1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mia75
22. kvě 2012

@evikj33 No ked je blivno, je vysoke HCG a progesteron, takze ok tehu 🙂 Mne zle nie je vobec, ani nie som velmi hladna, nasilu som sa vcera nutila do jedla. A tiez mam chut skor len na ovocie, tvaroh, jogurty a pomazanky. Dnes som si odtrhla prvu domacu jahodu na zahrade a tesim sa z toho 😀 Maso sa mi celkom hnusi 😖 Inak ta zaha, uf, to musi byt hroza. Ani jest lahke jedla nepomahalo, ze?

evikj33
22. kvě 2012

@mia75 Ani lehké jidlo nepomáhalo,palala i po mléku a medu atd..Na začátku bylo nejhorší vařit,čerstvé maso,osmahlá cibule a všechny ty pachy při vaření 😝 Kupovala jsem Renie bez cukru po mega baleních 🙂

marmina
22. kvě 2012

@evikj33 taky mě trápila žáha, bez Rennie ani ránu 🙂

evikj33
22. kvě 2012

@marmina Ještě že to někdo vymysle 😀 neumím si představit jak bych dávkovala sodu a nosila ji po kapsách.

marmina
22. kvě 2012

@evikj33 no mě soda vůbec nesedla! ještě mi porodní asist. poradila lískové oříšky, tak ty mi taky párkrát zabraly, ale ke konci jedině Rennie (tady dělám asi reklamu 😕 😀 )

radina
22. kvě 2012

Ahojte dievcata, ak mate niektora nejake otazky pred IVFkom na odbornika, dajte mi vediet 🙂
Kamoska mi dohodila svoju spoluziacku, co robi embryologicku v CARe. Mam jej poslat otazocky a ona mi na to posle odpovede. Zatial som jej polozila otazky typu, co jest, pit pocas stimulky, ake vitaminy, ako sa vyhnut ohss atd. Cize ak Vas daco napadne, sup s tym sem, chcem jej to dnes poslat. 🙂

mia75
22. kvě 2012

@radina Ahoj, otazka, ze preco nam prikazali nedavat po transfere ruky za hlavu. Ma to nieco s napinanim brusnych svalov, alebo je to take placebo pre vystresovane buduce maminky? 🙂

radina
22. kvě 2012

@mia75 Super, zapisane 😀

dadenka111
22. kvě 2012

@radina mne hlavne ten ohss zaujima ako sa mu vyhnut, tak som zvedava co odpise. zatial ma ziadna otazka nenapada.

rox
22. kvě 2012

@evikj33 To ja u maleho MUSELA mit denne alespon dve kila mandarinek, jinak jsem byla jako narkoman bez davky. Nastesti to bylo v obdobi kolem vanoc, tak jich vsude bylo dost,ale kdyz nebyly mandarinky, tak doma litalo nadobi 🙂

rox
22. kvě 2012

@radina A ze ji moc dekujeme za ochotu!!!

rox
22. kvě 2012

@mia75 Je to zvlastni, ja teda maso jim,ale nemusim ho mit, klidne vydrzim i mesic bez masa a nechybi mi,ale kdyz jsem na podzim byla neuspesne tehu....tak jsem maso musela mit kazdy den. A vylozene velke kusy hoveziho, ktere jinak nejim. Kazde tehu je proste jine.

nemorosis
22. kvě 2012

@winterska Jj, s tím mě taky pěkně naštvali, že ani krev neberou. No jsem ráda, že už tam nechodím. 🙂

evikj33
22. kvě 2012

@rox Tak to jsme měly podobne maly se narodil 21.12.tak pomeranču taky bylo dost,akorát po porodu už jsem je nesměla,tak jsem stím trochu bojovala 🙂 Jinak ja jsem zas masožravec a tatarák miluju,v těhu mi ani kafe nechutnalo,ale jak jsem kojila tak jsem slintala jak jsem někde cítila turka a tatarák,ale jakožto zodpovědná matka 😀 Jsem odolala.Maly už tak málo spal a byl nervozní,tak jsem se na kafe bála i podívat.A ted ho nepiju,protože mně bolel žaludek a dnes jsem měla jen Caro s mlékem 😝 Ale pořád mám nějak motáka tak si po objede asi dám nesko s mlékem.

saraha2
22. kvě 2012

zdravím vás a dočítám..jste toho nakecaly teda 😉 😀 tákže..dnešní info..v pondělí jdu pod kudlu ☹ ,polyp tam je..nástup v pondělí ráno-operace a v úterý ráno dom,ale pokud budu o.k.,tak budu chtít prchnout už v pondělí..doma je doma..bylo mě doporučeno si koupit jakýsi gel-pro info stojí 2800kč..stříknou to do dělohy a pokud jsem to pochopila dobře,tak je to na ucelení jizev a prý to tam pak udělá takové lepkavé prostředí,že by se mělo i lépe chytnout embryjko.takže jsem to objednala v lékárně a v pondělí před nástupem vyzvednu..jsem zvědavá,co manžel na to 😀 😉 jinak s tím polypem prý doktorka neví,jestli to prý třeba neodebrala všechno v tom prosinci,že se to mohlo udělat znovu,nebo jestli to bude jinde,že to nebylo úplně dobře vidět..bude mě operovat zase ta stejná a že tentokrát to i vypálí,nebo co..já podrobnosti vědět nechtěla,jen mě zajímalo,jak dlouho budu spinkat-prý cca půl hodiny..takže tak jsem dopadla ☹ jdu kuknout,co píšou na netu o tom slavném gelu 😒

saraha2
22. kvě 2012

a ještě maličkost..ráno jsem měla kafe..a prý ať nemusím lítat pro předoperační,tak mě vzali krev hned v caru,prý káva nevadí,pokud nebyla s cukrem..takže předoperační už mám za sebou..

rox
22. kvě 2012

@evikj33 Caro mam taky rada. Ale ted mame doma zlepsovak. Pritel si dela kazdy rano d esne silnou kavu, i s mlekem to je na me moc (voni italove si to delaji v takovy konvicce, jsem nepochopila proc si nekoupi presovar, ale maji to v kazdy domacnosti i na hotelech, proste jiny kraj....)No a tak milacek vymyslel pul hrnku mleka, pul hrnku te silne kavy a dotoho dve lzicky kakaa. Takze takovy mix kakao s kavou - no vynikajici. Zkuste si to nekdy dat 😀
@saraha2 jak te budou operovat? Proc to neudelaji pres hysterektomii? Jsem cetla, ze i polypy se takto odstranuji a nemas narkozu a jdes hned domu! S polypem se ale tezko otehotni vid? No gel za trojku,to je fakt dobry. By me zajimalo, jak je to velke to baleni. Posli nam odkaz at to taky muzu prolustrovat. Ale dorazilo me uplne to, ze bych embryjko prilepila k deloze 😀 😀 😀 No mozna by se pak fakt skutecne zazralo a vyrostlo z toho mimino. To by teda byl prulom.

saraha2
22. kvě 2012

@rox já byla na laparce a hysteroskopii v prosinci..odstranili polyp..pak jsem lítala pořád na ultrazvuky před odběrem vajíček a nic tam nebylo,nebo nevím..nic neříkali..a pak jsem 3týdny na ultrazvuku nebyla-dva týdny po ET plus týden,než bylo po MS..pak jsem šla na ultrazvuk kvůli tomu IUI..takže se to tam asi vytvořilo za ty 3týdny 😒 sama jsem z toho magor..prý by mohl vadit uhnízdění..no tak laicky mě to s tím gelem vysvětlila,že s tím mají dobrou zkušenost,tak co já vím..jmenuje se to:HYALOBARRIER GEL

saraha2
22. kvě 2012

@ivapo takhle vím,že to je icsi-jsem to měla při IVF,ale netušila jsem,že to dělají i při IUI 😉 tak už jsem zase o něco chytřejší..já měla IUI bez stimulace a bez ICSI..spermio máme vynikající vždy,takže jsem netušila,že to dělají i tak 😉

rox
22. kvě 2012

@saraha2 No vypada to zajimave, asi je dobre to vyzkouset,at nemas jizvy a nejsou problemy s uhnizdenim. Ja jsem po cisari, takze jizvu mam taky,ale nikdy dr nic nerikali, ze by to mel byt problem. Teda ale krem za 3 tis....ten farmaceuticky prumysl vsechny pekny zdima 😒

rox
22. kvě 2012

@saraha2 Jsem nekdo neco nepochopila.....ICSI pri IUI??? A to probiha jak proboha?

saraha2
22. kvě 2012

@rox to psala ta ivapo,že měla IUI a ICSI..tak jsem se jí ptala,co to je..a že při IUI měla i ICSI,že vybrali ty nej spermie..

saraha2
22. kvě 2012

@rox ta cena je drsná,že?já mám na letáku napsanou cenu 2728kč,tak uvidím,kolik budou v lékárně chtít ☹ nic,jim ukážu leták a že víc nedám a fertig 😀 😉

dadenka111
22. kvě 2012

ICSI = Intracytoplazmatická injekcia spermie spočíva v priamej injekcii jednej spermie do cytoplazmy zrelého vajíčka. Táto technika sa odporúča pri zníženom počte a pohyblivosti spermií, pri chirurgickom odbere spermií, pri imunologických príčinách neplodnosti, alebo po neúspešnom predchádzajúcom oplodnení metódou IVF.
tak to neviem ako jej mohli robit ICSI pri IUI

pri kazdom IUI (teda aspon v mojom centre) sa davaju spermie do centrifugy a odseparuju sa len tie najlepsie smermie. mozno sa to pise podobne ako ICSI

marmina
22. kvě 2012

@rox @saraha2 @ivapo ale ICSI je zavedení spermie do vajíčka, to přeci při IUI nejde!!!

@saraha2 ajaj, takže další zákrok? 😒 a kdy pak můžeš jít na IVFko? ten gel to je zajímavý! ale teda mastný :(

saraha2
22. kvě 2012

@marmina já vím,co to je ICSI!!!!proto jsem se ptala,jak to dělají při IUI...no,zase si pospím s pomocí..co už,no..já si myslím,že další IVF hned další cyklus,né? 😉 dokud tam bude ten gel,když to stojí tolik kojun ☹ pak vám pisnu reakci manžela..

mia75
22. kvě 2012

@saraha2 Aby se ti tam manža nepřilepil 🙂

dadenka111
22. kvě 2012

@radina maaaam otazocku. len tak by ma zaujimalo ci by spravili pri ICSI, ze vlozia dve spermie do vajka, aby boli jednovajecne babatka. ci uz to robili.

saraha2
22. kvě 2012

@mia75 a hádej,kdo mě bude opět operovat 😉 manžela spíš klepne z té ceny.. ☹