1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

koblichzek
10. čer 2012

Je to už delší dobu, takže spíš jsem myslelea pokecat o svých zkušenostech a hlavně jak psala paní, která zakládala, o úspěších. Mám z něj nyní dvouletou holčičku.

kacaul
10. čer 2012

@danny38 téda to jsou cesty života, to ti povim, o to víc ti přeji a jsem ráda, že ti to vyšlo hned napoprvé. Moje teta měla také mimoděložní a pak už se tak bála, že raději tři děti adoptovali 🙂 má hodnýho manžela, děti už jsou dospelé a vědí to. O to snad víc maji tetu radši, měli díky ní hezké dětství a lepší život. No asi to tak má být, když se člověk koukne zpět, tak to všechno do sebe vždycky nějak zapadá. Tak hlavně, ať je od teď už všechno dobrý ;) .. A co bys chtěla radši, holčičku nebo kluka nebo je ti to jedno?

kacaul
10. čer 2012

@koblichzek tak pověz svůj příběh, vždycky je fajn slyšet, jak se něco povedlo ;)

sophie32
10. čer 2012

@danny38 No vsak som vravela...takeho doktora mozem aj ja robit 🙂 Takze teraz cakat dva tyzdne, ako to vyzera... 🙂 Ty ides uz tento tyzden, vsak? Tak budem drzat palce, nech je vsetko ok 🙂

koblichzek
10. čer 2012

S manželem jsem spolu v 16letém vztahu a 7 let manželé. Dlouho jsme mimi chtěli, nešlo, mám vrozenou vadu dělohy, tak jsme se rozhodli pro IVF. Byla jsem dojnice 😀 a měla jssem 28 vajíček. Jenže díky tomu jsem dostala hyperstimulační syndrom a vše odloženo o 3 měsíce. To čekání bylo nekonečený. I když co byly tři měsíce oproti těm letům, které jsem chtěla být těhotná. Za 3 měsíce mi zavedli 2 prý exkluzivní embryjka i když jsem věděla, že pokud se chytí obě, bude muset jedno pryč (mám jen půlku dělohy). Já snad okamžitě tušila, že jsem těhotná a i s tou pidi fazolkou v břišku jsem od začátku mluvila. Měli jsme prodlouženou kultivaci, tak už jsem si říkala, jak už mám týdenní mimi v sobě. 4 měsíce probíhaly fajn a v 17.týdnu jsem začala krvácet. Mysle¨la jsem, že je konec, páč mi vždy dr říkal, že nejdřív 2 a víckrát třeba potratím, než se mi děloha přirozenou cestou natáhne. Zbytek těhu jsem odležela střídavě u nás a v Plzni, protože jsem měla od 5.měsíce pravidelné kontrakce a otvírala jsem se. Lidunka se narodila ve 36.týdnu, 2280g a 48cm. Všechno to za to stálo. A všem přeji, ať se jim povede to, co chtějí.

danny38
10. čer 2012

@kacaul Tak to je moc krásné, kolikrát když vidím opuštěné děti nebo i miminka tak bych si je nejradši vzala všechny, protože oni nemůžou za to, že se narodili někomu, kdo o ně nestojí ☹
Já pohlaví nějak neřeším, hlavně aby bylo mimi zdravoučké 🙂 Manžel by asi uvítal kluka, ale také neřeší pohlaví. On má dceru z prvního manželství, ale o té je lepší ani se nezmiňovat.. Užili jsme si s ní dost rok a půl co tu s námi bydlela, byla to válka nervů 😠 Je zpět u matky a to je to nejlepší co může být. I ona s ní má problémy a holka je zralá na diagnosťák, je jí 14 let.
Takže se budeme těšit na miminko a na vše zlé co nás v minulosti každého potkalo zapomeneme 🙂

koblichzek
10. čer 2012

A ještě máme zamraženu Klapzubovu jedenáctku 😀 🙂

danny38
10. čer 2012

@sophie32 Děkuji 🙂 Jj, mám jít ve čtvrtek. Myslím, že srdíčko ještě určitě vidět nebude, ještě je brzy, ale tak budu ráda, když mě uklidní, že mám uvnitř vše jak má být 🙂

koblichzek
10. čer 2012

@danny38 Manžel chtěl jakože taky chlapečka. Teď naopak říká, že kdyby bylo druhé, tak jedině přece holčička. Ta naše si ho uměla rychle omotat 😀
A tedy gratuluji. Jak jsem zjistila, asi jsi čerstvě těhotná z IVF?

kacaul
10. čer 2012

@danny38 teda neměla jsi to jednoduché .. Ale teď začíná nový život ;) a to doslova.

danny38
10. čer 2012

@koblichzek Teda, koukám, že jsi si teda užila ☹ Důležité je, že to všechno dobře dopadlo 🙂 A přemýšleli jste o tom, že by malinká měla sourozence, když máte tolik zamraženo? 🙂

danny38
10. čer 2012

@koblichzek Děkuji 🙂 Podle testu ano a ve čtvrtek zjistím víc, jdu na krev a UTZ, tak snad bude vše ok 🙂

koblichzek
10. čer 2012

@danny38 Přemýšleli. Ale porod byl dost rizikový a ještě teď nejsem úplně v pořádku. Na to jaký to byl drobeček, mi dala pořádně zabrat 😀 . Ale teď nastoupím na chvíli do práce, až budou malé tři. Teď ještě mě čeká jedna operace, tak pak se uvidí. Navíc to beru tak, že kdybych měla zase půlku odležet, tak aby už třeba Lidunka byla starší a dokázala si ledacos udělat sama. I když věk už klepe na dveře 😉

danny38
10. čer 2012

@kacaul My jsme se i docela dost kvůli té jeho dceři hádali, ale co se vrátila k matce, byla to velmi milá změna a začal naprostý klid, pohoda, žádné hádky ... prostě tak jak to má být 🙂

danny38
10. čer 2012

@koblichzek Bereš to opravdu zodpovědně a rozumně 🙂 Určitě bych na tvém místě také počkala 🙂 Vypadáš hodně mladě, takže věk rozhodně není třeba řešit 😉

koblichzek
10. čer 2012

@danny38 Vážně? Díky, ale 33 už se blíží sedmimílovými kroky. Ale děkuji

koblichzek
10. čer 2012

Tak běžím něco dělat. Všem držím palečky a zase někdy 🙂

verry
10. čer 2012

@kcvrcekz ja měla taky blastocysty(nevím teda přesně jaký) ale vím asi tak na 99% že se to zavrtalo 3.den po transferu večer. Měla jsem fakt bolesti břicha, (už jsem to tu psala) jako když tě někdo řeže do dělohy... ale třeba nemusíš pocitovat vůbec nic. Tohle je fakt individuální i to za jak dlouho se zavrtá..

danny38
10. čer 2012

@verry Ono je to celé jedna velká záhada 🙂 Někde jsem četla, že při zahnízdění může žena špinit a nebo dokonce i trochu krvácet. Kdybych to tak brala, tak by se embryjko u mě zřejmě zahnízdilo až 8.den po ET, protože to jsem opravdu trošičku špinila a další den to ustalo 🙂 Prostě se zřejmě nedá s určitostí říct, kdy k zahnízdění skutečně dojde 🙂 To co se píše jsou jen určité studie 🙂

saraha2
10. čer 2012

@kacaul ty jsi po ET odletěla??já po tom,co se mnou byla jedna v nemocnici s OHHS,tak bych si netroufla se vzdálit takhle po ET..byla tam skoro dva týdny a z toho 9dní na ARU...nevím přesně,kdy se to má zahnízdit,ale prý do 7 dnů by to mělo být uhnízděné..já si nemyslím,že přetlak něco udělal..kamoška otěhotněla na Kubě..přijela těhotná právě od tam..tam počli..takže malej se jmenuje Kuba 😉
@koblichzek ahoj!vítám tě a zdravím! 😉

verry
10. čer 2012

@saraha2 to je hezkýý, Kubík. No my byli taky na Kubě, a nám se teda nezadařilo 😠

zelvik
10. čer 2012

Ahoj holčinky moje, koukám, že je tu po mně sháňka. Vůbec jsem poslední dobou nestíhala chodit na PC. V práci blázinec koncem měsíce. Víkendy jsme nebyli doma, i na ty dva následující máme nějaké akce. Teď mám čas, tak vás jdu dočíst, to mám na nějakou hoďku co dělat, rozjelo se to tu 🙂
Jsem zvědavá, co se dočtu nového...

mia75
10. čer 2012

@saraha2 moja kamoska tiez pocala na Kube a majú syna Kuba. Ale ona je Slovenka. Ak to nie je tá istá, tak pekná zhoda náhod 🙂

mia75
10. čer 2012

@verry Nám sa tiez na Kube nezadarilo - išli sme cez posledného Silvestra, pred KETom. Že posledná dovolenka nadlho. A zatiaľ je to pravda 😉

verry
10. čer 2012

@mia75 vid, člověk sjezdí pomalu celý svět a nakonec zjistí že těhu může být jedině až doma.. 😀 to je prostě osud 🙂

saraha2
10. čer 2012

@mia75 ne,ne..toto je češka 😉

zelvik
10. čer 2012

Ufff, tak jsem vás dočetla, kecky. Vítám nováčky a ostatním držím palce. Koukám, že @vall83 už je touhle dobou asi doma, na Slovensku. Tak vítej, jsi ráda, viď?

marmina
10. čer 2012

ahoj děvčata 😉 dneska je to venku fakt ubrečený!

@kacaul achjo, to je pech. Máme nějaký smutný týden, taky jsem to v úterý ořvala jak malá holka ☹ Za pár dní bude lépe, určitě dostaneš ve středu povzbuzení přímo z rukou lékaře 😉 Brzy půjdete na KET a už nikam nelítej, hezky hnízdi doma v klídku 😵

@koblichzek vítám tě, taky máš toho dost za sebou. Vůbec si neumím představit mít jen půl dělohy? Já měla hodně malou dělohu, takže riziko potratu dost velké. Dokonce když jsem musela v 18.tt na potrat (ale kvůli vrozeným vadám), řekl mi dr. v CARu, že můžu být ráda, že jsem s tou malou dělohou do 18.tt došla ☹ Druhý mimi jsem donosila do 41.tt, děloha se krásně přizpůsobila, ale festově mi tvrdlo břicho.

ahoj @zelvik jsi hodná, že jsi nakoukla! kdy máš příští posezení s doktorama?

rox
10. čer 2012

@marmina To jsou obecne ordinacni hodiny. Ja taky byla vcera na UZ, myslim, ze pro objednane pripady taky jedou non stop, vajicka se proste nezastavi jen proto, ze je vikend.
@rory_g Ja jsem to mela v papirech, kdyz mi brali krev. Se pripadne poptej dr. Me taky rikali jak to je nova metoda a ze se podle ni da zjistit, jak na tom zenska je, ze prej kdyz jsou dobre vysledky, tak budou dobre jeste asi pet let. Takze pocitam, ze pet let budu plodna a ten sestej bude uplna nula 😀 😀 ? To je divny ne? Musi to pomalicku klesat vekem.

marmina
10. čer 2012

@rox no, tak já už asi nebudu mít kam klesnout 😝