1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mmirunda
19. kvě 2012

@pawlla Ahojky, četla jsem že chodíš do CARU do Unicy? Jsi spokojená?

pawlla
19. kvě 2012

@radina ahojky AH je myslim moc dobra vec neco extra se za to plati ale to bude mit tvuj CAR urcite v ceniku na strankach my jsem si taky nechavali delat AH i PK a ICSI kdyz je tu ta moznost zvysit sance proc ji nevyuzit 🙂

pawlla
19. kvě 2012

@mmirunda ahoj ano jsem spokojena velice nemuzu rict ani jedine spatne slovo a to jsem toho taky prosla vic doktori tam na nic necekaji jsou akcni 😀 A atmosfera tam je uzasne a sestricky na jdnicku s hvezdickou

mmirunda
19. kvě 2012

@pawlla Já tam právě chodila i normálně ke svému gynekologovi, Gogelovi a teď bohužel, nám zjistili, že nás bude čekat IVF tak jsem vděčná za každou radu a zkušenost. Kdy tě to čeká?? Nás pravděpodobně v srpnu ...

pawlla
19. kvě 2012

@mmirunda ano ja taky chodim ke Gogelovi a na konzultace jsme si prizvali i primare Otevrela, takze jdes na IVFko k nim do unicy? Ja jsem z Ostravy ale dojizdeni mi nevadi stoji to tam za to Ja jsem prvni IVF mela v breznu otehotnela jsem ale v 7tt jsem bohuzel potratila tak mi naridili 3 mesicni pauzu bohuzel takze ted cekam na MS a v cervenci jdu na druhe IVF. Priznam se jaky ja mela strach pred prvnim ivf jak jsem brecela nad klabici leku a injekci co jsem dostala no silene bylo to ze nikdo nevi pric nemuzu otehotnet jsem pry ok mam jedno dite prirozene a ted tohle

mmirunda
19. kvě 2012

@pawlla Tak to jsi mě uklidnila, že jsem si dobře vybrala 🙂 Mám k nim obrovskou důvěru a Gogelu znám a on mě už víc jak deset let 🙂. Ano čeká mě první IVF, já jsem zdravá, ale přítel má velmi špatný spermiogram a přirozeně otěhotnět tedy nmůžu, teda můžu, ale šanc je mizivá. Tak holt musíme podstoupit toto. Nechala sis u prvního zavádět dvě E? My právě nevíme jak se rozhodnout. Ještě stejně máme čas, Martin chtěl nechat nějakej čas na to, aby mohl trošinku spermiogram spravit, tak proto až v srpnu..... a nechala sis dělat všechny ty metody?? PK je jasné, ale i AH?Promiň, že tak vyzvídám, ale jsem v tom fakt nováček. Už jsem konečně přestala bulet a smířila se s osudem, i když se stále bojím. Třeba OPU je pro mě zlej sen ....

pawlla
19. kvě 2012

Ne v poradku kldine se ptej ja mela taky hodne otazek a strasne jsem se bala i ted se bojimze to nevyjde nebo ze to vyjde a zase potratim strach je tady porad ten zazitek z nemocnice byl hrozny hrozny tohle se dit nema bylo to jeste horsi nez kdyby se mimi vubec neuhnizdilo. Ano nechali jsem si delat urcite PK to je podle me hodne dobra a uzitecna vec a i AH a ICSI taky mame sice par mrazacku ale jdem do celeho IVF znovu

kacaul
19. kvě 2012

@marmina ještě jsou malý folíci, takže mam ještě injekce, ale když porostou podle plánu - na kontrolu jdu v pondělí, tak ve středu OPU. A co ty, jak ti je?

pawlla
19. kvě 2012

@mmirunda a OPU se neboj nebudes nic vedet 🙂 a nechali jsem si dat 2 embryjka je pak vetsi sance i ted jseme do dvou a navic ja bych dvojcatka moc chtela ale samo ze i jedno mimi by byla neskutecna radost

mmirunda
19. kvě 2012

@pawlla tak to jsi mě docela uklidnila 🙂 Jsem takovej bolestín, prostě se bojím a nemám ráda jehly a IVF se jima jenom hemží 🙂 a proč nechceš jít do KET?? Asi aby byla větší šance, že se to podaří co? No nejhorší jsou ty finance, ale co bych pro mimíska neudělala. Uvidíš, teď se to podaří..... a třeba budou dvojčátka. Můj chlap by je taky chtěl, tak asi taky půjdeme do dvou, co kdyby náhodou 🙂 Ale i za jedno budu neskutečně šťastná ...

kiwisek
19. kvě 2012

krasne ranko 🙂 poznat macu? teda ci ju niekoho partner uzival? nam dosiel profertil a do IVF mam este 2 mes. tak som nechcela, aby mm vynechal prisun vitaminov. no profertil boli obrovske pilule a zlatiko povedal, ze to bude papat, ale ked to bude male!!! ze mu je z tej umeliny vraj zle 😠 neviete zlaticka niektora ake su te maca tabl. velke?
diky

pawlla
19. kvě 2012

@mmirunda no jak ja se bala jehel nemohla jsem jehly ani videt a jak jsem dostala kupu i jekci domu tak jsem u te prvni sedela hodinu nez jsem si to pichla, no a ted uz si picham normalne 😀 😀 😀 rikam si delam to pro mimi takze strach z jehel me tedy presel.... My jsme samoplatci tak si hradime vse pojstovna nam nic neproplaci takze vim kolik co stoji a jak je to financne narocne, do IVF jdem zvonu kvuli vetsim sancim a doufam ze i ted se podari neco zmrazit kdyby nahodou, ale veri. Ze ted to vyjde.

verry
19. kvě 2012

@kiwisek ahoj, Macu jsem jednu dobu taky brala. a jsou to malé prášky, ikdyž teda na trhu je mnoho firem, takže těžko říct jestli to maj všechny stejný. Kup přítelovi Eregmu-ta je opravdu super na spermoniky 😉

verry
19. kvě 2012

@saraha2 tédáááá, profilovka-pěkná! seš čičina 😉

verry
19. kvě 2012

@winterska ahojj, jak se cítílš? nějaké příznaky?? napiš @marmina at tě přidá do tabulky,ju?

verry
19. kvě 2012

@marmina téda, jak jsi to namalovala??? to chců taky umět, tak sem s návodem 😉

verry
19. kvě 2012

@vall83 kočko, jak ti je?? doufám,že hajáš a jsi ok 🙂

mmirunda
19. kvě 2012

@pawlla Tak nad v tom získám taky nějakou rutinu. Ty bláho samoplátci??? Tak to je mazec, ty ceny jsou šílený, ale přece tři pokusy hradí pojišťovna?? Ale asi j to tím, že nemáte žádnou diagnózu ne?? No asi si taky budeme muset vzít půjčku, ale nedá se nic dělat. Pro miminko bych udělala všechno ..

pawlla
19. kvě 2012

@mmirunda tak to je jasne taky bych pro mimi udelala vse, no pojstovna to proste odmitla zaplatit je to desne no porad to resime pres pravniky a ti stoji taky kupu penez 😖 To cekani je nejhorsi uz aby se neco delo

mmirunda
19. kvě 2012

@pawlla tak mě to čekání taky vadí, mohli jsme do toho jít hned, ale Martin chce prostě počkat, aby to mohl spravit to spermio ....

plumeria
19. kvě 2012

@mmirunda Ahoj, my jsme měli stejný problém, u mě vše v pořádku, ale u manžela špatný spermiogram - pomalé spermie. Taky jsme hned nechtěli do IVF a tak jsme nakoupili různé vitamíny - selen, zinek, Maca atd. Manžel je poctivě bral celý rok a doufali jsme v zlepšení. Bohužel všechny další spermiogramy byly naopak ještě horší - pohyblivost ještě víc klesla a dokonce přibyla špatná morfologie. No určitě to nebylo těmi vitamíny, ale stresem z toho všeho. Nechci v žádném případě strašit, hromadě lidí určitě pomohou, jen chci říct, že na ně bohužel nelze přespříliš spoléhat. Ale přeji, ať patříte mezi ty šťastné, kterým pomohou 😉

pawlla
19. kvě 2012

@mmirunda musime vydrzet a odmena bude stat za to 🙂 bohuzel jsem dostala kvuli tomu vypoved z prace tak ted jsem doma coz uz zacina byt desne na palici

mmirunda
19. kvě 2012

@plumeria Děkuji za vlastní názor, my budeme čekat jen ty dva měsíce, déle ne a uvidíme. Do IVF půjdeme tak jako tak. Martin přestal kouřit a zkusíme co se dá, ale rok čekat nebudeme, to už ne.

mmirunda
19. kvě 2012

@pawlla Jejda, to je mi moc líto, já snad výpověď nedostanu, ale i tak bychom to museli zvládnout. Neboj se, tentokrát bude všechno v pořádku. Věřím tomu, že tohle může i partnery opravdu sblížit ...

mmirunda
19. kvě 2012

@plumeria A jak to u Vás nakonec dopadlo??

plumeria
19. kvě 2012

@mmirunda Co vím, tak vývoj spermie trvá cca 3 měsíce, takže vitamíny to chce brát min. čtvrt roku, pokud to má mít nějaký efekt. Ale však uvidíte, třeba vám to pomůže i tak.
My jsme během toho roku neúspěšně podstoupili IUI a chtěli na IVF, ale pořád se to z různých zdravotních a jiných důvodů odsouvalo, takže z toho byl nakonec rok. Spermiogram při IVF, tedy po tom roce, byl stále horší než ten první.
Jinak jak to dopadlo? Jsem ve 12tt 😉

pawlla
19. kvě 2012

@mmirunda no ano sblizit nebo naopak no to je ruzne ten tlak stres a tak no moc nam to ted neprospiva abych pravdu rekla

mmirunda
19. kvě 2012

@plumeria Jééééééé gratuluju 🙂 To je krása 🙂No já v červenci teprve začnu brát HA a stimulace na IVF začne až v srpnu, takže to vlastně bude čtvrt roku 😉 Tak uvidíme. Chce počkat, tak mu to dopřeju. Já bych do toho šla hned, ale dám mu tu šanci, aby měl pocit, že to mohl nějak zlepšit. Aspoň skončí se Všema svýma neřestma a to mu taky neuškodí 🙂

mmirunda
19. kvě 2012

@pawlla Tak to mě moc mrzí .... tak třeba se to zlepší, určitě jo. Nás to prozatím sblížilo, já mu to nevyčítám, že je chyba v něm, ale uvidíme jak to půjde dál. Ten stres je fakt na houby a čím víc se to bude blížit, bude to asi horší, ale zvládneme to 😉 I Vy to zvládnete, uvidíš ....

plumeria
19. kvě 2012

@mmirunda HA jako antikoncepci?