hned zamraženo, KET 27.4.

@zelvik OPU 16.4. (6 vajíček a z toho 4 E), 19.4. ET (1 E), 3 E zamrazena
@saraha2 ET 3.4. (2 E), mrazáčky nemá, 13.4. přišla MS, tento cyklus IUI bez stimulace
@mia75 ET 17.4. (2.IVF - 2 embrya), mrazáčci nejsou, kontrola krve 30.4.
@lucka2601 začátkem května stimulace na 1.IVF, 26.4. výsledky imuna
@evikj33 1.IVF v únoru (nedošlo k transferu), 2.IVF začátkem května
@marmina březen 1.IVF (neúspěšný ET 2 embryí), 15.5. výsledky imuna, KET červen (?)

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací 🙂
@nemorosis 15.3. ET (1.IVF), 6.4. - potvrzeno těhu, UZV 20.4. 7+6tt
@plumeria 20.3. ET (1.IVF), 30.3. - potvrzeno těhu, UZV 18.4. - 6+6tt
@verry 4.4. ET (1 E), 5 E zamraženo, 13.4. našla na testu //, krev 18.4. - oficiální potvrzení těhu
@alinah 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, krev 20.4. – oficiální potvrzení těhu

Pokud se chce někdo nový přidat do tabulky, napište mi do interní pošty.

marmina
21. dub 2012

@verry
@alinah holky, kdy vás čeká další UZV, omlouvám se, jestli jste to už psaly...dám to zítra do tabulky

nemorosis
21. dub 2012

@verry Ahojky, já žádné příznaky nemám, už jsem začala 9tt, tak předpokládám, že se žádné ani neobjeví. Není mi vůbec nic, dokonce i ty sklenice řepy a zelí už jsem přestala konzumovat, zhubla zatím 3kg a je mi báječně. Hodlám si teď užívat každý den těhotenství až do konce. 🙂 Co ty? Doufám, že je ti dobře. 😉

nemorosis
21. dub 2012

@marmina A myslíš, že ti nemůžou posunout KET o jeden cyklus dřív, když je tak nepravidelný? Říkají přece, že se pauza dává, aby se tělo srovnalo po hyperstimulaci. No koukám, že u nás to tak neplatí. 🙂 Mně taky cyklus nesrovnalo vůbec nic, natož alespoň jednou jedinkrát nahodilo. Tak třeba není nutné striktně trvat na 3 cyklech, hm? 🙂

nemorosis
21. dub 2012

@zelvik Jůůů, gratuluju k embryjku a ať se kouká pěkně uhnízdit. 🙂 Hihi, kýchání ani ničeho jiného se neboj. Podívej se, co všechno jsem já s piškotem prováděla a přece se usídlil. Prostě si pořád myslím, že když to vyjít má, vyjde. A u tebe to vyjde!! 🙂

nemorosis
21. dub 2012

@vall83 Nene, při tomhle screeningu ti naberou krev na dva specifické proteiny a udělají UTZ. Žádné jehly. 🙂 Je to test na odhalení některých vrozených vývojových vad, např. Downova syndromu. Standardně se zatím myslím nedělá, aspoň v Čechách ne, je to placená nadstandardní záležitost. U prvního těhotenství jsem měla zaplacený celý balíček výkonů a součástí byl i tenhle screening, teď si ho chci zaplatit znovu. Bylo totiž nádherný chodit koukat na miminko každý měsíc, dostávat pořád fotky a videa. 😉

marmina
21. dub 2012

@nemorosis tak tohle se mi honí od včera hlavou 😉 že by mi to třeba dovolili...bůhví, jaké megacykly budu mít! A když bylo vše bez komplikací, nemuseli by dělat problémy. V pondělí podniknu příslušné kroky 🙂

marmina
21. dub 2012

@nemorosis ke komu jdeš na ten screening? Já byla u Břešťáka a bylo to zdarma.

nemorosis
21. dub 2012

@marmina Tak se mi to líbí. 😉 Budu na tebe v pondělí myslet! 🙂

nemorosis
21. dub 2012

@marmina Já to měla v rámci balíčku v Gyncentru v Praze. Možná, že je to zdarma, když je to z indikace a tu já neměla. Ale jsem ráda, že jsem na něm byla. 😉

marmina
21. dub 2012

@nemorosis jj, to je pravda, ty máš první mimčo přirozeně! Můžu se zeptat, jaký máš přesně termín porodu? Já mám v prosinci narozky, tak by mě to docela zajímalo 😉

verry
22. dub 2012

holky moje! bulím jak želva....svět je nespravedlivej!!! ☹ ☹ ☹
včera jsem trochu špinila, a dneska jsem si udělala test jen tak..... a je bílej!!!!!!!! .....jak je tohle možný???

cuddle
22. dub 2012

@verry ahoj - zkus jeste jeden test, mohl byt vadnej
spinila - lehce, moc - hnede, cervene?
hele zkus jeste jeden testik - pojem biochemicke tehu znas? byla jsi uz vlastne na krvi a HCG nejak to nestiham vsechno cist

cuddle
22. dub 2012

@verry jo uz to vidim 18.4 - rekli ti hodnotu? HCG se z tela nedostane tak rychle , aby ti 10tkovy test hned nic neukazal....citlivost je tam nizka, takze je fakt mozne , ze byl spatny

verry
22. dub 2012

@cuddle no včera jsem zkoušela ten dražší test a čarky byli obě. a dnska jsem si udělala klasickej mamatest, abych věděla jak zesílila čarka... no a je bílej!! špinila-takový růžový trošku.
biochem.těhu neznám...co to je?? ve středu sjem byla na krvi v CAru a řekli mi že je krev pozitivní, a další středu znovu na krev

cuddle
22. dub 2012

@verry skoda ze nevis hodnotu HCG - jestli byla na hrane nebo hezka - hodnota HCG se ti z tela nedostane tak rychle, aby jsi vcera mela pozitivni 20-25 kovy test co jsou ty drzasi a dnes 10tkovej bilej....fakt zkus znovu, chvilku vydrz nechodit na wc a po par hodinach to zkus znovu
biochemicke tehu se projevi tak, ze embryjko se uchyti a hned z nejakeho duvodu potrati , hodnota HCG byva nizka treba kolem hodnot do 50ti ( za pozitivni se berou hodnoty od 5 nahoru myslim - tehu tak 15 dal, ty by jsi mela mit pri te krvi asi pres 100 urcite, aby to bylo v normach a pak narust obden, ci-li dnes uz jsi mela mit hodne vysoke HCG
u toho biochem, hodnota chcilku drzi na tech nizkych cislech a pak zacne klesat
ani to neni jako potrat, ty to ani normal nepoznas, proste dostanes MS - kdyz to tak je
pokud se plod uchyti na delsi dobu a hodnota HCG je vyssi, pak uz je to klasika potrat v rannem stadiu kolem toho 6tt treba a vetsinou te zenou i na revizi , to u bio neni
ale v klidu, pokud mas doma jeste testik, zkus znovu, urcite sis donesla nejaky spatny 😉

verry
22. dub 2012

@cuddle aha, dík za vysvětlení. No jsem z toho jelen, a furt bulím...
mě právě hodnotu neřekli, jen že mám za týden dorazit znovu na krev.
ale tomu testu jsem věříla-a jakej šok to pro mě je! Myslím,že kdyby byl špatnej tak se neukáže ani testovací čárka na testu.

marmina
22. dub 2012

ahoj @verry opravdu doufám a věřím,že test byl vadný! Já taky kupuji mamatesty a jednou jsem tam vadný měla, na první pohled poničený, takže i když ten tvůj vypadal dobře, třeba to byl výrobní šmejd!
Prosím, holka, nepanikař, když jsi měla včera pozitivní, jak píše @cuddle, je nepravděpodobné, že dnes by bylo úplně bílo!

verry
22. dub 2012

@marmina já pravě vůbec nevím.... jsem v koncích ☹ ☹ ☹

rory_g
autor
22. dub 2012

@verry nebreč, myslím, že biochemické to nebude, poprvé jsi testovala 13., ne? A čárka sílila? Jestli jo, spíš půjde o vadný test, nebo je také možné, že hladina HCG je už moc vysoká a test ji nezobrazí. Já bych na Tvém místě asi jela na pohotovost na UTZ, řekla bych, že mě bolí břicho a že jsem krvácela, aby udělali kontrolní UTZ...jistota je jistota...moc Ti držím palce Veru, neboj, bude to dobrý 🙂

verry
22. dub 2012

@rory_g na pohotovost je to zbytečny, stejně by nebylo nic vidět na UTZ. počkám do středy až pojedu do CARu. Zejtra rano zkusím testnout znovu.
achjooo, holky proč zrovna já???? 😖

nemorosis
22. dub 2012

@verry Notak klid!! Trochu špinění a jeden špatný test nemusí vůbec nic znamenat, cuddle má naprostou pravdu. Vždyť bylo HCG ještě před 3 dny naprosto v pořádku a to se za 3 dny ani náhodou neztratí. Špiní v 5. a 6. týdnu každá druhá, to přece není nic nenormálního. Hoď si nohy nahoru a buď v klidu. 😉

rory_g
autor
22. dub 2012

@verry nemáš třeba termín MS? To by vysvětlovalo to zašpinění 😉 Zkus si lehnout a odpočívat, kup jiný test a bude dobře 🙂

nemorosis
22. dub 2012

@marmina Mám mít TP 1.12.2012, takové divoké datum. 🙂 Ale myslím, že to stejně bude nakonec v listopadu. S Ondrou to totiž bylo tak, že se do 10tt vyvíjel přímo tabulkově, a pak se začal ve vývoji předhánět. Na začátku osmého měsíce už bylo tak veliký, že mi TP posunuli o 3 týdny napřed, nebo mě děsili šíleným porodem pětikilového dítěte. No naštěstí se opravdu narodil o plné 3 týdny dřív a měl 3,6 kg. 🙂 Prý nám nějak uzrávají děti rychleji a u druhého by to mohlo být podobné. Tak se necháme překvapit. 🙂

rory_g
autor
22. dub 2012

Tak vám holky, bohužel vám musím pokazit hezkou tabulku, vajíčko se neoplodnilo ☹

nemorosis
22. dub 2012

@rory_g Nééé, to je mi líto!! Drž se, děvče! Řekli ti nějaký další postup? Nebo jsi mluvila jen s embryologem? Vážně mě to moc mrzí, věřila jsem, že to je to správné vajíčko pro správné miminko. ☹