1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

malinka_02
26. čer 2012

@pawlla tak toho se presne bojim..jsem na sve pozici jedina, nemam ani zastup takze i s dovolenou je vzdy problem a tak jakmile odejdu na pn hned bude problem a nikdo tu nebude, nekoho gezmou a pak vyhodi me kdyz chci otehotnet..Tak sem si rikala ze pockam minimalne na srdicko nez pujdu na PN jenze mam strasny stres v praci, sefka na nas rve v jednom kuse a nuti nas tu byt o 2 hodiny dele domu chodim v 7..Mam strach ze se neco stane a ja si to pak budu vycitat.Ale mame hypoteku neco sme nasetrili na materskou ale nezvladl by manzel vse tahnout i behem tehotenstvi a platit vse a naklady na IVF..
@strapula ja jdu ve ctv pro vysledky a snad uz.. Pokud nebude cysta, ale nikdy mi o zadne nerikali tak by to snad nemelo byt..vzdycky sem cekala ze uz a dalsi testy..je to uz hrozne dlouhe.

tulipanek82
26. čer 2012

@malinka_02 Hruza, jak nam zenam v te praci nevychazi vstric:(Misto,aby byli radi, ze se snazime omladit populaci,hazi nam vsude klacky pod nohy a nase slavne zakony jim to vesele umoznuji ☹ Ale ja myslim, ze jestli ta Tva prace neni moc stresova nebo fyzicky narocna, tak by to snad myminku nemelo uskodit,ne? ja mam predstavu, ze budu chodit do prace co to pujde-taky mame hypoteku.Je ale fakt, ze az budu mit v brisku embryjko,mozna budu mluvit jinak...

strapula
26. čer 2012

@malinka_02 ved aj ja vzdy cakam ze uz,ale stale sa nieco objavi...niekedy mam pocit ze to len natahuju,neviem,mozno sa mylim...a v praci som na tom podobne,v dnesnej dobe si nikto nemoze dovolit ostat len tak doma na dlhodobej pn☹ len ja mam pomerne kludnu pracu,takze by nemalo vadit ked aj do roboty budem chodit..

tulipanek82
26. čer 2012

@pawlla Pavli,to je strasny:( Svadime takovy boj a nakonec nam jeste hodi klacek pod nohy ☹

strapula
26. čer 2012

@tulipanek82 to mozu urobit len ludia,ktori si niecim takym nepresli a nevedia co to obnasa absolvovat celu tu cestu k vytuzenemu dietatku!

sykorka12
26. čer 2012

@kiwisek no nevim bude to od ET za 18 dni,nektere holky to mely taky tak dlouho,dr. mi rikal ze ted uz je to na prirode a genetice,blastocysta by mela byt zahnizdena kratce po ET

malinka_02
26. čer 2012

@tulipanek82 prave je strasne stresova, ne prace ale sefova, normalne nas tu sikanuje a to i stare kolegxne co tu sou 20 let a maji pred duchodem a chteji to tu doklepat..rve po nas..oni chodi na 7 do prace a pak ona v 17 zada praci protoze prijde ve 12 a vsichni tu sedime, domu chodim ze se klepu.Kdybych nemela tolik doktoru a nechtela mimco nebyla bych tu ani minutu..
@strapula ja chci zustat cele tehu na PN kdyz by to konecne vyslo nebudu riskovat, nasetrili sme aby sme to utahli ale miminko k nam nejak nechce.

unkarka
26. čer 2012

@malinka_02 ahojky no prvni IVF se nepodarilo a sefova mi rekla ze urcite pujdu jeste na jeden pokus a vadilo ji stale to me dojizdeni k doktorovi tak me radsi propustila ☹

tulipanek82
26. čer 2012

@strapula Presne...

tulipanek82
26. čer 2012

@malinka_02 Tak zkus myslet na to, ze za par dnu uz ti muze krava sefova poribit p.... A budes na tom lepe nez ona...protoze kdyz dela praci stresovou ona vam, tak to znamena, ze je stresova i pro ni...a patri ji to...A Ty se budes radovat z miminka... 😵

tulipanek82
26. čer 2012

@unkarka To snad neni mozny... 😠

unkarka
26. čer 2012

@tulipanek82 bohužel je u nas mozny vse ale jak rika muj manzel vse zle je pro neco dobre.Ted jsem doma v klidu nic a nikdo me nes... 😀 Marodím se zadama mam skvelou obvodacku a dneska jsem byla na kontrole a na dalsi jdu az 27 cervence 😀 😀 😀 ,takze si ted v klidu vylecim problemy na imunologii a hura na druhe IVF.

strapula
26. čer 2012

@malinka_02 neboj, dockate sa aj toho mimina 🙂 budeme mysliet pozitivne a tesit sa na nasich drobcekov 😉

pawlla
26. čer 2012

@strapula
@mia75
@malinka_02
@tulipanek82
No jo ceske zakony jsou na nic rikali mi bud odejdu dobrovolne s odstupný nebo me vyhodi (a vite jak duvod si zamestnavatel vzdy najde) prej nemuze tolerovat same volna po opu a po ET no a nechtela jsem riskovat ze se neco stane a chodit do prace i tak jenze jak jsem potratila a ukoncila PN tak me vyhodili kdyz zjistili ze jdu znova do ivf. Doma je sice desna nuda i kdyz s malou se snazim porad neco delat ale chci aby to tentokrat vyslo a vse bylo ok ne za kazdou cenu se stresovat v praci tak to dopadlo takhle, moc bych si vycitala kdyby se mimi neco stalo protoze jsem za kazdou cenu chodila do prace uz tak mam strach

briuska
26. čer 2012

ahojky, tak 2. IUI mě čeká už teď ve čtvrtek, mám ale jen 2 pěkné folíky + 1 ne tak pěkný (nevím kolik jsou mm, ale alespoň že je sliznice 8,6 mm) ...taky máte někdo po stimulce tak málo folíků? brala jsem Clostil. Píchnout si mám Pregnyl 5000, doteď jsem měla Ovitrelle, ale teď byl Pregnyl bez doplatku, tak mi ho napsali, za Ovitrelle chtěli 400 Kč. Potěšilo mě, že i na tohle koukají....

radina
26. čer 2012

@franzziska Ahoj, poslali ma za internistom. U statneho sa riadne nacakas, tak ja som sla radsej za sukromnym, ten bol taky zlaty, ze mi spravil aj testy na pohl. choroby, lebo obvodna ma na toto poslala zasa uplne niekde inde.

radina
26. čer 2012

@kiwisek Ahoj, mne DR vravela, zevraj si tam embryjka este plavu 3 dni kym sa zavrtaju.

danny38
26. čer 2012

@verry @radina Holky moc děkuji za rady, vyzkouším vše co se dá 😀

saraha2
26. čer 2012

@franzziska mě to dělali přímo v caru..

saraha2
26. čer 2012

@kiwisek právě včera jsem to hledala na netu a píšou,.že to zahnízdí 6-7den..takže blastocysta 5ti denní by se mě uhnízdit do dvou dnů atd..

malinka_02
26. čer 2012

@unkarka no presne proto sem nic nerekla po ET si vemu dovolenou nebo ukecam obvodacku at mi to napise a snad jo, ja doktory objizdim rano tajne..ale neda se to..
@tulipanek82 presne proto tu zustavam, na ten okamzik se hrozne tesim 😎
@radina ja si chci vzit tyden tak snad nekde za tyden zaparkuje 😉
@strapula uz je to hrozna dlouhe..letos mi je 30 a ten cas jen bezi.vsechny kamaradky uz mi utekli vetsina uz ma 2 prcky svagrove oba totez a hlavne mi prijde ze to ani clovek nezije piradny zivot jen ceka, doufa ze to cyjde a uz aby byly vysledky a uz aby byl dalsi mesic..

Holky jeste se zeptam co mate spatne vysledky snazite se jeste doma ? Ja jsem pi te operaci s mocakem a vetsina zanetu byla po sexu a normalne mam strach, doufam ze pujdu kolem 13.7. do stimulace a mam strach ze pri sexu zas chytim zanet a zas se to posune tak uz ani nechci..

rory_g
autor
26. čer 2012

Holky taky jsem přišla o práci kvůli IVF...zaměstnavateli se taky nelíbilo, že lítám po doktorech. Také jsem byla na své pozici sama, ale vyřešil to, všichni museli povinně sepsat manuál na svou práci a potom vyházel ty, kteří se mu nehodili a vzal na naše místa lidi, kteří pracují za mnohem nižší mzdu...a sehnat novou práci v administrativě, i když v Praze, je nadlidský výkon 😝

malinka_02
26. čer 2012

@rory_g nejen v administrative, mam kamaradky vsechny maji VS a stejne delaji za par supu, kamkoliv prijde zenska na pohovor tak prvni dotaz mate deti..A jaka odpoved je spravna? Kdyz ma deti tak ji nevezmou protoze deti budou nemocne a ona bude furt na OCR a kdyz deti nejsou tak ji nevemou protoze ty deti bude chtit..

pawlla
26. čer 2012

@malinka_02
@rory_g
Pravda najit v dnesni dobe praci je opravdu nadlidsky vykon, kamkoliv jsem sla tak hned mate deti? Planujete dalsi? No a tady u nas na ostravsku to zadna slava s praci neni ale ted zatim nic nehledam pac cekam jak dopadne tohle ivf, nema cenu ted nekde nastupovat a hned brat PN jeste ve zkusebce to bych zase letela hned 😀

rory_g
autor
26. čer 2012

@malinka_02 @pawlla no přesně...já bych ráda nastoupila, protože kdybych byla těhu, nedostanu ani korunu 😒 Vždycky se říkalo, že v Praze práce je, ale ani to už neplatí...

malinka_02
26. čer 2012

@rory_g pro chlapi jo ale zensky sou dost diskriminovany.. Obavam se ze vas budu brzo nasledovat protoze uz takhle maj kecy ze furt nekde litam..Jak casto se behem stimulace chodi na UZV? Sem zvedava jak to utajim..Zase aspon mate klid ja i kdyz si vezmu dovolenou nebo budu na PN furt mi volaj a musim delat i z domova..nesmim mobil vypnout..

rory_g
autor
26. čer 2012

@malinka_02 já byla před MS na kontrolním UTZ, jestli není cysta...potom 2DC pro léky, 6 a 8DC na UTZ jak rostou folíci a 11DC na OPU...potom byl u mě konec, ale kdyby to pokračovalo, jde se buď třetí nebo pátý den na ET, takže celkem dost návštěv 😒

malinka_02
26. čer 2012

@rory_g a v jakem si CARu? No tak nejak sem to pocitala..a proc ti nedali leky uz na tom prvnim? 21DC je tsky na OPU docela brzo, to si taky mohla jeste jednou..

rox
26. čer 2012

@briuska Ja mela po clostilu 3 pekne foliky a jeden mensi.....ale nedopadlo to. Ono ti staci jeden,ale s poradnym vajickem 🙂

kiwisek
26. čer 2012

myslite ze je normalne, ze ma cely cas od OPU boli podbrisek a mam hnede spineni? (lehke).. 😕